YUKLENIYOR
2 Mart 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
DEVLET DEĞİL, İKTİDAR!
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
72
Hayır
979
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1070

» Sefa Yürükel: Şimdi yine Deniz olunmalıdır!

Sefa Yürükel: Şimdi yine Deniz olunmalıdır!

Türkiye'de İktidar, Geçmişte Yaptığı Gibi, Şimdi de Kumpaslarla, Tüm Üniversiteleri Medreseye Çevirmek İstiyor! Buna Karşı Milli ve Demokratik Bir Halk Hareketi Koordinasyonu Sağlanmalıdır!
Paylas
 Sefa Yürükel: Şimdi yine Deniz olunmalıdır!
Siyaset - 10 Şubat 2021, Çarşamba 18:00:11
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İKTİDAR, TÜM ÜNİVERSİTELERİ MEDRESEYE ÇEVİRMEK İSTİYOR! 
 
Eğer Boğaziçi üniversite öğrencileri ve öğretim üyeleri bugünkü demokratik direnişten gerim adım atarsalar, sıra ÖDTÜ, Bahçeşehir, Bilkent  vs gibi Üniv. gelecektir. Ve üniversiteler medreselere dönüşecektir. 
 
Üniversiteler de  artık bilim yapılmayacaktır. Üniversiteler İktidarın siyasetini onaylıyacaktır. 
Yani eğitim bitecektir. 
 
Liyakatsızlar  ve intihalciler: Prof. Dr., Doc. Dr, öğretim üyesi, Rektör, Dekan, Bölüm Başkanı olacaktır.
 
Bunun gerçekleşmesi için, 
Boğaziçinde iktidarın yarattığı gayri meşru olay da gösteriyorki, iktidar, Tayyip ve FETÖ'nün, Halkı sindirmek ve direnişin olmasını başından engellemek için, geçmişte Ergenekon ve Balyoz kumpasında  yaptıkları gibi, en üstten ( Üniversitelerin Generalleri olan Boğaziçi Üniversitesinden  ve ODTÜ'den) direnişi susturmayı planlıyor . 
 
Hatırlıyormusunuz? İktidar, Ergenekon ve Balyoz kumpasında Orgeneralleri içeri alınca, TSK'da kimse  çıt çıkartmıyor diyen Halkın, peki  biz ne yapalım dediği ve ses çıkartmadığını.....
Korktuğunu ve  sindiğini, telefonda bile konuşmaktan ne kadar korktuğu  günleri..  hatırlıyorsunuz değilmi ? ( Bu arada insanların telefonda  konuşmaktan korkma ve suçlanmama sürecininde, iktidar marifetleriyle hala devam etmekte olduğunuda burada belirtebiliriz). 
 
Şimdide aynı iktidar psikolojik savaş taktikleriyle, kolluk kuvvetlerine  oynattığı senaryolarla ve elindeki yandaş basın aracılığıyla, diğer üniversitelerde de şimdilik gerektiği gibi ses çıkartmayan, bütün Üniversitelerde ki öğrenci ve öğretim üyelerinide, aynen  Ergenekon ve Balyozda ki gibi  sesi çıkmayan bir kitle durumuna düşürerek teslim almak  istemektedir.  
 
Yani  şu andada Boğaziçi Üniversitesinde ki görüntü,  geçmişteki iktidar kumpasında ki Ergenekon ve Balyoz davalarında ki  suçlamaların  bir benzerini  temsil etmektedir. Çünkü  öğrenci ve öğretim üyelerine karşı suçlamalardaki kullanılan: propaganda da ki, medyada ki  dil tonu ve belgesizlik aynıdır ve aynı zihniyetin ürünüdür.
 
Aynı iktidar, öğrencileri teröristlikle  vs suçlayarak, itibarsızlaşmak istemektedir.  
 
Burada da görülüyorki, tüm bunlar, iktidara karşı üniversiteler çevresinden doğacak demokratik bir direnişi engellemek için, iktidar tarafından planlanmış kumpasların, şimdilik ve sadece  bir parçasını oluşturduğu verisini  göstermektedir. Bunu görmek için kahin olmayada hiç  gerek yoktur.. 
 
Bilinmelidirki bu,  üniversitelerdeki direnişi kırmak için iktidar tarafından yapılan bu tür kumpas, sadece Boğaziçi Üniversitesi'ne  ve öğrenciletine karşı yapılan bir kumpas değildir. 
Bu esasında iktidar tarafından, Türkiye'de ki tüm öğrencilere ve öğretim üyelerine karşı ve  tüm Üniversitelere karşı verilen  bir işaret, yapılan bir tehdit ve kumpas olarak ele alınmalıdır. 
Böyle algılanmalıdır. 
Bu tehdit ve kumpas:
Bilimedir. 
Üniversitelerin özerk yapısınadır.
Hür düşünceyedir.
TC'nin kuruluş felsefesinedir. 
Atatürk Gençliği'nedir!
Türkiye'nin geleceğinedir! 
 
Burada da görülüyorki,  bu konuda ve olumlu anlamda yapılabilecek  tek akıllı çözüm  ve öneri ise; Tüm Milleti yada Milletin büyük çoğunluğunu bu konuda birleştirecek, üniversitelerin özerk yapısıyla oynanmamasını sağlayacak, Rektörlerin, Üniversitelerin içinden seçilmesi için demokratik seçim süreci işletilmesini talep edecek ve gerçekleşmesini dayatacak, Rektör ve yardımcılarının demokratik kurallarla seçilmesini sağlayacak, öncelikle sadece Boğaziçi öğrencileri ve öğretim üyeleri değil, tüm Türkiye'de ki Üniversite ve Yüksek Okul öğrencilerini, öğretim üyelerini, öğrenci ve öğretim üyeleri örgütlerini, aileleri, sendikaları, Oda'ları, STK'ları ve siyasi yelpazede ki  bölücü ve irticacı olmayan güçlerinde birleşimiyle oluşacak ve bu konuda  iktidara karşı top yekün demokratik bir direniş sergilenmesini ve Türkiye'de siyasi değişimide sağlayacak olan, demokratik ve milli bir koordinasyonun sağlanması olacaktır.
 
Bu gerekli ve acil demokratik ve milli direniş koordinasyonun başını ise, şimdiye kadar yaptıklarıyla hak ettikleri gibi Boğaziçi Öğrencileri, öğretim üyeleri ve örgütleri beraber çekmelidir. Yada ODTÜ'lüler.
 
Ve bu şekilde ancak bilime ve üniversitelere  karşı olan  bu iktidar odaklı gayri meşru saldırılarından, üniversiteleri medreseleştirmelerden ve kumpaslardan  geri adım attırılabilinir, gerçek ve kalıcı bir demokratik  değişim sağlanabilinir ve bu zulümden kurtulunabilinir.
 
Ve bu konuda bir başka şeyede işaret etmek gerekirse, buda direnişte birleştirici olarak kullanılması gerekli ve doğru olan öneri ise, kullanılacak olan sloganların vurgulu ve etkili olması ve içininde demokratik direnişle doldurulması, direnişin amaç ve ruhu açısından yerinde olacaktır.
Bunlar örneğin , 
 
Üniversiteler laiktir laik kalacak!
 
Üniversiteler Bilim Yuvası Olacak, Medrese Değil!
 
Demokratik ve Özerk Üniversite İstiyoruz!
 
Hurafe Değil Bilim İstiyoruz!
 
Bulu İstifa!
İktidar İstifa!
 
Teslimiyet Yok Direniş Var! Zafere Kadar!
 
Türkiye Laiktir Laik Kalacak!
 
Kahrolsun İstibdat Yaşasın Hürriyet'!
 
Yaşasın Tam Demokratik ve Bağımsız Türkiye, 
 
 olmalı ve bu şiarlarla hareket edilmelidir.
 
Bundan  sonraki süreçlerde de olması için mücadele edilen, Milletin demokratik tercihleri ve iradesi ile demokratik bir iktidar yaratmak ve kazanmak için, Üniversite konusunuda içine alan ve tercihleyen bir şekilde, bir an önce  Üniversitelerden başlayarak, tüm Türkiye'ye yayılacak, seri ve koordineli, demokratik bir direnişi başlatması gereken ve bu direnişi tüm topluma yayacak ve süreci sonuna kadar götürecek olan, Milli ve Demokratik bir Halk Hareketi yaratılmasının inşasıda bu milli ve demokratik koordinasyonun içinden  çıkmalıdır.
 
Bu şimdilik görünen tek çözümdür!
 
Aksi taktirde, Türkiye'nin her bakımdan kaybedeceği aşikardır! 
 
Şu anda TC Devleti ve Milleti tesadüf bir yıkımla değil, irticacılar tarafından planlanmış bir yıkımla karşı karşıyadır. 
Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve TC düşmanı İskilip'li  Atıf'ı devlet erkanıyla anma olayı ve 3 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen AKP Bilecik İl Kongresinde salonda açılan ' Bir akıl gelecek ki akılları delirecek ve bir devrim, evvela devrimi devirecek' pankartında ki İktidarın zihniyetinden kaynaklanan TC ve Türk devrimleri karşıtı pervazsız yazılar, birer karşı devrim hareketi olarak,  bunun bir numunesidir. Türkiye'nin nereye götürüldüğünün göstergesidir.
 
Türk Millet'i  uyanıp, toptan bu irticacı yıkıma dur demeli, bu irticacı iktidarın değişmesini kollektif ve doğru önderlikli bir Milli ve Demokratik Halk Hareketiyle  bir an önce sağlamalıdır. 
 
Ve Millette üniversitelerin  aktif olarak yanında,  demokratik ve milli olması gereken meşru, Anayasal bir direnişle, TC'ni ve kendini bir an önce, akıl ve bilim dışı bu irticacı iktidar yükünden kurtarmalıdır! 
Ve  bu yolla gerçek demokratik değişimi  bu yıl içinde sağlamalıdır!
 
Yani ve şimdi yine Deniz olunmalıdır! 
 
Çünkü Vakit Tamamdır!
 
Sefa Yürükel

Rogg & Nok Sanal Hafıza Bölümü Haber Servisi:- Rogg & Nok: Türk Vatandaşları soruyor...

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.