YUKLENIYOR
20 Eylül 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
YENİ SOYGUN YÖNTEMİ...! DİKKATLİ OLALIM....! UYARALIM....!
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
81
Hayır
1011
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1111

» HAYALLER DE SATILIR

HAYALLER DE SATILIR - Aşkım Tan

Paylas
HAYALLER DE SATILIR
29 Haziran 2021, Salı 12:22:20
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

HAYALLER DE SATILIR

 

Lafı hiç dolandırmadan partili Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a direkt soracağım sorum şudur: “14 yıllık hayalim dediğiniz Şehir Hastanelerinden 5’ini ne oldu da Danimarka şirketi ISS Facilities’e devrettiniz?”
Adı üstünde hayal!
İnsan hayalinden neden vazgeçer?
Özellikle de hayalinizi gerçekleştirdiğinizi gördükten sonra…

Yapılan araştırmalara göre hayallerden vazgeçme sebepleri şöyle sıralanıyor:

ü  Çabuk sonuç almak istenirse,

ü  Kendinize olan inancınızı yitirirseniz,

ü  Bir konuya saplanıp kalırsanız,

ü  Değişime direnirseniz,

ü  Geleceğe dair korkunız varsa,

ü  Benzersiz ve çözümsüz problemlerle karşılaşırsanız,

ü  Başka şeyleri kaybetmeye başladığınızı görürseniz,

ü  Başarısızlık korkunuz başarı azminizin önüne geçerse,

ü  Zayıflıklarınızı kabul ederseniz,

ü  Başarısızlığı vazgeçmenin bir işareti olarak görürseniz,

ü  Önünüzü göremezseniz gibi pek çok nedeni olabilir hayallerinizden vazgeçmenin...

Siz hangi sebep ya da sebeplerden dolayı 14 yıllık hayalinizden vazgeçerek bu hayalinizi sattınız?

Sağlık Bakanlığı ile Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) modeli ile inşa edilen Adana, Bursa, Elazığ, Yozgat ile İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanelerini işleten Rönesans Holding bu alandan neden çekilme kararı aldı?

Şimdi buna “ticaret alıp satmaktan geçer” diyeceksiniz belki de.
Siz bu hastaneleri kurarken zaten müşteri, pardon hasta garantisi ile bu yola çıkmamış mıydınız?

Rekabet Kurumu, söz konusu devir işlemini onayladığını “Rönesans Sağlık Yatırım Anonim Şirketi ve Şam Yapı Anonim Şirketi elinde bulunan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı AŞ nezdindeki hisselerin yaklaşık %100’ünün ISS Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ tarafından devralınması işlemine ilişkin olarak da Rekabet Kurulu 17.06.2021 tarih ve 21-31/401-203 sayı ile ilgili işleme izin vermiştir” açıklaması ile duyurdu.

Toplamda 9 bin 500 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük sağlık işletmecisi olan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı’nın Danimarkalı ISS Facilities’e ne kadara satıldığının açıklanmaması da bir hayli ilginç!

Türkiye’de 40 binden fazla çalışanı bulunan ISS Facilities’in, 1901 yılında bu yana 30’dan fazla ülkede faaliyet gösterdiği bilinmektedir.
Şimdi ISS Facilities’i bir kenara koyalım ve Enka İnşaat’tan ayrılan, “Rönesans Sağlık Yatırım A.Ş.”nin gıyabında çıkan -hani adı ile mütenasip- durumlara bir bakalım…

Rönesans Holding, Gazprom’un Çin sınırındaki Doğu Sibirya Bölgesindeki ve Rusya’nın en büyük, dünyanın ise sayılı gaz işleme tesislerinden biri olması hedeflenen Amur Doğalgaz İşleme Tesisi’nde 20 bin işçinin istihdamında “grip” olarak adlandırılan salgın kontrolden çıkınca PCR testleri yapılmış ve 1500 işçiye Covid-19 teşhis konulmuştur.
Covid oldukları halde karantinaya alınarak tedavi edilmeleri gerekirken, işlerin aksamaması için “grip” tanısı ile çalıştırılmışlardır.
Şantiyede çalışan işçiler karantinada kaldıkları sürelerin ücretlerinin ödenmemesi nedeni ile eyleme başlamışlardı.
İşçiler ve işveren arasında anlaşma sağlandıktan sonra eylem bitirilmesine rağmen işçiler polisler tarafından derdest edilerek gözaltına alınmışlardı.
Çalışanlar haklarını arayıp istifa etmek istediklerinde ise izin verilmemiş, işveren tarafından tehdit edilmiş ve zorla çalıştırılmaya devam edilmişlerdir.
Başka bir olay ise Moskova şantiyesinde kötü çalışma koşulları nedeni ile bir Özbek Türk’ünün dayanamayıp intihar etmesidir.

Bir “sağlık yatırım” şirketinde çalışanlarının sağlıklarının hiçe sayılması sizce de oldukça ilginç değil mi?

Bir duyuma göre Sayın Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Erman Ilıcak'ın sahibi olduğu ve sarayın inşaatını da yapan firma olan Rönesans Holding, geçtiğimiz yılın Haziran ayının sonunda 50’ye yakın çalışanını ücretsiz izin tehdidi ile istifaya zorlamıştı.
Ankara’daki ofis, alış-veriş merkezleri ve şantiyelerdeki yüzlerce kişinin de kaderleri diğerleri ile aynı olmuştu.

Tabi bir de şu soru da akıllara gelmiyor değil: “Bu satış, Yap-İşlet-Devret modeli ileyerli ve millişirketler tarafından yapılan işlerden devamı gelecek olan satışlardan sadece bir tanesi midir?”

Coğrafya kaderdir” diyenlere “cahilin kaderi erbabının da emelidir” şeklinde karşılık verilmelidir!

İşin doğrusu, kimse altın yumurtlayan tavuğu kesmez ancak, siz anaparanızı çıkarmış ve kârınızı da aldıysanız, acaba işlerin göründüğü gibi pek de parlak olmayacağını engin öngörünüzle kestirerek bu nedenle “sıfır risk” ile hayallerinizi satmış olabilir misiniz?

Aşkım TAN
29.06.2021 - Ankara


Aşkım Tan
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.