29 Eylül 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞININ ANLAMI
Ülkede yaşanan sorunlara dair artık susmadılar.... Ve de
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
44
Hayır
943
Çekimser
8
Fikrim yok
7

Toplam Oy:1002

» İTTİFAKI BÖLME OPERASYONU

İTTİFAKI BÖLME OPERASYONU - Yiğit Karatoprak

Paylas
  İTTİFAKI BÖLME OPERASYONU
09 Ağustos 2020, Pazar 17:13:37
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sevgili okurlarım, çok saygı değer kardeşlerim, büyüklerim. Öncelikle her birinizi en büyük şükran ve muhabbetle selamlıyorum. 

 

 

Sevgili okurlarım,

 

Günlerdir ve haftalardır Türkiye, Millet İttifakında neler oluyor sorusuna yanıt aramaya çalışıyor. Önce Muharrem İnce’nin parti kuracağına yönelik söylemleri, ardından ise, İYİ Parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’nun '' Biz MHP ve AKP'nin değerler dünyasına aitiz ‘’ sözüyle gündem bir anda değişti. 

 

Şunu belirtmeliyim ki, ben şahsım adına bu zamana kadar asla siz okuyucularımı, sevdiklerimi, saygı duyduğum kişileri asla kandırmadım. Ne hissettiysem, neler düşünüyorsam 5 yılı aşkın yazarlık kariyerimde, bildiklerim ve inandıklarım doğrultusunda kaleme aldım. Bu konuda içim kesinlikle çok rahattır. Başkaları gibi çıkar peşinde koşmadım, bir oraya bir buraya yaranmak için çaba harcamadım.

 

Zaten bu sebepledir ki, yazarlık kariyerim de iyi bir noktaya gelemedim. Dürüst olduğum için ve yanlışı kim yaparsa yapsın eleştirdiğim için. Benim yolum Uğur Mumcuların yoludur, benim yolum Abdi İpekçilerin yoludur, benim yolum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur.

 

★★★

 

Yazıma başladan hemen şunu belirtmek isterim ki, ülkemiz bu topraklarda en büyük sıkıntıyı 3 mesele de çekmiştir. Birincisi Pkk, İkincisi Fetö, üçüncüsü İrtica. Biz samimi ve gerçek Atatürkçüler olarak üçüne de karşı olmak mecburiyetindeyiz. 

 

Uğur Mumcu gibi nice değerli ağabeyim bu yolda canını feda etmişken, Menemen olaylarında Kubilaylarımız şehit edilirken, Kurtuluş mücadelesi ve sonrasında, irtica ile mücadele eden bir çok Atatürkçü yazar, asker, sivil faili meçhul cinayetlerle katledilirken, bizim ters bir istikamette hareket etmemiz mevzu bahis bile olamaz. 

 

★★★

 

Millet İttifakı şu anda oy potansiyeli anlamında ciddi bir yükseliş trendine girmiş durumda. Ekonomik meseleler ise şu anda ülke gündeminde olması gereken asıl mevzudur. Dolar ve Euro fiyatları, Faiz oranları, borsamızın durumu, hayat pahalılığı, istihdam eksikliği, genç işsizlik sayısı hepinizin malumu. Ayrıca bütün bunlara ek olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun değerlerine karşı yapılan karşı devrim politikalarını da hepiniz biliyorsunuz. 

 

Halkımız bu gelişmelerden oldukça rahatsız, Cumhur İttifakı’nın oy potansiyeli düşerken, millet ittifakının oy potansiyeli artıyor.

 

Elbetteki partili Cumhurbaşkanı Erdoğan bu durumdan çok rahatsız. Devlet Bahçeli’yi devreye sokarak, İYİ Partiyi bünyesine katmanın hesabını yapıyor.

 

★★★

 

Yavuz Ağıralioğlu’nun geçtiğimiz günlerde Habertürk televizyonunda söylemiş olduğu '' Biz MHP ve AKP'nin değerler dünyasına aitiz. ‘’ sözü, bu ittifaka yapılmış en büyük ayıptır. Bazıları diyor ki bu sözü, AKP’lilerden oy koparmak için söyledi. Aynı kafa Ayasofya meselesinde de, ‘’ Bizi din düşmanı olarak görmesinler diye, muhalefet etmedik ‘’ diyorlardı. Bu İYİ Partililerde bahane bitmez. Herşeye bir bahaneleri vardır. Ayasofya mevzusunda dik duramayan İYİ Parti, Yavuz beyi koruyarak yine dik duramadığını göstermiştir. Zira her zaman söyledim yine söylüyorum Ayasofya meselesinde asıl amaç dini değil, siyasidir. Asıl amaç Atatürk’tür ve onun devrimleridir. 

 

Bu sözü söylerken Yavuz bey neyi kastediyor ? Biz dindarız kendimizi AKP ile aynı değerde hissediyoruz mu diyor ? Akp’yi dindar mı zannediyor Yavuz bey. AKP bugün dini kullanan ve dini bu ülkede kurucu değerlerimize vurmak adına kullanan bir parti ve bir oluşumdur. Bunu söylemesi CHP’ye dinsiz demek değil midir ?. MHP dese bir nebze anlarım. Zira İYİ Parti, MHP kökenlidir onunla aynı değerler dünyasına ait olabilir. Ancak AKP gibi, dini kullanan, kötü niyetli bir şekilde dini siyasete alet eden, Atatürk’e karşı yıllardır mücadele eden bir oluşuma karşı nasıl aynı değerler dünyasına ait olabilir !

 

Atatürk düşmanlarına karşı aynı değerler dünyasına sahip olamazsın ! Eğer aynı değerler dünyasındaysan, istifa edeceksin, Cumhur İttifakına geçeceksin. Ancak şunuda belirtmek zorundayım, Meral hanıma asla haksızlık yapamam. İYİ Parti şu anda bu heriflerin kontrolü altında olduğu için, Meral hanım da bir şey yapamıyor. İYİ Parti bu gibi radikal siyasetçilerin tekeline giremez. CHP’ninde tıpkı İYİ Parti gibi geçmişte bir çok yanlışı oldu. Ben bunlarıda oturdum tek tek eleştirdim. Ancak şurası hakikat ki, Millet İttifakı’nın en önemli bileşeni Cumhuriyet Halk Partisidir. Ve Cumhuriyet Halk Partisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göz bebeğidir.

 

Bizler neyin mücadelesini veriyoruz Allah aşkına ! Ülkenin geldiği durumun farkında bile olmayan, rejimin, Cumhuriyetin tehlike de olduğunu göremeyen bu idraksız adamların İYİ Parti’de ne işi var. Meral Hanımın partisinin içini bu gibi adamlardan acilen temizlesi lazım.

 

Milliyetçilik ikiye ayrılır.. Birincisi Ümmetçi yani Muhafazakar Milliyetçilik, ikincisi ise, Seküler yani Laik Milliyetçiliktir. Yani Sol’a yakın vatanseverlik. Ben seküler milliyetçiyim. Benim milliyetçillik anlayışım budur, bu düşünce de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce yapısıdır. Atatürk hem devrimcidir hem de milliyetçi bir vatanseverdir. Onun izini takip ediyorsak, Atatürk’ü adam gibi öğreneceğiz. Milliyetçilik akımı 1950 yılından sonra ikiye bölünmüştür. Bu Emperyalizm’in bir projesidir. Bu proje Siyasal İslamcıları iktidar da tutmak için tasarlanmıştır. Bu sebepledir ki, CHP’den ayrılıp, MHP kurulmuştur. Bunlar çok uzun bir tezin konusudur, bir makaleye sığmaz. Aynı zaman da bu benim Türk siyasal tarihi tezimdir.

 

★★★

 

Emperyalizm’in bu topraklar üzerinde oynadığı en büyük oyun, Siyasal İslamcıları iktidar’da tutmaktır. Tüm darbeler, 1960 darbesi dahil, en son ki darbe girişimi olan 15 Temmuz’da dahil, hiç bir darbe Kemalist darbe değildir. Amaç ve gaye, Kemalizm’i darbeci göstermek, anti demokrat göstermek ve iktidar’dan uzaklaştırmaktır. Din düşüncesi her zaman emperyalistlerin elinde bir maşa olarak kullandıkları mefhumdur. Din kisvesi altındaki İktidarları ülkemizde yönetimde tutarak, hem çağdaşlık ve uygarlıktan, bilimden ve ilimden uzak tutmayı hedeflediler, hemde ifade hürriyetinden uzak, tek adam yönetimini getirerek darbelere zemin hazırladılar. 

 

Bizler bu düşünce de hareket edip, Siyasal İslamcılara hizmet edemeyiz. Bizler Atatürk’ün yolunu ve çağdaşlığın yolunu tercih etmeliyiz. İşte bugün İTTİFAKI BÖLME OPERASOYUNU dediğim şey, bizatihi Emperyalizmin projesidir. Bugün Atatürk değerlerine karşı verilen savaş da bunun tezahürüdür.

 

★★★

 

Muharrem İnce meseleside çok konuşuldu ve hâlâ konuşulmakta. CHP’den gelen hain açıklamaları ile ortalık daha da kızıştı. Ben hain söylemlerinin çok ağır olduğunu düşünüyorum. Muharrem İnce’nin diğer tüm siyasetçiler gibi, geçmişte hatalarıda olmuştur, doğrularıda olmuştur. Ancak şu gerçek değişmez, Muharrem İnce en alt kademeden, en üst kademeye kadar yani Cumhurbaşkanlığı adaylığına kadar CHP’ye hizmet etmiş, CHP’nin bir evladıdır.

Yeni sistemden bi haber olanlar Muharrem İnce’nin parti kurması ile ilgili ahkam kesiyorlar.

 

Başkanlık sisteminden önceki sistem olsaydı Muharrem İnce’nin parti kurmasına tümden karşı çıkardım. Ancak biz şu anda Başkanlık sistemindeyiz. Başkanlık sistemi hükümetlerin dışarıdan kurulması demektir. Yani biz partilere oy veriyoruz gibi gözükse de aslında hükümetlere oy veriyoruz. Millet ittifakı bir hükümettir. Cumhur İttifakı bir hükümettir. Biz İttifaklara oy veriyoruz. Bu bağlamda bakarsak, yeni sistemin bize getirdiği  bir avantaj var. Aynı İttifak çatısında yani aynı hükümet çatısında olup, Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olabilirsin. Bu şekilde bir hâl tarzı, hem Millet İttifakını daha güçlü bir hâle getirir, hemde CHP’nin kulağı çekilmiş olur. Zira biz Cumhur İttifakı’nın kazanmasını istemiyoruz. Muharrem İnce’nin millet ittifakının dışında bir yerde konuşlanması, Millet ittifakının oyunu düşürece ve oyları bölecektir. Bu sayede İktidar şansımız kalmayacak. Meseleye sadece Cumhurbaşkanlığı adaylığı açısından bakılamaz. Üstelik aynı ittifakta olup Cumhurbaşkanlığına aday da olabilirsin. Yeni sistem bu avantajı getirdi. Ayrıca bu işin birde yerel seçimler tarafı var. Yerel seçimleri Muharrem İnce’yi savunanlar hiç düşünmüyor ? Yerel seçimlerde ne yapacaksın.

 

Muharrem İnce ayrı aday, millet ittifakı ayrı aday çıkartacak. Bu da ciddi bir bölünme demek. Ben Muharrem İnce’nin Millet İttifakı çatısında parti kurmasına destek veririm ancak, İttifakın dışında bir parti kurulmasına asla destek vermem. Ayrıca Muharrem İnce’nin Cumhur İttifakına geçeceğine de kesinlikle inanmıyorum.

 

Ancak bakıldığı zaman son gelen haberlere göre Muharrem İnce parti kurmak fikrinden vaz geçmiş gibi görünüyor. Bakalım önümüzdeki süreçte neler yaşanacak.

 

 

★★★

 

Yazıma son verirken şunu hatırlatmak istiyorum. Bizler ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Hayatın her sahasında sadece Atatürk değerleri değil, ekonomi başta olmak üzere Türkiye büyük bir uçuruma sürükleniyor. Bizler millet ittifakının bileşenleri olarak, siyasetçiler olarak, yazarlar olarak, halk olarak, konuştuğumuzu veya yazdıklarımızı tartarak hareket etmek mecburiyetindeyiz. Hele ki siyasetçiler on kat daha dikkat etmek zorunda. Böyle hassas günlerden, zamanlardan geçerken hata yapma lüksleri yok. Ben Yavuz bey adına da üzüldüm. Keşke bu şekilde konuşmasaydı.

 Geçen haftaki yazımdan bir bölüm sunarak yazıma son veriyorum, 

 

 ‘’ Bugün bu yapılanlara sessiz kalanlar, hükümete örtülü veya açık destek çıkanlar, asıl amacın Atatürk ve bu rejim olduğunu göremeyenler en büyük haksızlığı sadece yaşadıkları ülkeye değil, kendi çocuklarına ve geleceğimize de yapmaktadır. Kesinlikle söylüyorum susan ve ses çıkartmayanların gelecekte konuşmaya hakları yoktur. 2023 yılından sonraki Türkiye’nin geleceği maalesef karanlıktır ve biz konuşma cesaretini, somut adımlar atma cesaretini gösteremedikçe o beklediğimiz son çok yakındır. ‘’

 

 Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum..


Yiğit Karatoprak
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

1 Yorum Yapildi
Yorum
Reside emcan - 09 Ağustos 2020, Pazar 21:02:34
Atatürk yasiyor kalplerde bunun isbati bizleriz yorulmayacayiz yilamayacayiz iste bu kadar
Begendim 0 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.