19 Haziran 2019 Çarşamba 09:43:54
» Kazım Arslan: "EĞİTİM MERKEZLİ EKONOMİ VE KALKINMA MODELİ GELİYOR"

Kazım Arslan: "EĞİTİM MERKEZLİ EKONOMİ VE KALKINMA MODELİ GELİYOR"

...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kazım Arslan:
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 31 Mayıs 2018, Perşembe 18:47:31
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
 ....
 
 
 
 
Kazım Arslan ile Türkiye'nin en genç milletvekili adaylarından Bilgehan Burgul, çalışmalarını Pamukkale Üniversiteli öğrenci ve akademisyenlerin, öğretmenlerin uğrak yeri olan bölgelerde sürdürdü.

Çalışmalara Pamukkale İlçe Başkanı Osman Tabu<https://www.facebook.com/osman.tabu.1?fref=mentions> ve yönetimi, İlçe Gençlik Kolu Başkanı Numan Bozca ve yönetimi, İl yönetim kurulu üyesi Ahmet Çon da katıldı.

CHP'nin eğitimciye verdiği değeri seçim bildirgesindeki vaatlerle paylaşan Kazım Arslan'ın açıklaması şöyle:

Nitelikli eğitimin, katma değeri yüksek üretime, eğitim-sanayi işbirliğine dayalı yeni kalkınma modelinin anahtarı öğretmenlerimiz olacaktır. Uzun zamandır eğreti ve bozuk giden bir düzenimiz var, bu düzeni değiştireceğiz. İktidar ceketin ilk düğmesini yıllarca yanlış ilikledi, yani her işin başı olan eğitimi çökerttiler, sonra da her şey arkadan geldi. Biz, o düğmeyi doğru iliklemek için en başta öğretmenlerimizin haklarını güvenceye kavuşturacağız. Onların çalışma ortamlarını ve yaşam şartlarını düzelteceğiz.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU ÇIKARACAĞIZ

Öğretmenliği Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi en saygın mesleklerden biri haline getireceğiz. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu en kısa zamanda çıkaracağız. Öğretmen yetiştirme, ilk atama, yer değiştirme, görevde yükselme, liyakat, mali ve sosyal haklar gibi öğretmenlikle ilgili tüm konuları bu kanun kapsamında çözüme kavuşturacağız.

İLK ETAPTA 180 BİN ÖĞRETMENİ ATAYACAĞIZ

Ücretli ve sözleşmeli öğretmenlik uygulamasına son verecek, tüm öğretmenlerin kadrolu atanmasını sağlayacağız. Bütün okulları açacağız, kapalı hiçbir okul kalmayacak. Bu çerçevede 180 bin öğretmene bir yıl içerisinde kadro vereceğiz. Eğitimde liyakate ve nesnel ölçütlere dayalı bir atama ve yükseltme sistemini hayata geçireceğiz. Tüm yönetici atamalarını sadece yazılı sınavla yapacağız. Teftiş sistemi yeniden yapılandıracak, kayırmacı değerlendirme sistemine son vereceğiz.

ÖĞRETMENİN ÇALIŞMA KOŞULLARI DEĞİŞECEK

Bilimsel, okul huzurunu ve iş barışını bozmayan bir değerlendirme sistemi oluşturacağız. Öğretmen ve yöneticilerin üyesi olduğu sendikaya göre hukuksuz yargılanmalarına, açığa alınmalarına ve sürgün edilmelerine son vereceğiz. Öğretmenlerin aile bütünlüğünü her koşulda sağlayacağız, sürgüne dönüşen, boşanmalara kadar varan tayin sorunlarını mutlaka çözeceğiz.

ÖĞRETMEN AY SONUNU GETİRMEDE ZORLANMAYACAK

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde tüm öğretmenlere bir maaş ikramiye vereceğiz. Öğretmenlere 3600 ek gösterge hakkı tanıyacağız. Öğretmenlerin eğitim tazminatlarını, ek ders ücretlerini ve hazırlık ödeneklerini artıracağız. Hiçbir öğretmenin TÜİK'in belirlediği yoksuluk sınırının altında maaş almasına izin vermeyeceğiz. Toplu taşıma araçlarını tüm eğitim çalışanlarına ücretsiz yapacağız.

DONANIMLI ÖĞRETMEN, TOPLUMUN ÖNDERİ OLACAK

Öğretmen liselerini yeniden açacağız. Yükseköğretimde öğretmen yetiştiren tüm eğitim kurumlarını fiziki, mali, akademik bakımdan en ileri olanaklarla donatacağız. Özel ihtiyaçlara sahip öğrencilerin eğitimini üstlenenler başta olmak üzere, tüm öğretmenlerin yeterli pedagojik donanıma sahip olmalarını sağlayacağız. Öğretmenlere yaşa bakmaksızın yurtiçi ve yurt dışındaki lisansüstü ve doktora eğitimleri için izin ve burs olanağı sağlayacağız.

YAŞAMBOYU EĞİTİM SİSTEMİNİ ÖĞRETMENLERLE KURACAĞIZ

Yetişkinler için yeni bilgi ve beceriler kazandıracak "Kent Enstitüleri" ve "Yaşam Boyu Eğitim Okulları" kuracağız. Ataması yapılmayan öğretmenlerin bir kısmını Kent Enstitüleri ve Yaşam Boyu Eğitim Okulları'nda istihdam edeceğiz. Burada katılımcıların internet, teknoloji, medya okuryazarlığını artıracağız. Onlara boş zamanlarında sanatsal, kültürel ve sosyal olanaklar sunacağız. Öğretmenlerimizin her alanda eğitimine ve mesleğine uygun gelişmesine olanak sağlayacak imkanlar vereceğiz. Kısacası eğitim merkezli bir kalkınma ve gelişme modelini devreye sokacağız.

Kazım ARSLAN


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Eğitim Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir