16 Aralık 2018 Pazar 10:57:59
» ÇOCUKLAR VE POLİTİKACILAR

ÇOCUKLAR VE POLİTİKACILAR - Salim Koçak

Paylas
ÇOCUKLAR VE POLİTİKACILAR
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 23 Nisan 2018, Pazartesi 11:51:57
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

...

Bu kez politikacılar üzerinden çocuklar hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Tabii ki kapsama alanına girmeyenleri tenzih ederek.

 

            Biri çıkıyor, daha dün ağza alınmayacak sözler sarfettiği, hakaretler ettiği, hatta vatan hainliğiyle suçladığı birini bugün vatana hizmet etmekle övüyor, destekliyor.

 

            Bir diğeri çıkıyor, daha düne kadar olmadık hakaretler gördüğü birini bağrına basıyor, onurlandırıyor, onunla yol arkadaşlığı yapıyor.

 

            Biri çıkıyor, daha düne kadar ak dediğine bugün kara diyebiliyor. Kara dediğine ak diyebiliyor.

 

            Bir başkası çıkıyor, daha dün şunu savunurken bugün onun tam tersini savunabiliyor.

 

            Üstelik bütün bunları da o kadar pişkince, yüzsüzce, arsızca yapıyorlar ki yapış şekilleri yaptıklarını gölgede bırakıyor.

 

            Koskoca bir süper gücün başındakiler, hem de dünyanın gözünün içine baka baka bir ülkenin kimyasal silâh ürettiği yalanını söyleyebiliyorlar. Bu sayede o ülkenin tepesine indiği yetmezmiş gibi ikinci bir ülke için de aynı yalanı söyleyebiliyorlar. 

 

            Yalan söylemenin dahi sıradanlaştığının, normalleştiğinin, meşrulaştığının kanıtları değilse nedir bunlar?

 

            Haydi yaşı küçük çocuklar bunları bilmezler, düşünemezler... Ya yaşı 13-14'ü geçmiş, akılları her şeye erer olmuş çocuklar? Türkiye'nin çocukları? Dünyanın çocukları?..

 

            Politika ve politikacılarla hiç ilgileri olmasa dahi, hiç mi farkına varmıyorlar bu rezaletlerin? Hiç mi duymuyorlar, okumuyorlar? Hiç mi bilgileri, bilinçleri yok?

 

            Daha önceki gün birkaç lise öğrencisiyle oturmuş, ülke sorunlarıyla ilgili sohbet ederken içlerinden biri "Bence en büyük sorun; politikacıların kendileri" demesin mi!..

 

            Neden diye sordum.

 

            "Hep yalan söylüyorlar," demesin mi?

 

             Buyrun, burdan yakın.

 

            Halka karşı en büyük sorumluluğu taşıyan, taşımaları beklenen, taşımaları gereken siyasilerin çocuklarımıza kötü örnek olmalarından başka nedir bu?

 

            Çocuklara en çok politikacılar kötü örnek oluyorlar dersek haksızlık mı yapmış oluruz?

 

            Söyler misiniz; onlar böyleyken, biz çocuklarımıza yalan söylemenin, sözünden dönmenin, yağcılık, yalakalık yapmanın, hakaret etmenin kötü bir şey olduğunu, ahlâkla, insanlıkla, uygarlıkla bağdaşmadığını nasıl anlatacağız? "Bunları koskoca amcalar bile yapıyorlar" dediklerinde ne diyeceğiz?

 

            Geçtik eğitimin, eğitim sisteminin, okulların, derslerin, ders kitaplarının saçmalıklarından...

 

            Balık baştan kokuyor.

 

            Bir çocuk yetişir, dünya değişir diyoruz ama o dünyanın değişmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

 

            Salim Koçak

 


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir