YUKLENIYOR
27 Haziran 2022
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Hıfzıssıhha Gıda Denetim Bölüm Başkan Yrd. Gönül Özdeğer: Ölüm tehditti aldıklarını açıkladılar
Russec İlarimed Usrüg idridlib: Nınavilhep Rığa İlle Ruol   Meselyös im, Mesmelyös im? Sah mireves ines ssan
YENİ SOYGUN YÖNTEMİ...! DİKKATLİ OLALIM....! UYARALIM....!
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
88
Hayır
1024
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1131

SON EKLENENLER
» Peki, Nasıl Farkında Olacağız

Peki, Nasıl Farkında Olacağız - Hakan Dikmen

Paylas
Peki, Nasıl Farkında Olacağız
28 Nisan 2022, Perşembe 10:25:05
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kulakları Çınlasın Değerli büyüğüm Mahmut Abim derdi’Ah yavrum ah hiçbir şeyin farkında değiliz, yaşanan güzellikleri bir türlü göremiyoruz Ah Evladım Ah ’’

Güzel Ülkemde yaşanan sorunların başında halkımızın ülkemizde yaşanan büyümenin ve kalkınmanın farkında olmayışı. Halkımızın hâlâ kendisini yıllar öncesinin  Türkiye’sinde yaşıyor zannetmesi!
Bu Dünyada bütün EN’lere sahibiz ama farkında değiliz nankörüz. Örnek mi istiyorsunuz buyurun size örnekleri

Dünyanın en sistemli, en gelişmiş ve en hızlı büyüyüyen ekonomisine sahibiz ama farkında değiliz. Dünyada yıllardır En hızlı büyüyen ülkesiyiz ama farkında değiliz.
Dünya üzerinde olmayan her şey bizde var. Dünyanın en sağlam en istikrarlı demokrasisi bizde! Demokrasiyi icat eden Yunanlılar bile bizi kıskanıyor
Dünya üzerinde bulunan ülkeler arasında en ucuz akaryakıtı, doğalgazı, gıda ürünleri bizde ama farkında olan yok. Avrupa'da raflar tam takır kuru bakır ama bizde Türkiye'de öyle mi? 
Haşa kimseyi hakir gördüğümüz yok ama büyüklerimizin dediği gibi bizim ülkemizde kapıcıların bile arabası var ama farkında mıyız? Bizim ülkemizde asgari ücretle çalışanlar, memurlar ve emekliler el aleme muhtaç olmadan dört başı mahmur  gibi geçinip gidiyorlar ama farkında değiller.
Farkında değiliz Akdeniz‘de variller dolusu petrolümüz Karadeniz'de fokur fokur kaynayan doğalgazımız var.
Ultra lüks konutlar, son model arabalar daha bayiye gelmeden satılıyor, herkeste son teknoloji telefonlar ama halk olarak maalesef bunun farkında değiliz. Hastanelerde şükür kuyruk falan kalmadı, yerli arabamız çıktı çıkacak üretim bandında, paramızın itibarı en üst düzeyde zirve yapmış durumda ancak insanlar bunun farkında değil.
En önemlisi; Sayın Bakanın deyimiyle ekonomik kriz bitmiş, gözlerine bakmamız yeterli ama biz bunun bile farkında değiliz.
Corona salgını bitmiş, her şey normale dönmüş ülkede hayat güllük gülistanlık ama farkında olan yok.
Bazıları insanlar sırf fitne, fesatlık olsun diye insanlarımızın farkına varmasına engel oluyor. Bütün bu gelişmeleri örtmeye çalışıyor. Unutmayın ki Güneş balçıkla sıvanmaz.
Devletimizin en üst düzey yöneticileri her akşam televizyonlarda bas bas bağıra çağıra anlatmalarına rağmen halkın bütün bunları fark etmesini sağlayamadılar. 
Asıl acı olan da bu!
Hani şu dünya lideri dediğimiz ülkeler ve diğerlerinden bile daha ucuz enerji Türkiye'de ama bu ülkenin güzel insanı bunu bile fark edemiyor.
Hadi fark edemiyorsunuz; işte bütün yandaş televizyonlarda anlatıyor büyüklerimiz, onu da mı dinlemiyorsunuz? Yoksa dinliyorsunuz da inanmıyor musunuz? Çok ayıp çok
Böyle farkında olmayan bir toplumu nasıl yöneteceksiniz!
Yarın sandık önümüze gelip, seçim falan olduğunda bu gelişmelerin farkında olamayan insanlar sırf farkında olamadıkları için oylarını farklı yerlere verirse ne olur halimiz, hiç düşündünüz mü? O günü düşünmesi bile korkunç
Öncelikle farkında olma eğitimiyle işe başlanmalı sanki! Anaokulundan başlayarak lise son sınıfa kadar zorunlu ders olarak okutulmalı. Hatta üniversitede bile bu derse devam edilmeli. Yaşını başını almış eli kalem tutmuş üniversite bitirmiş deyim yerinde ise ‘’Kelli Felli’’  insanların bile farkında olamamak gibi bir sorun yaşıyorlar.

Bak Mahmut Ağabeyim çözmüş olayı her şeyin farkında
Adam dünyanın sayılı üniversitesini bitirmiş o bile yapılanların farkında değil! Benim gibi yarım akıllı, cahil halk ne yapsın? Benim gibi sıradan halk için de Halk Eğitim Merkezlerin de liyakat sahibi insanlar tarafından farkında olma eğitimleri verilebilir. Halkımız bu kurslara katılarak farkında olma sanatının inceliklerini öğrenebilir. Kaldı ki öğrenmesi de lazım.
Hayret ediyorum memleketimizde bu kadar gelişme ve kalkınma olur da neden insanlar bunu nasıl fark etmez!
Ne yazık ki fark etmedikleri için ekonomik kriz var diyorlar; hiç krizin bittiğinin farkında olsalar böyle derler mi? Hâlâ ekonomik kriz edebiyatı yapıyorlar. Bitti, kriz falan bitti!
 Mazot çok pahalı, elektrik çarpıyor, doğalgaz ateş pahası derken dünyanın en ucuz enerjisinin bizim ülkemizde olduğunun farkında olsalar hiç böyle derler mi?

Ah yavrum Ah
Şeker pahalı, domates el yakıyor, fasulyenin fiyatı uçmuş, etin yanına varılmıyor, marketlerde soygun var, pazara yaklaşılmıyor derken; Avrupa'da rafların bom boş olduğunun farkında olsalar hiç böyle konuşurlar m?
Bütün sorun işte burada. Bütün Sorun farkında olmamak!
Yapılan işlerin farkında olmayanlar hâlâ krizin sürdüğünü iddia ediyorlar, oysa yetkili bakan krizin bittiğini açıklayalı haftalar oldu.
Toplumumuzu yönetenlerin en büyük eksiği bu, onlar da bunun farkında değiller.
Televizyondan konuşunca her şeyin sihirli bir şekilde hallolduğunu zannediyorlar; onlar da yönettikleri toplumun sinir uçlarının ve bu konuşmalara nasıl bakıldığının farkında değiller. 
Bakın sizler bunu sağlayamazsanız sonucun çok farklı olacağını fark edin diyoruz! 

Son olarak Mahmut Abimin çok isteyip te alamadığı o araba için

’’Ah yavrum Ah O Mercedes alınacak’’

Hakan Dikmen

 


Hakan Dikmen
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.