YUKLENIYOR
17 Ekim 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Korna-virüsün Gölgesinde Yeniden Eğitime Açılan Üniversitelerin Taşınamayan Sorunları
Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin;  Atatürk : “Hayatta en hakiki mürşit bilimdir”
YENİ SOYGUN YÖNTEMİ...! DİKKATLİ OLALIM....! UYARALIM....!
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
82
Hayır
1014
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1115

» MANSUR YAVAŞ, YANDAŞ MEDYA VE HASETLİK

MANSUR YAVAŞ, YANDAŞ MEDYA VE HASETLİK - Hadi Önal

Paylas
MANSUR YAVAŞ, YANDAŞ MEDYA VE HASETLİK
22 Eylül 2021, Çarşamba 06:23:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MANSUR YAVAŞ, YANDAŞ MEDYA VE HASETLİK
 
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yardımseverliğini, Ankaralılarla olan iletişimini, yönetimdeki başarısını değerlendiren "City Mayors Foundation" adlı kuruluş Yavaş’ı"2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülüne" layık görmüş.
Peki, kimdir, nedir bu "City Mayors Foundation" adlı kuruluş? "City Mayors Foundation" 2003 yılından beri faaliyet gösteren “Dünya Belediye Başkanları Vakfıdır. Dünyadaki şehirlerin yaşanılır hale getirmek için çalışmalar yapar. Yaptığı çalışmalardan biri de iki yılda bir yeryüzündeki belediye başkanlarının şehirlerine yaptıkları hizmetleri değerlendirmek; şehirlerine kattıkları ile öne çıkanları “Dünya Belediye Başkanı” olarak seçmek ve ödüllendirmektir.
“City Mayors Foundation" adlı bu kuruluş, 2021 yılı içinde de dünyada çalışmaları ile göz dolduran 32 belediye başkanının jüri tarafından değerlendirmesini istemiş. Jürinin ortak değerlendirmesi sonucunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülüne" layık görülmüş. Mansur Yavaş’ın yanı sıra değişik dallarda Hollanda/Roterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, Fransa/Grigny Belediye Başkanı Philippe Rio, Almanya/Mannnheim Belediye Başkanı Peter Kurz, Portekiz/Brange Belediye Başkanı Francois Decoster, İtalya/Sn Bellino Belediye Başkanı Aldo D’Achille ödüle layık görülmüş. Ayrıca Jüri özel ödülü de Suriye/Rakka Belediye başkanı Leyla Mustafa’ya verilmiş.
Ankara Büyükşehir Başkanına verilen “Dünya Belediye Başkanları Başkent" ödülünde: Mansur yavaş için: Ankara Belediye Başkanı seçildikten sonra halkın güvenine ve şeffaflığına dayalı bir liderlik tarzı geliştirdiği, yolsuzlukla mücadelede cesaret ve inanç gösterdiği vurgulanmış. Yavaş’ın gıda yardımı, parasal destek ve diğer hayati hizmetlerin sağlanması da dâhil olmak üzere bir dizi güvenlik ağı programına rağmen toplumun yoksul ve en savunmasız kesimlerini desteklediği belirtilmiş.
Ülkemizin bir belediye başkanının uluslar arası bir kuruluş tarafından yılın “Dünya Belediye Başkanı” seçilmesi bize ancak ve ancak gurur verir ve seçilen bu kişiyi de tebrik etmek düşer. Normali budur. Ancak, burası Türkiye… Burada medya ve basının büyük bir kısmı taraflıdır. O nedenle övünç kaynağı olan böylesi bir olay dahi haber yapılmaz. Yandaş dediğimiz olay ve durumları iktidarın görüş ve düşüncelerine göre düzenleyen gazetelere bakıyorum tek sütün dahi ayırmamışlar bu başarıya. Televizyonlara bakıyorum sus pus… Ancak aynı gazeteler aynı zaman diliminde mesela; “Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth Kuzey Kore halkına ülke kuruluşunun 73. yıl dönümünde bir tebrik mesajı göndermesini”, “Londra’daki Tower Bridge köprüsünü su basmasını, su baskını nedeni ile trafikte aksaklıklar yaşanmasını ve Londralıların bu olayı şaşkınlıkla karşılamasını”, haber yapıp gazetelerine taşımışlar.
Sahibinin sesi yandaş gazetelerin en babalarından biri ise; “Mansur Yavaş’ın aldığı ödül kof çıktı.”, başlığını atmış. Sonra da bu ödülün yeryüzünde 32 belediye başkanına verildiği yalanını haber yapmış. Yalanını belgelendirmek için de jüriye değerlendirmeleri için düzenlenen belediye başkanlarının resim ve eşkâllerinin yer aldığı İngilizce metinleri yayınlamış. “Nasıl olsa bizim koyunlar İngilizce bilmiyorlar ya bunu da anlamazlar”, diye de okurlarının aklıyla alay etmiş. Türkiye’deki kitlesel iletişim araçlarının büyük bir kısmının taraflı olduğunu, kamuoyunu doğru bilgilendirmediğini, etik davranmadığını, iktidarı övmenin dışında da herhangi bir konuda fikir üretmediğini biliyoruz; ancak hasetliğin bu kadarı akla ziyan.
Bilindiği gibi hasetlik şeytani bir duygudur. İblisin Hz. Âdem’e hissettiği bu duygu kıskançlığın zirve yapmış halidir. Kâbil’in, kardeşi Hâbil’i öldürmesi bu duygunun ilk örneğidir. Hz. Yûsuf’un kardeşleri tarafından kıskanılıp kuyuya atılması yine Kuranı Kerim’in verdiği önemli hasetlik örneklerdendir.
Devekuşu misali başını kuma gömen, aklıselimden uzak, çıkar odaklı, tarafgir basın ve medyanın bir an önce kendisine gelmesi gerekir. Bu çarpık zihniyetin en fazla zarar verdiği alan İslam dinidir. Ülkemiz gençlerinin deist ve ateist olmalarında bu anlayışın payı büyüktür. Kendinden olmayanları düşman gören, sürekli nefret üreten, FÖTÖ’nün bütün hırsını, kinini, hıncını ve hışmını yaşatmaya çalışan Covit 19’dan çok daha tehlikeli bu marazi hastalıktan ülkemizin bir an önce kurtulması şarttır, elzemdir.
Hadi ÖNAL/19 Eylül 2021/ELAZIĞ

Hadi ÖNAL
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.