22 Ağustos 2019 Perşembe 01:11:53
» İSTANBUL’DA 2.VATİKAN KURMA HAZIRLIĞI MI?

İSTANBUL’DA 2.VATİKAN KURMA HAZIRLIĞI MI?

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
İSTANBUL’DA 2.VATİKAN KURMA HAZIRLIĞI MI?
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 11 Şubat 2019, Pazartesi 02:08:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından davet edilen Yunanistan Başbakanı Çipras ülkemize geldi. Anıtkabir’i ziyaret etmedi. İstanbul’a geçerek Ayasofya’yı ziyaret etti. Heybeliada’ya geçerek kapalı olan Ruhban Okulunu ziyaret etti. Fener Rum Patriği Bartholomeos okulun Osmanlı döneminde açılıp Cumhuriyet döneminde kapatılması üzücü dedi(!)

 

Okulu T.C. Devletinin yasalarına bağlı olmadan “Evrensel”  statüde açmak,devlet içinde devlet olmak istiyorlar. Bu dayatmayı kabul etmek niyetinde olanlar varsa hatırlatalım;

 

“Egemenlik hiçbir mana, hiçbir şekil ve hiçbir renkte ve işarette ortaklık kabul etmez.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

 

18 ada, bir kayalık Yunanistan tarafından işgal edildi. Adalar silahlandırıldı. Adalara füze rampası bile kuruluyor. Rum Pontus soykırım iftirası ile suçlanıyoruz. Yunanistan’da, “Rum Pontus Soykırımı yapılmamıştır” DEMEK SUÇTUR. Yunanistan’da yaşayan Türklerin durumunu düşünebiliyor musunuz?

 

Peki, partili Cumhurbaşkanı ne diyor?

 

“Siyasetçilerin görevi düşman kazanmak değil, dost kazanmaktır. Biz bu anlayışla siyasetimizi sürdüreceğiz” diyor.

 

Çok yazık! Danışmanları arasında, ülkeler arasında dostluk -düşmanlık ilişkisi değil, çıkar ilişkisinin olduğunu anlatacak düzeyde kimse yok mu? O zaman biz Ata’mızın vasiyet gibi bir sözüyle cevap verelim;

 

“Rica ile merhamet dilenmekle bir millet ve devletin şeref ve istiklâli kurtarılmaz. Türk Milleti, gelecek nesiller için bunu unutmamalıdır.” Mustafa Kemal Atatürk

 

***    ***

 

İstanbul üzerinde gizli-kapaklı oyunlar oynanıyor. 2003 yılında yandaş medyada “Tanıtımda Sivil Devrim” başlığıyla bir haber çıktı. Türkiye’nin marka olarak tanıtılması için kurulan Türkiye Tanıtım Konseyi’nin hazırladığı bir proje haberleştirilmişti. AKP projeye tam destek veriyordu. Projenin İstanbul ile ilgili bölümünde;

 

“İstanbul, Müslümanlık ve Türklük gibi negatif çağrışımları olan kavramlardan soyutlanarak ele alınabilecek bir değerdir” denilmekteydi.

 

Türkiye’nin tanıtımında Fener Ortodoks Patrikhanesi’nin önemi(!), Ermeni Patrikhanesi ve kiliseleri bütün ayrıntılarıyla yazılmıştı.

 

Rahmetli Kemal Çapraz, “Türkiye’yi Kim Nasıl Tanıtacak” başlıklı yazısında;

 

“Bu projede yer alanlara da şöyle bir göz atmadan geçemedim tabi ki... Bazı komitelerden isimler sunmakla yetineceğim. Lüzumu halinde tam listeyi de yayınlayarak cennet vatanımızı kimlerin nasıl tanıtacağını yüce milletimizin takdirine bırakacağım. Kültür-Edebiyat-Mizah komitesi: Mario Levi, Orhan Pamuk, Tarih-Arkeoloji-Mimarlık: Prof. Dr. Stefanos Yerasimos, Kamu: Ali Müfit Gürtüna, Cengiz Özdemir, Melih Gökçek, Basın Medya: Etyen Mahçupyan, Mehmet Ali Birand, Akademikler: Geyvan Mc. Millen, Prof. Dr. Jak Deleon, Sivil Toplum-Meslek Örgütleri: Aldo Kaslowski, Tanıtım Strajejileri Kurulu: Vincent Bouvard, Türkiye Tanıtım Konseyi İcra Kuruluna ise, Başbakanlıktan Prof. Dr. Nabi Avcı katılıyor. İşte, Türkiye’mizi dışarıda tanıtacak kurul ve işte tanıtımda yaptığımız devrim...” diye devam edip, Allah aşkına, bırakın tanıtmayın diyerek yazısını bitiriyordu.

 

***

 

AKP iktidarı ile devletin bütün çivileri söküldü.  AKP’li Cumhurbaşkanı BOP eşbaşkanı oldu.

 

Aytunç Altındal’a göre Büyük Orta Doğu Projesi ile İstanbul’un tarafsız bir komisyon tarafından yönetilmesi öngörülüyordu. İstanbul, kurulması tasarlanan Birleşik Orta Doğu Devleti’nin başkenti olacak, Türklüğün izleri silinecekSur içi, Vatikan tarzı bir yapıya kavuşacaktı.

 

Çipras’ın gelişiyle yandaş basından bir yazar, Ekümenik Patrikhane güzellemesi yapıyor. Ve ben geçmişte yayınlanan bir haberi hatırlıyorum:

 

Yunanistan’da yayımlanan To Vima Gazetesi, Başbakan Tayyip Erdoğan ile Fener-Rum Patriği Bartholomeos arasında “kağıda dökülmemiş gayrı resmi bir gizli mutabakat bulunduğunu” iddia etmişti. Barto’da özerklik istiyor(muş)!

 

Ve ben Fatih Kaymakamlığına bağlı olan bir papazı devlet adamıymış gibi karşılayıp görüşen 2003 yılının Başbakanını hatırlıyorum. O Başbakan bu papazı aracı kılarak Yunanistan’dan ricada bulunmuştu.

 

*** 

 

AKP’li Ali Babacan’ın TÜSİAD toplantısındaki:

 

“Biz bu bölgede (Ortadoğu’da, Kafkasya’da ve Balkanlar’da), ülke sınırlarının anlamsızlaşmasını, sermaye ve üretimin serbestçe dolaşımını ve artık halkların kaynaşmasını istiyoruz. Bu maksatla Afrika’ya açılıyoruz.” (18.01.2012) açıklamasını hatırlıyorum.

 

Vatikan’ın, "Asya'nın Hıristiyanlaştırılması sürecinde, Türkiye merkezdir" görüşünü dile getirmesini hatırlıyorum.

 

AKP’nin Mersin’de St. Paul Kilisesi’yle başlattığı, Trabzon’daki Sümela Manastırı ve Van’daki Akdamar Kilisesi ile sürdürdüğü ’kilise açılımını’ , Serhad şehri Edirne’ye Papaz 1. Antin’in heykelini dikerek taçlandırdığını(!) hatırlıyorum..

 

Misyonerliği serbest bırakmasını hatırlıyorum…

 

Kurtuluş Savaşı yıllarında, Anadolu'da, Katolik ve Protestanlarca açılan 800 okul vardı. Çoğu işgalcilerle iş birliği yaptı. Ve Cumhuriyetin ilk yıllarında zararlı faaliyetleri nedeniyle kapatıldığı bilgisini hatırlıyorum…

 

***

 

Deli raporu olan biri; “keşke Yunan kazansaydı” diyor. AKP ve başından hiçbir tepki gelmiyor. Tam tersine, Ülkenin CB, Diyanet İşleri Başkanı bu şahsı ziyaret ediyor. Şahıs sarayda ağırlanıyor. Bu demektir ki, püsküllü AKP’nin “mayın eşeğidir”. Mayınlı sahaya sürülüyor. Onların söyleyemediğini püsküllü söylüyor.

 

Yunanistan Ege’de yürüyor. AKP İktidarı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduktan sonra ilk defa toprak kaybediyor. Yunanistan karşısında geri çekilmeye başlıyor. Hem de en ufak bir direnç göstermeden.

 

Ahmet Akgül  “Sabah Yakın Değil mi?” başlıklı kitabında;

 

“Sn. Rauf Denktaş’ın vefatıyla ilgili duygusal ve hamasi nutuklar atıladursun, İsrail Kıbrıs Rum Kesimine füzelerini yerleştirmeye başladı. Aynı askeri anlaşmaları bütün Balkanlar’da; Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve Makedonya ile yapan İsrail’in Türkiye’yi bir düşman ittifakı ve füze rampalarıyla kuşattığı açıktı.” Diye uyarıyor.

 

Ve;

 

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu: "İstanbul Ankara'dan yönetilemez. İstanbul Anayasası yapacağız. İstanbul'u küresel merkezlere açacağız" diye bir açıklama yapıyor. İlk ziyaret ettiği kişi de Fenet Rum Patriği Bartholomeos…

 

Belli ki;

 

Milletin bilmediği ama küreselcilerin iyi bildiği bir proje sinsi sinsi yürütülüyor. Acaba İmamoğlu da o proje sahiplerine selam mı çakıyor? Barto 2. Vatikan’ı kurarken sorun çıkarmam mı diyor??

 

Gerçeği bilmeyen sadece aptaldır. Fakat gerçeği bilen ve ona yalan diyen, suçludur, canidir.( Bertolt BRECHT)

 

Bu yaşadıklarımızdan sonra diyorum ki;

 

İstanbul’da 2. Vatikan mı kuruluyor?

 

Zahide UÇAR (10 Şubat 2019) Alanya

 

Ham Haber : Güncel Mersin İnternet Gazetesi


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir