24 Şubat 2018 Cumartesi 01:05:48
» Görüş: Mustafa ACER / KILIÇDAROĞLU YCHP’Sİ

Görüş: Mustafa ACER / KILIÇDAROĞLU YCHP’Sİ

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Görüş: Mustafa ACER /  KILIÇDAROĞLU YCHP’Sİ
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 05 Şubat 2018, Pazartesi 02:26:59
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

                  

CHP Artık Atatürk’ün Partisi olmaktan çıkmış, Kılıçdaroğlu’nun Partisi olmuştur. Bu yapının başarılı olma ve İktidara talip olma şansı kalmamıştır.

Bakınız Hak, Hukuk, Adalet temasıyla toplanan CHP Genel Kurultayında en çok Hak yenen, Hukuk dışı uygulamalar ve Adalet duygusunu zedeleyen bir süreç yaşanmıştır.

 

CHP Kurultayına 1266 Genel Merkez delegesi katılmış ve 1136 Delegenin Kemal Kılıçdaroğlu’na aday olması için imza vermesi zorlanmış, geriye kalan 130 Delegelerin bir rakip aday daha çıkarması şansı kalmıştır. Çünkü CHP Tüzüğüne göre; Toplam Delegenin %10 oranında 127 Delege imzası alamayan Aday olamıyor.

 

Sayın Muharrem İnce 165 Delege İmzasını Divana vermiş. Daha sonra mükerrer olduğunu fark eden 2 Delege İmzasını geri almış. Fakat Divan incelemesinde 48 mükerrer imza daha olduğu tespit edilmiş ve Muharrem İNCE’nin 115 imza ile Adaylık için yeterli imzayı toplayamadığı açıklanmıştır.

 

Kemal Kılıçdaroğlu kendisinden emin olduğu ve bir seçim ortamı olsun diye mükerrer imzaların, Kendi listesinden silinmesi ve Muharrem İnce’nin 163 Delege imzasının korunmasını Divana teklif ettiği açıklanmıştır.

 

Yapılan seçim sonucu; Kemal Kılıçdaroğlu’nun baskıcı uygulaması sonucu Kemal Kılıçdaroğlu 790 Oy, Muharrem İnce 447 Oy almış ve Kemal Kılıçdaroğlu yeniden CHP Genel Başkanlığına seçilmiş oldu.

 

Bu ikinci bir Ekmeleddin vakası olmuştur. Ekmeleddin İhsanoğlu, Cumhurbaşkanlığına Aday olduğunda 20 Millet Vekilinin imzası ile aday gösterilebileceği halde Millet Vekillerinin tamamına imzalaması için baskı yapılmış ve ikinci bir Atatürkçü Adayın çıkmasının önüne geçilmek istenmişti. O dönemde sadece 7 MV imza koymamış ve daha sonraki seçimlerde bu Atatürkçüler MV olma hakkını elde edememişlerdir.

 

Anlaşılan o ki; CHP başarısızlığa mahkum edilmiş İktidar olma şansı bizzat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından engellenmiştir.

 

YCHP'de Liderlik sorunu ve diktası vardır.

 

Atatürk'ün kurduğu CHP Egemen Dış güçlerin etkisi altındaki yönetim tarafından işgal edilmiş durumdadır.

 

Kılıçdaroğlu bir proje olarak CHP'ye Başkan yapıldı. Şimdi AKP'den ümidini kesen Egemen dış Güçler, Kılıçdaroğlu'nu parlatmaya çalışmaktadır.

 

Adalet yürüyüşü haklı bir yürüyüş, fakat uygulama gerekçesi ve uygulama şekli yanlış olmuştur. FETÖ Operasyonuna alet olan Enis Berberoğlu'na kurulan kumpas bahane edilerek, Egemen dış Güçlerin K. Kılıçtaroğlu'nu parlatması amacıyla yapılmıştır.

 

Soruyorum; bu Adalet yürüyüşü neden Ergenekon, Balyoz kumpası ve şaibeli Halk Oylaması sürecinde yapılmadı?

 

Egemen Dış güçlerin etkisindeki Mevcut YCHP Yönetimi değişmeden, Bağımsız Türkiye Cumhuriyetinden bahsetmek mümkün değildir. Türk Milleti; kendi gücüne güvenerek, Atatürk İlkelerinde geleceğine sahip çıkmak zorundadır."Bağımsızlık benim karakterimdir." M. K. ATATÜRK

 

Mustafa ACER          


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir