15 Aralık 2018 Cumartesi 10:34:19
» Karanlık çağlara geri gönderme olasılığı var, eski barut fıçısına yeni fitil yerleştirdi...

Karanlık çağlara geri gönderme olasılığı var, eski barut fıçısına yeni fitil yerleştirdi...

Rogg & Nok : hatırlarmısınız geçen yüzyılda Doğu ve Batı Berlin Duvarı vardı...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Karanlık çağlara geri gönderme olasılığı var, eski barut fıçısına yeni fitil yerleştirdi...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 07 Aralık 2017, Perşembe 15:09:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Saygın Okurlarımız,


Ve 2.dünya savaşında Almanya tarafında Nazi yönetiminden kaynaklanan Yahudi katliamı olmuştu.


Şimdi yeni bir savaş başlayacak diyoruz.

 

Ama yanılmayı dileriz.

 

Ve doğu ve batı Kudüs duvarı örülecek...

 

Yine soğuk savaşlar bu hazırlanan platformda Ortadoğuda senaryolaştırmış biçimde oynanacak...

 

Bunu yanında Kürt ve Türk olgusu kaşınarak burada da Tayyipistan'da da bir duvar örülecek...

 

İstihbarat olasılığı bu duvarların ardında oluşacak yıllardır değimiz Petro-savaş, ardından doğal kaynaklar ve su savaşları...

 

Saha büyüdükçe ekonomik ve sosyal olgular fazlalaşır...

 

Bölünen ve ufaltılmış sahalarda algılama yaparak yönetmek ve istihbarat sağlamak daha ekonomik ve de potansiyel kişi kullanımı açısından kolay olarak görülür...

 

Şimdi teknoloji olduğu için bu olgular gündemde gündemi zorlayan planlar arasında olduğunu da unutmamak gerekiyor...

 

Bu kurulmuş bölgelerde güncel senaryolar, bu senaryolardan yola çıkılarak hatlar ve olasılık hesapları yapılacak ve sonuçta sıcak ama çok sıcak savaşlar yapılacak.

 

Daha sonra dünyaya ortamına bu savaşlar yayılacak...

 

İşte şimdiki sor: 3. dünya savaşına hazır mısınız acaba?...

 

Yine baş rolde Yahudi toplumu olacak ve savaş böylelikle başlayacak...

 

Bu savaşa hazır mısınız gerçekten ey dünya?

 

Avruap Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Batı savaş kolu lideri olan ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını gözü kapalı eleştirdi.

 

Mogherini 'Açıklamanın bizi şu anda içinde bulunduğumuzdan daha karanlık çağlara geri gönderme olasılığı var" dedi.

 

Fakat veya ama bunu kimler hazırladı?..

 

Gözümü kapar işimi yaparım demeci olduğu biliniyor...

 

Bunu yanında yukarıda belirtiğimiz duvarın öbür yanındaki doğu savaş kolu liderliğinden Aleksey Puşkov, Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan batı savaş kolu lideri ABD Başkanı Donald Trump’ın eski barut fıçısına yeni fitil yerleştirdiğini söyledi.

 

İşte bu iki haber bizim sonuçta göreceğimiz savaşın başlangıç söylemleri olarak kabul etmemiz gerekiyor...

 

Çünkü bu olgu yıllardan beri son derece planlı ve yürürlükte olan bir kaç projenin görülen yakın yüzü olarak tahlil ediliyor....

 

Dileriz her zamanki gibi biz Rogg & Nok araştırmacıları haklı çıkmayalım...

 

Çünkü bu savaş ortamında ne başımızda Mustafa Kemal ATATÜRK nede İsmet İnönü var...

 

Orduların başımızda sanal yapısal sivil darbeye hazırlık olarak oluşan olguda bu sahte darbede esir olan daha sonra diktatörün düğün derneklerde boy gösteren "topal eşek" bazıların topal at olarak ifade ettiği ve de dereden geçene kadar at değiştirilmez dediği biri tarafından Tayipistan ordusu yönetiliyor...

 

İşte bu da planın bir parçası idi...

 

Bu ortamda en çabuk yıkılacak devlet Tayyipistan olacak...

 

Buda planlar içerisinde yıllardır Narko-terör ve cemaat denilen yapı ile diktatör sayesinde yapıldı.

 

Bizler uyardık ama kimse dinlemedi...

 

Şu anda asıl büyük tehlike altındaki ülke ister inanın iste inanmayın Tayyipista dır...

 

Rusya Federasyon Konseyi Enformasyon Politikası Komisyonu Başkanı Puşkov, Trump'ın Kudüs açıklamasını Twitter hesabından değerlendirdi.

 

Puşkov, "İsrail hariç tüm dünya Trump'ın kararı nedeniyle şoka girdi. Trump, eski barut fıçısına yeni fitil yerleştirdi. Bu şokun son olmadığından eminim" ifadelerini kullandı.

​Rus senatör bir diğer mesajında da "Kudüs kararı ve Suriye'de gerektiği kadar asker bulundurma vaadinin ardından ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, ABD'nin Ukrayna Özel Temsilcisi Kurt Volker ve diğerleri, bize uluslararası hukuku anlatmaya son verebilir" diye yazdı.

 

​Trump, dün İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü tanıyan kararnameyi imzalamıştı. Trump yaptığı açıklamada, iki devletli çözümden vazgeçmediklerini söylemşti.

 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Peskov, Trump'ın kararının Ortadoğu'da çözüme katkı sağlamayacağını, aksine bölgedeki gerilimi tırmandırdığını ifade etti.

 

Peskov, "Trump'ın açıklamasının ardından bölgede gerilim yaşanması endişe veriyor. Bu kararın Ortadoğu'da çözüm için bir katkı sunmayacağını, aksine uluslararası toplumda bölünmeye yol açacağını düşünüyoruz" dedi.Peskov, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Trump'ın açıklamalarına herkesin katılmadığını biliyoruz. Konu Ramallah'ta da, Filistin halkının genelinde de yeterince sert bir tepkiye neden oldu. Bu nedenle endişelerimiz sürüyor."

 

‘NE YAPMALIYIZ?'

 

"Ne yapılması gerek?" diye soran Peskov "Sorun ne kadar zorlaşmış olursa olsun siyasi ve diplomatik yollardan çözüm yolu aramalıyız" ifadelerini kullandı.

 

Peskov, bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleştireceğini belirterek "İkilinin gündemindeki ana konu Trump'ın ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'nin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınacağı açıklamasının ardından Ortadoğu'daki durum olacak" dedi.

 

‘SURİYE'DEKİ OPERASYONLARIMIZA DAİR KARARI YALNIZ PUTİN ALABİLİR'

 

Peskov, Rusya'nın Suriye'deki operasyonlarının yalnızca rusya ordusunun Başkomutanı Vladimir Putin'in kararıyla durdurulabileceğini söyledi.

 

Peskov gazetecilere "Bu yönde bir kararı yalnızca Vladimir Putin alabilir. Böyle bir karar aldığında da size bildiririz" dedi.

 

‘PUTİN, SEÇİMLER İÇİN EN GÜÇLÜ ADAY’

 

Gelecek yılki seçimlere yeniden aday olacağını açıklayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in en güçlü aday olduğunu belirtti. Peskov “Putin’in yanı sıra başka adaylar da olacak elbette ancak Putin’in şansı daha yüksek. Halk, ona destek verdiği kadar diğer adaylara vermiyor” dedi.

 

Belçika'nın başkenti Brüksel'de yaptığı basın toplantısında konuşan Moıgherini "Başkan (Donald) Trump'ın Kudüs açıklamasının çok endişe verici bir olası etkisi var. Çok hassas bir konu ve bu açıklamanın (ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması) bizi şu anda içinde bulunduğumuzdan daha karanlık çağlara geri gönderme olasılığı var" dedi.

 

'AB BU KONUDA NET VE BİRLEŞİK DURUŞA SAHİP'

 

Kudüs'ün hem İsrail hem de gelecekteki Filistin devletinin başkenti olması gerektiğini söyleyen Mogherini "AB bu konuda net ve birleşik duruşa sahip. İsrail ve Filistin arasındaki sorunun tek gerçekçi çözümünün, Kudüs'ün iki devletin de başkenti olduğu, iki devlet temelinde olduğuna inanıyoruz" dedi.

 

Yarın Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen Safadi, pazartesi günü ise Brüksel'de İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüşecek olan Mogherini taraflara gerilimi arttıracak adımalrdan kaçınmaları çağrısında bulundu" 

 

Geçmişe bir bakalım kaynak çıkarları için iyi veya kötü yazıları ve fikirleri  Tayyipistan halkı görmesin diye yasaklanan wikipedi sitesinden...

 

Buda ayrı bir proje olarak gündemde fikir ve düşünce bilinmeden biat etmek projesi...

 

Düşünmek yok fikir söylemek Tayyipistan'da yasak olan olgular arasında... 

 

Berlin Duvarı 1961 yılında yapılmış olan 46 km uzunluğundaki duvardır. yapılış amacı dünyanın Doğu ve Batı bloğu olarak iki ayrı kutba ayrıldığı ve soğuk savaşın yaşandığı dönemde Doğu Almanya vatandaşlarının Batı Almanya bölgesine kaçışını engellemektir.

II. Dünya Savaşı sonunda savaştan yenik ayrılan Hitler Almanyası ve Berlin, Amerikan, Fransız, İngiliz ve Sovyet bölgesi olarak dörde bölünmüştü. bir süre sonra Amerika, İngiltere ve Fransa yönetim birimlerini birleştirerek Sovyetler’e karşı Almanya’yı tekrar inşaya girişip komünizme karşı birlik kurmayı amaçladı. Sovyetler de bu girişime karşı Doğu Almanya’da yeni bir rejim kurmaya girişti. Ekonomisi sosyalizme dayanan, siyasi yönetimi otoriter olan Doğu Almanya’dan Batı’ya kaçışlar büyük ölçüde Berlin’den gerçekleşiyordu.

Doğu Almanya ile Batı Almanya arasındaki katı sınır 1952 yılında çizilmişti. Sadece Berlin metrosunu kullanarak 1950’den 1955’e kadar büyük bir ekonomik büyüme yakalayan Batı Almanya’ya 270 bin insan kaçtı. Zamanla tel örgü ve mevzuat değişiklikleri de Batı’ya kaçışı engelleyemez duruma gelmişti. Bunun üzerine bu kaçışları engelleyeci bir duvar örme fikri ortaya atılmıştır. Nitekim Sovyetler Birliği, Batı Berlin’i Doğu Almanya sınırları içinde bir fesat yuvası, kapitalizmin kalesi, karşı propaganda merkezi olarak gördüğü için Berlin Duvarı’nı örmeyi çözüm olarak benimsedi.

Duvar Doğu Almanya’nın içinde ABD güdümünde kapitalist Batı Berlin’i çevrelemek için, Doğu Almanya meclisinin kararıyla 12-13 Ağustos 1961’de bir gecede örülmüştür. Duvarın ilk oluşturulan hali geçişleri engellemeyince yükseltilmiş mayın tarlaları köpekli askerler gözcü kuleleriyle geçiş tamamen engellenmiştir.

Doğu ve Batı Berlin’in arasındaki bu duvar, aslında biri 3,5 digeri 4,5 metrelik iki çelik parçadan oluşuyordu. Doğu tarafına bakan duvar kaçmaya yeltenecek insanların kolay görünmesi için beyaza boyanmıştı. Buna karşılık Batı Almanya’ya bakan taraf ise grafitti ve çizimlerle doluydu. Doğu kısmında duvar boyunca yerde çelik kapanlar ve mayın tarlaları bulunuyordu, 186 yüksek gözetleme kulesi ve yüzlerce lamba konmuştu. Doğu tarafında motorsikletli ve yaya polisler ve köpekler de kontrol halindeydi. Duvar boyunca 25 karayolu, demiryolu ve suyolu sınır kapısı yeralıyordu. Tüm bu kontrol ve gözetlemelere rağmen, yaklaşık 5 bin kişi tüneller, evde yaptıkları balonlar ve bunun gibi yollarla, Doğu’dan Batı’ya kaçmayı başardı.

Ancak bu kaçışlar sırasında pek çok insan öldürüldü. Berlin duvarını aşmak isterken can verenlerin sayısı hala kesin olarak bilinmemekle birlikte, en az 86 en fazla ise 238 olduğu tahmin edilmektedir.

Berlin Duvarının Yıkılışı

 

Batı’da yıllarca “Utanç duvarı” (Schandmauer) olarak da anılan bu duvar 9 kasım 1989 tarihinde Doğu Almanya’nın, isteyen vatandaşlarin Batı’ya gidebileceğini açıklamasının ardından tüm tesisleriyle birlikte yıkıldı.

 
 

Doğu Alman hükümeti son dönemine kadar bu duvarı, sosyalist Doğu’yu kapitalist Batı’ya karşı koruyan bir kalkan olarak göstermiş ve meşrulaştırmaya çalışmıştır. Oysa bu duvar ve Doğu Almanya’nın diğer sınırları kendi yurttaşlarının seyahat özgürlüğünü gasp ederek bu ülkeden çıkışlarını engelliyordu. 1989 yılı başlarında Alman Demokratik Cumhuriyeti Hükümeti, isteyen Doğu Almanya vatandaşlarının Sovyetler Birliği dahilindeki diğer Doğu Bloğu ülkelerine geçiş yapabilmesine izin verdi. Bu iznin çıkmasıyla beraber binlerce Doğu Alman vatandaşı Doğu Bloğu dışındaki ülkelere çıkmaya başladılar. Kaçışın bu kadar yoğun olduğu bir durumda Dogu Almanya Hükümeti duruma bir çözüm bulmak için toplandı. Burada yaşayan insanlar artık bu şekilde zaten Doğu Almanya’dan çıkabildiklerine göre duvarın bir anlamı kalmamıştı. Doğu Alman hükümeti, duvarın kaldırılmasına onay vermişti. 9 Kasım 1989’da bu kararı halka açıklamak üzere bir basın toplantısı düzenlendi.

 

Karar açıklandığı andan itibaren duvarın iki tarafında yüz binlerce insan birikmeye başladı. Gece yarısına doğru hükümet ilk olarak Brandenburg Kapısı’ndan başlayarak barikatları ve geçiş önlemlerini kaldırdı. Her iki Almanya tarafından yaklaşan insanlar duvarın üzerinde buluştular. İnsan seli bir saat içinde yüz binlere ulaştı. Duvarın yıkımına resmi olarak 13 Haziran 1990’da başlandı.

 

Almanya’nın birleşmesinden sonra Batı Almanya’dan ve uluslararası sermaye çevrelerinden Doğu’ya sermaye akışı gerçekleşti. Emeğin daha ucuz olduğu bu bölgelerde ücretler hâlâ Almanya’nın batı bölgelerine göre daha düşük seyretmektedir. Halen, Almanya’nın en yüksek işsizlik oranları doğu şehirlerindedir.

 

GÜNÜMÜZDE BERLİN DUVARI

 

Günümüzde eski duvar hattı boyunca yeralan çok sayıda müzede duvar hakkında önemli belge, fotoğraf ve benzeri kaynaklar yer alır. Sokak köşelerindeki rastlanabilecek gri-beyaz “Mauerweg” levhaları da bir zamanlar buradan duvarın geçtiğine işaret eder.

 

43 kilometrelik duvarın kimi blok parçaları Brandenburg eyaletinde bir depodadır, ancak duvar kalıntılarının bir kısmı başta ABD olmak üzere çeşitli ülkelere satılmıştır ve o ülkelerde birbirinden farklı amaçlı mekanlarda sergilenmektedir.

 

Ayrıca duvar parçaları anı olarak şilt haline getirilerek satışa sunulmuştur. Bunun dışında, zamanında duvar boyunca yer alan 302 gözetleme kulesinden sadece beşi yine anıtsal amaçlı olarak ayakta durmaktadır.

 

Kaynak: bizde yasaklanan ve de görünmeyen wikipedi


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Petro-Savaş ve Terör Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir