13 Aralık 2018 Perşembe 05:00:49
» Boş işler altıda çalışan Bakanlık 'silahlı eğitim'de normal olarak sakınca görmemiş!

Boş işler altıda çalışan Bakanlık 'silahlı eğitim'de normal olarak sakınca görmemiş!

....
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Boş işler altıda çalışan Bakanlık 'silahlı eğitim'de normal olarak sakınca görmemiş!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 08 Kasım 2017, Çarşamba 13:01:41
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Ana okulu öğrencilerine silahla yaptırılan gösteriye itiraz ettim. Bakanlık silahlı gösteride herhangi bir sakınca görmediğini açıkladı.  Katliamlara hükümet eliyle zemin hazırlanıyor.

 
Gazeteci kökenli  İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, ana okulu öğrencilerine yaptırılan silahlı gösterinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da onaylanmasının ''dehşet verici ve korkutucu'' olduğunu söyledi. 
 
 
Eğitim kurumlarında çocukların ve gençlerin silaha teşvik edilmesi ve ''cihad eğitimi' verilmesine ilişkin tartışmada yeni perde... Gazeteci kökenli  İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, AKP'li Kahramanmaraş Belediyesi'nin bir etkinliğinde ve  Sinop'un Gerze İlçesi'ndeki bir Kuran Kursu'nda öğrencilere yaptırılan 'silahlı gösteri'yi Meclis gündemine taşıdı. Yarkadaş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu uygulamayı derhal durdurmasını istedi. 
 
 
'KİNDAR NESİLDEN SONRA KATİL NESİL'
 
 
Milli Eğitim Bakanlığı ise Gazeteci kökenli Barış Yarkadaş'a yazılı bir cevap verdi. Bakanlık, Yarkadaş'ın belgesiyle sunduğu "silahlı eğitim ve gösteri" fotoğraflarında "herhangi bir sakınca görmedikleri"ni belirtti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla verilen cevaba tepki gösteren Barış Yarkadaş, "Bakanlık, silahlı cihadı ve silahlı gösterileri normal buluyor. Ve bunlarda bir sakınca görmediklerini ifade ediyor. Bunun adı, cihadı, silahlı eylemleri ve yeni katliamları teşvik etmektir. Kindar nesilden sonra 'Katil Nesil' için düğmeye basıldığı görülüyor" dedi. 
 
 
'DERHAL İPTAL EDİN'
 
 
Aklı başında olan hiç kimsenin ana okulu öğrencilerine yaptırılan silahlı gösteriyi savunamayacağını belirten Yarkadaş, "Bakanlık bu gösterilerin Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği'ne göre yapıldığını belirtiyor. Bu ülkenin çocuklarına ve geleceğine bu kötülüğü yapmayın. O yönetmeliği derhal iptal edin. Elinizi çocuklarımızdan çekin..." çağrısında bulundu. 
 
 
''ÜLKEMİZE HANÇER SAPLIYORSUNUZ"
 
 
4 yaşındaki çocukların eline silah verilip sahneye çıkartılmasının mazur görülecek herhangi bir yanının bulunmadığını belirten Yarkadaş, "Milli Eğitim Bakanlığı, bilimsel öğrenimin koşullarını sağlamak yerine, çocukları silah kullanmaya teşvik ediyor. Bir ülkeye daha büyük bir kötülük yapılamaz. Üstelik bu çocuklar, kan ve ölüm tema'sının işlendiği gösterilerde oynamaya zorlanıyor. Yaşam yerine ölümün ve kanın kutsandığı bir eğitim, Türkiye'nin geleceğine hançer saplamaktır" dedi. 
 
 
ENSAR VAKFI'NIN KİTABI DA TBMM GÜNDEMİNDE
 
 
Yarkadaş, öte yandan, Ensar Vakfı'nın okullarda dağıtılmaya başlanan "İmam Hatiplilik Şuuru" adlı kitabı da TBMM gündemine taşıdı. Yarkadaş, "Adı tacizle anılan ve bu konuda kirli bir sicili olan Ensar Vakfı'na ait bir kitabı okullarda dağıtmak ve dağıttırmak cihadı teşvik etmektir. Cihadı kime karşı yapmayı düşünüyorsunuz? Siz ülkemizi bir iç savaşa mı sürüklemek istiyorsunuz?" sorusunu yöneltti. 
 
 
Adı geçen kitabın, İmam Hatip Okulları'na gitmek istemeyen öğrenci ve öğretmenleri aşağıladığını belirten Yarkadaş, "Türk halkının dini inançlarını sorgulamak kimsenin haddi değildir. Bu saçmalıklara son verin. Türkiye'yi büyük bir kaosa sürüklüyorsunuz" tepkisini gösterdi. ​

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok ANTİ-TERRORİSM Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir