20 Haziran 2019 Perşembe 09:57:38
» 24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİ GENEL DURUM VE YAPILMASI GEREKENLER

24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİ GENEL DURUM VE YAPILMASI GEREKENLER - Prof Dr. Anıl Çeçen

Paylas
24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİ  GENEL DURUM VE YAPILMASI GEREKENLER
- 11 Haziran 2018, Pazartesi 23:35:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

24 HAZİRAN 2018 SEÇİMLERİ
GENEL DURUM VE YAPILMASI GEREKENLER

Kurulabilmesi için olağanüstü zorlukların aşıldığı Devletimiz, dönem itibarıyla tarihinin en zor günlerini yaşamaktadır. Her geçen gün kuruluş ilkelerinden uzaklaşılmasından dolayı, bütün alan ve sektörlerde darboğazlar yaşanmakta; Bu nedenle ülkemiz uluslararası durumun merkezi coğrafyada yaratmış olduğu, siyasal kriz, kaos ve karışıklığa itilmiş bulunmaktadır.

 

Devletimizin kuruluş dayanağını oluşturan ve geleceğimizin güvencesi olan Kuvayı Milliye ruhu, çeşitli araçlar ve yayınlarla yıpratılmaya çalışılmakta, bu ruhun yarattığı birlik ve bütünlüğün ürünü olan merkezi ulusal, üniter, laik ve sosyal devlet modeli emperyalist ülkelerin Orta Doğu bölgesine yönelik çekişme ve çatışmalar yüzünden, büyük saldırı ve tehditlerle karşı karşıya bırakılmaktadır. Öyle ki, Devletimizin geçici bir siyasal yapılanma ve yüz yıllık bir parantez olduğu gibi onursuzluk yaklaşımlarıyla,  Cumhuriyetimizin yaklaşan 100. Yılı kutlanamayacakmış gibi bir algı yaratılmaktadır.

 

Bu tür algılar, bir zamanlar dünyanın en güçlü devletlerinden olan ve ülkemizin öncesini oluşturan Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmasında etken güçlerin günümüz temsilcileri tarafından desteklenmektedir. Bu ve benzeri olumsuzluklar karşısında, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın bilincinde ve Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinin güvencede olmasını isteyen Cumhuriyetçi ve demokrat yurttaşlarımızın emperyalist beklenti ve tehlikelerin farkında olarak, ulusal plan ve projeleri yaşama geçirebilmek için güçlerini birleştirmeleri, yaşamsal önem taşımaktadır.

 

Kurulan her devlet, sonsuza kadar yaşamayı ve insanlığın gelecek sürecinde varlığını sürekli kılmayı hedefleyerek yola çıkar. Bu doğrultuda, Türk devletinin kurucu önderi Atatürk,Türkiye cumhuriyetinin ilelebet payidar kalacağını söyleyerek, yurdun yurttaş olma bilincindeki Türk ulusuna, geleceğe dönük görevlerini hatırlatmış; Yüzyıl öncemerkezi coğrafyada çağdaş bir cumhuriyet devleti kuran önder Atatürk, güneşin doğuşunu önceden gördüğü gibi dünyanın doğu bölgelerinde yer alan mazlum ulusların uyanışı ve yer kürenin geleceğe dönük yeniden yapılandırılmasında mazlum ulusların da yer alacağını, bu doğrultuda batının hegemonyacı emperyalist devletler ile dünya halkları arasında yeni bir çekişmenin ortaya çıkacağını da açıkça görmüş ve gelecek nesillere haber vermiştir.

 

Dönemler geride kaldıkça yeni güçler ortaya çıkmış ve bazı devletler dünya haritasından silinmiştir. Dünyadaki değişimi iyi kavrayan ve bu doğrultuda gerekli adımları atarak kendisini yenileyebilen devletler uzun süreli var olabilirlerken, bu tür dönüşümlere kendisini hazırlayamayan devletlerin ise tarih sahnesinden çekildikleri açıktır.

 

Küresel sermayenin güdümündeki uluslararası emperyalizm, bütün ulus devletleri etnik kışkırtmalar ile parçalayarak ya da kendi kontrolleri altındaki evrensel bir kapitalist düzen çerçevesinde ekonomik açıdan yeni birsömürge düzenine bağlamaktadır. Yeni bir tür süper emperyalizm yeryüzü haritası üzerinde geçerli kılınırken,Türkiye Cumhuriyeti’nin hem sınırları içinde üniter birliğini çok daha güçlü bir biçimde koruması gerekmekte, hem de emperyalizm ile mücadele edilirken komşu ve mazlum ülkeler ile işbirliğine yönelmesi gerekmektedir.

 

Türkiye’nin Avrupa Birliğinin dışında bırakıldığı yeni dönemde, Türk Devleti’nin hem merkezi bölge, hem de dünyanın doğusunda kalan bölge ve ülkeler ile daha yakın işbirliğine girerek, emperyalist dış güçlere karşı kendini koruyacak yeni işbirlikleri tesis etmesinde büyük ulusal çıkarlar bulunmaktadır. Batının önde gelen emperyalist devletlerinin saldırgan tutumlarına karşı, Türkiye’nin kendi çıkarları doğrultusunda hem komşuları hem de doğu bölgesi ülkeleri ile yakın işbirliklerine gitmesi giderek kaçınılmaz olmaktadır.

 

Devlet-i Ebed Müddet ilkesi çerçevesinde çalışması gerekenTürkiye Cumhuriyeti’nin yönetim kadroları;

 

Bin yıllık Türk egemenliğinin geçerli olduğu merkezi topraklar üzerindeki bağımsız devlet yapılanmasını sürdürebilmek için;

 

Yasal her yolu deneyerek, demokratik rejime ara vermeden kuruluş ilkeleri doğrultusunda güçlenerek varlığın koruması için,

 

Türk ekonomisinin tekelci şirketlerin kontrolüne girmemesi için,

 

Kamu İktisadi Kuruluşlarını yeniden kurup, devletin ve halkın yararına üretimler yapılabilmesi için,

 

Türkiye’nin kuruluşunda olduğu gibi başkent Ankara’dan yönetilebilmesi için,

 

Anayasamızda yer alan cumhuriyetin temel ilkeleri, cumhuriyetçi-demokrat yurttaşlarımız tarafından sonuna kadar savunulup başarılacaktır.

 

(ANKARA, 11 Haziran 2018/02)

CUMHURİYETÇİ  DEMOKRATLAR  HAREKETİ  ADINA    
Prof. Dr. ANIL ÇEÇEN   


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
MANŞETTEKİLER
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir