13 Aralık 2018 Perşembe 04:53:18
» Kral çıplak !!! Skandal: Dayağı savunan kitabı öğretmenlere dağıttılar!...

Kral çıplak !!! Skandal: Dayağı savunan kitabı öğretmenlere dağıttılar!...

....
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Kral çıplak !!! Skandal: Dayağı savunan kitabı öğretmenlere dağıttılar!...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 28 Kasım 2017, Salı 12:41:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Yarkadaş: "Okuma yazma  bilmeyenlerin, bilenlere göre daha ahlaklı olduğunu söyleyen kitap okullarda dağıtılıyor."

 

Gazeteci kökenli  İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Etkili Öğretmenlik adı altında başlatılan yeni çalışma kapsamında dağıtılan kitap, skandallarla dolu. Kitapta, dayağın savunulmasının yanı sıra, Köy Enstitüleri'nde öğrenim görenlere ağır hakaretler var. Milli Eğitim Bakanlığı bu rezalete derhal son versin" dedi. 

 

"TAM BİR REZALET!"

 

Mili Eğitim Bakanlığı'nda yaşanan skandallara bir yenisi daha eklendi. Gazeteci kökenli  İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın 24 Kasım'da başlattığı Etkili Öğretmenlik Projesi kapsamında dağıtılan ve içinde birçok makalenin olduğu kitap tam anlamıyla bir rezalet" ifadesini kullandı. 

 

Öğretmenlerin "Felsefeden Tecrübeye – Etkili Öğretmenlik" adlı kitabı okuduktan sonra değerlendirme yapılmasının zorunlu tutulduğunu belirten Yarkadaş, şöyle konuştu: 

 

"Eğitim Bir Sen'in hazırladığı kitapta şeriat övülüyor, komünizm eleştiriliyor. Böyle bir kitabın, okullarda işi ne? Solcu – sosyalist  düşünceye sahip öğretmenler, düşüncelerini açıklamaya zorlanıyor. Öğretmen komünizmi savunsa dert, savunmasa dert... Şeriatı eleştirse, dinsizlikle suçlanması da cabası... Hiç kimse düşüncelerini açıklamaya zorlanamaz. Böyle bir kitabı, 'örnek çalışma' diye dağıtmak, cumhuriyete ve laikliğe savaş ilanıdır. MEB'in yaptığı her açıdan anayasaya aykırıdır" dedi. 

 

"GÖZLERİME İNANAMADIM"

 

MEB'in 'Etkili Öğretmenlik Projesi' kapsamında öğretmenlere ücretsiz olarak dağıttığı kitabın skandallarla dolu olduğunu belirten Yarkadaş, "Örneğin, Prof. Dr. Mehmet Kaplan'ın 53. sayfadaki  'Gençlik Meselesi' adlı makalesi, tam anlamıyla rezaletlerle dolu... Yazar, anne ve babaların çocuklarına ahlakı dayakla öğretebileceğini savunuyor. İlk  okuduğumda inanamadım, bir daha okudum. Meğer doğru görmüşüm" dedi. 

 

Makaledeki rezaletin bununla sınırlı olmadığını belirten Yarkadaş, "Aynı yazar, Türkiye'de okuma yazma bilmeyenlerin, okula gidenlere göre daha terbiyeli ve ahlaklı olduklarını da söylüyor. Milyonlarca okur -yazar, böylece ahlaksız ve terbiyesiz olarak ilan ediliyor" ifadesini kullandı. 

 

"KÖY ENSTİTÜLERİ'NE AĞIR SALDIRI"

 

Öğretmenlere 'örnek kitap' olarak dağıtılan çalışmanın, Köy Enstitüleri'ne yönelik saldırgan ve ahlak dışı bir dil kullandığını da belirten Yarkadaş, "Köy Enstitüleri'nin ahlaksızlık yuvası olduğunun açıkça yazılmış. Yazar, Türkiye'nin aydınlanma birikimine açıktan saldırıyor. Ve ne yazık ki; MEB bu kitabı öğretmenlere dağıtıyor. Köy Enstitüleri kapatılmasaydı, bu tür ahlaksızlıkların kaleme alındığı kitaplar, bakanlık eliyle dağıtılmaz, Türkiye başka bir ülke olurdu" dedi. 

 

Kitabın Köy Enstitüleri'ne saldırmasının "yıllara dayalı bir kin"in sonucu olduğunu belirten Yarkadaş, "MEB, aydınlığın timsali Köy Enstitüleri'ne saldırarak, gerici – yobaz anlayışını ortaya koyuyor" diye konuştu. Türkiye'nin Köy Enstitüleri'ne çok şey borçlu olduğunu belirten Yarkadaş, "Böyle bir kitabın yazılması da öğretmenlere dağıtılması da tam anlamıyla rezalettir" diye konuştu. 

 

"HER SAYFASI AYRI BİR SKANDAL''

 

Kitaptaki rezaletlerin bunlarla sınırlı kalmadığını da belirten Yarkadaş, "Yatılı okullarda öğrenim gören yüzbinlerce öğrenci 'bozulmaya müsait' şeklinde değerlendiriliyor. Sayfaları karıştırdıkça yeni bir rezalet ortaya çıkıyor. Kitabın içinden adeta pislik akıyor" dedi. 

 

Öğretmenlere kitapla birlikte bir de "Değerlendirme Formu" dağıtıldığını belirten Yarkadaş, "Belli ki; bunu bir fişleme aracı olarak kullanacaklar. Öğretmenleri düşüncelerini açıklamaya zorlayarak, yeni bir sürgün ve işten atma operasyonunun zeminini hazırlayacaklar" diye konuştu. 

 

MÜZAKERE EDECEKLERMİŞ!

 

Kitapta yer alan yazıların, öğretmenler tarafından topluca müzakere edilmesine ilişkin talimat verildiğini de belirten Yarkadaş, "Bu müzakerelerin başlığı da sanırım, 'Öğrenci nasıl dövülmeli?' olacak! MEB Türkiye'yi karanlığa sürüklüyor ve çağdışılığı dayatıyor" dedi.

 

"ÖĞRETMENLERE DE HAKARET"

 

"Etkili Öğretmenlik" adlı çalışmanın derhal durdurulması ve dağıtılan kitapların toplatılması gerektiğini belirten Yarkadaş, "Bu tür hezeyanları ve psikolojik rahatsızlıklarını yazıya döken sözde yazarların makalelerini  öğretmenlere okutmak ve üstüne üstlük bir de ciddi ciddi değerlendirme yazısı istemek, binlerce öğretmene hakarettir. MEB; etkili öğretmenlik istiyorsa, eğitim emekçilerinin sosyo- ekonomik koşullarını iyileştirsin" sözlerini dile getirdi. 

 

Kitapta yer alan ifadelerin her birinin ayrı ayrı sorunlar içerdiğini belirten Yarkadaş, "MEB'in örnek kitap diye dağıttığı bu çalışmayı okuyan ve benimseyen bir öğretmen, gelecek kuşaklara psikolojik rahatsızlıktan başka bir şey taşıyamaz. Kitaptaki ifadeler,  kitabı okuyan insanlarda psikolojik rahatsızlıklara yol açar. MEB, hasta bir kuşak mı yetiştirmek istiyor!" tepkisini gösterdi. 

 

TBMM'YE TAŞIDI

 

Gazeteci kökenli  Yarkadaş, konuyu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a soru önergesiyle sorduğunu da belirterek, "Bakalım Yılmaz, çocukların dövülmesini öven bu kitap için ne diyecek?" diye sordu.  Yarkadaş, "Atatürk'ü zihinlerden silmeye çalışan MEB'in, yerine ne koymak istediği ortaya çıkıyor" ifadesini de kullandı. 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir