YUKLENIYOR
25 Eylül 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
GERÇEKTE 11 EYLÜL’DE NE OLDU?
YENİ SOYGUN YÖNTEMİ...! DİKKATLİ OLALIM....! UYARALIM....!
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
81
Hayır
1012
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1112

» İki Rekât Namaz Kıldırdık Diye Müslüman mı Olduk…

İki Rekât Namaz Kıldırdık Diye Müslüman mı Olduk… - Ali ERALP

Paylas
İki Rekât Namaz Kıldırdık Diye Müslüman mı Olduk…
19 Haziran 2021, Cumartesi 18:22:34
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yıllardır, sakallılar, sarıklılar, cübbeliler, takkeliler, şalvarlılar, yani tahsilsiz, eğitimsiz bir cahiller topluluğu yönetiyor bizi.

19 yıldır şeyhlerle, Şıhlarla, tacizlerle, tecavüzlerle, tarikatlarla iç içe yaşıyoruz. Sapıklar, sapıklıklar çığ gibi büyüyor.

Bir grup yobaz takımı denize nazır köşklerde, yalılarda, dağ havalı saraylarda yaşıyor. Altlarında son model otomobiller, kasalarında trilyonlar, altınlar; ziynet eşyaları, binalar, arsalar; yanlarında yüzlerce koruma

Halkımız açlık, sefillik içinde debelenirken, bu nedenle intiharlar olurken; ülkemizde 2 – 3 maaş alan bürokratlar, AKP yandaşı yüksek memurlar var…

Ve onlara sürekli arka çıkan, onları kollayan bir iktidar…

Ve bu yandaşları sorgusuz sualsiz destekleyen,  bu dünyadan elini eteğini çekmiş, sadece öteki dünyanın nimetlerine, cennetine, hurilerine inanmış, inandırılmış milyonlarca aç, sefil, işsiz – güçsüz insan var…

Ve 12 yaşındaki küçücük kızları taciz edip de bu yüzden hapis yatan şeyhler, şıhlar ve bu rezil ilişkilerden, pisliklerden sonra bile hâlâ “Biz şeyhimizin arkasındayız” diyen müritler var…

Sadece İstanbul’da 445 tekke ve tüm yurt yüzeyinde 800’den fazla medrese var. Buralarda 5-6 yaşında çocuklar dinci eğitim alıyor, yetiştiriliyorlar.

Bu tarikat ve cemaatler iktidar tarafından destekleniyor. Bu gericilik, şeriatçılık yuvalarına milyarlar akıtılıyor. Onlar, bu ülkeye hiçbir üretim, katkı yapmadan trilyonlar denizinde keyifli bir ömür sürüyorlar.

Bu geri düzen, bu çark, Osmanlının zamanında da vardı. Bugün olduğu gibi o yıllarda da saray, bu yobazları destekliyordu. Osmanlı bir din devletiydi ve Şeriat yasalarına göre yönetilirdi. Varlığını sürdürebilmesi mollaların desteği ile oluyordu.

Tarikatlar, tekkeler, medreseler hurafelerle, safsatalarla halkı yönlendirerek, onların sırtından geçiniyorlardı.

Osmanlı düzeni kör topal devam ederken bir Mustafa Kemal çıktı ve önce emperyalist devletleri ülkemizden kovdu. Sonra da “Ey Efendiler ve ey millet, biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakiki tarikat, medeniyet (uygarlık) tarikatıdır…” dedi; 30 Kasım 1925 yılında çıkardığı bir devrim yasası ile tarikat, tekke ve medreselerin varlığına son verdi.

AKP iktidarının Cumhuriyete, Atatürk’e beslediği nefret işte buradan kaynaklanmaktadır.

Günümüzde bilim, eğitim yuvalarının, askeri okulların birer birer kapatılmasının temelinde işte bu neden vardır. Türk’e ve Türklüğe duyulan kinin ve Osmanlıya duyulan hayranlığın kökeninde işte bu şeriat devleti sevgisi yatmaktadır.

Kapatılan bu kurumların yerine kuran kurslarının, imam hatiplerin, tarikatların, tekkelerin açılmasının, hem de yerden biter gibi açılmasının nedeni işte budur.

Bu yüzden özgürlüğümüz elimizden alındı. Bu yüzden söz söyleme, konuşma, eleştirme hakkımız elimizden alındı. Bu yüzden yazanlar, çizenler, geri düzene, yobazlara, haksız – hukuksuz uygulamalara karşı çıkanlar hemen dört duvar arasına atılıyor. Yıllarca zindanlara kapatılıyorlar

Bu yüzden gencecik kızlar parti binalarında kurşunlanıyorlar… Bu yüzden hak, hukuk, adalet ve demokrasi ayaklar altında…

Amaç, toplumun bilinçlenmesini, aydınlanmasını önlemek, gerçekleri görmemesini sağlamaktır. Mollaların, şeyhlerin, şıhların ve onunla birlikte iktidarı yönetenlerin bir eli yağda, bir eli balda yaşayabilmesi için onlara kara cahil bir toplum gerekmektedir.

Ancak bu kara cahil halkın çoğalması ve onları sorgusuz sualsiz desteklemesi ile bu cennet yaşantılarını sürdürebilirler…

Aydınlara, hak – hukuk arayanlara baskı, şiddet, işkence uygulamaları işte bu nedenle yapılmaktadır.

Bir yerde baskı, zulüm, şiddet varsa orada mutlaka haksızlık, hukuksuzluk da vardır

Yazıyı annemin sık sık anlattığı ve benim de çok güldüğüm bir fıkra ile bitireyim.

Ramazan geçmiş Kurban Bayramı gelmiştir. Müslümanlar kurban kesmektedirler.

Bir Hristiyan aile, yani anne ve baba da çocuklar “Mahrum kalmasın, biz de komşulara uyalım” diye kurban kesmeye karar verirler.

Evin reisi gidip bir kurbanlık alıp gelir ve kesmeye girişir. Ne var ki Hristiyan baba deneyim sahibi olmadığı için bu işi beceremez. Kurbanı elinden kaçırır. Hayvan debelenmeye başlar.

Evin hanımı: “Tez bi Müslüman bul gel, onlar tecrübelidirler. Koyunu o kessin ve çırpınmaktan, çile çekmekten kurtarsın bu zavallıyı...”

Adam, elinde kanlı bir bıçakla, her tarafı kanlar içinde, yakınlardaki bir Müslüman kahvehanesine dalar hemen. “İçinizde Müslüman olan var mı” diye sorar.

Kahvehanedekiler adamı kanlar içinde ve elinde kanlı bir bıçakla görünce korkuya kapılırlar. “Burda böyle birisi yok, ama az ileride bir cami var. Onun hocası Müslümandır” derler.

Adam bu kez son sürat, camiye dalar ve karşısında duran sarıklı, sakallı adama “Müslüman sen misin” der.

Hoca efendi, karşısında yüzü gözü kanlar içinde, elinde kanlı bıçak bulunan birisini görünce şaşırır, korkar:

“Yok, kardeşim, yok… Kim söyledi bunu sana? Şurada iki rekât namaz kıldırdık diye Müslüman mı olduk?”

(alieralp37@gmail.com)


Ali Eralp
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.