16 Aralık 2018 Pazar 10:55:00
» “KİMSE KUSURA BAKMASIN…”

“KİMSE KUSURA BAKMASIN…” - Aşkım Tan

Paylas
“KİMSE KUSURA BAKMASIN…”
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 17 Nisan 2018, Salı 11:34:32
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

“KİMSE KUSURA BAKMASIN…”

 

Yapılacak bir işin sonunda oluşabileceklerden ötürü sorumluluk almama beyanıdır “kimse kusura bakmasın” cümlesi.
Hatta söylenirken sağ elin avuç içi karşı tarafı gösterecek şekilde 90 derecelik bir açı yapmışsa ve göğse doğru yaklaştırılıyorsa, sonrasında kötü şeylerin olacağına dalalettir “kimse kusura bakmasın”.
Özellikle söz konusu demokrasi ise bir devlet büyüğünün, ülke liderinin ağza alacağı son sözdür “kimse kusura bakmasın”.
Kimse kusura bakmasın” içinde negatif olan her şeyi, bencilliği, saygısızlığı, tek taraflılığı barındıran, herkese karşı planlanan bir hatayı ama kendine göre doğru olan durumda kullanılan bir ifadedir.

Kimse kusura bakmasın” ifadesinin yanına bir de “bunlar” zamiri eklendiğinde en hışımlısı ve katmerlisinden bir nefret söylemi yaratılmış oluyor.

İşte sizlere “kimse kusura bakmasın”lardan bir demet sunuyorum:

 • Taksitleri alıyor musunuz, alıyorsunuz. Zaman zaman hesapları kontrol ediyor musunuz, ediyorsunuz. Ama siyaseten de idare etmek istersen bu ülkenin başbakanı benim, “kusura bakma” buna karışamazsın. (İstanbul’da düzenlenen Global Girişimcilik Kongresi’nde, 16 Nisan 2018)
 • Bu dava, 17-25 Aralık kumpasının Okyanus ötesine taşınmış halinden başka bir şey değildir. Ortada mahkeme yoktur. Sadece şantaj malzemesi üretme gayreti vardır. “Kimse kusura bakmasın”, biz bu şantaja boyun eğmeyiz. (Muş, 6. İl Kongresinde ABD’deki Hakan Atilla davasına ilişkin, 3 Aralık 2017)
 • ‘Ben Kürdüm, ama ne olur YPG’ye bir şey demeyin’ diyen Kürt kardeşlerim “kusura bakmayın” bu teröristleri savunuyorsanız burada yollarımız ayrılır. (Beştepe'de 40'ıncısı düzenlenen Muhtarlar Toplantısı'nda, 18 Ekim 2017)
 • Bekamız söz konusu olduğunda “kimse kusura bakmasın” gözümüz kimseyi görmez. (AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında, 20 Ağustos 2017)
 • Kimse kusura bakmasın”, biz Katar'a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.( İstanbul Yenikapı'daki AK Parti iftarında, 9 Haziran 2017)
 • Aşağıda ne var El Bab. “Kusura bakmayın” biz oraya da gideceğiz. (28. muhtarlar buluşmasında, 19 Ekim 2016)
 • Yaşanan hadiselerden sonra “kimse kusura bakmasın” bunlara kim bulaşmışsa bunları bu devletten kazımak durumundayız. (30 Ağustos Zafer Bayramı'nın yıl dönümünde, 2016)
 • Yaşadığımız hadiselerden çıkardığımız dersler ışığında devletimizi yeniden yapılandırıyoruz. Onun için “kimse kusura bakmasın”, bu benim yakınımdı demesin. (Şehit aileleri ile buluştuğu yemekte, 3 Ağustos 2016)
 • Hiç kimse kusura bakmasın”. Bu Cumhuriyet; 28 Şubat'ta, 12 Eylül'de, 27 Mayıs'ta kurulan bir Cumhuriyet değildir. (AK Parti grup toplantısında, 8 Ekim 2013)

 

Bu ülkenin bir vatandaşı olarak sormak istiyorum size Sayın Cumhurbaşkanı,

 • Şubatta gerçekleşen 4 milyar 152 milyon dolar düzeyinde, 12 aylık cari açığın ise 53 milyar 346 milyon dolar olduğu;
 • Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 1.662,70 TL, 

Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 5.415,96 TL,
Bekâr bir çalışanın aylık yaşama maliyetinin ise 2.055,15 TL olduğu;

 • 2018 yılı Ocak ayında endekste yer alan gruplardan, ev eşyasında %2,44, sağlıkta %2,42, konutta %2,34, gıda ve alkolsüz içeceklerde %1,67 gerçekleşen artışın olduğu ve her gün zam üstüne zam yapılan;
 • Dolar’ın 4 Lirayı, Euro’nun 5 Lirayı geçtiği, altının yanına yaklaşılmadığı ve yastık altındaki altınlara göz dikilen;
 • Sadece Suriye sınırındaki Afrin harekâtında -resmi rakamlara göre- verdiğimiz 82 şehidin olduğu;
 • Her gün cinayete kurban giden kadınlarımızın, tacize uğrayan çocuklarımızın olduğu;
 • Her türlü düşünce, yazma ve konuşma özgürlüğümüzün elimizden alınarak kusurlu yönetilen bu ülkenin, “kimse kusura bakmasın” hoş görülür yanı yoktur.

 

 

Aşkım TAN

17.04.18 - Ankara


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir