24 Ağustos 2019 Cumartesi 20:43:36
» Susmuyoruz; Bir deli bir kuyuya taş atmış bin akıllı bu taşı kuyudan çıkaramamış!

Susmuyoruz; Bir deli bir kuyuya taş atmış bin akıllı bu taşı kuyudan çıkaramamış!

Adaleti karatma partisi üyeler ve yedek teker üyeleri inanın çok başarılı bir algılama politikası sürdürüyor… Ve kelime anlamını bilmeden bilinçsiz halka bir kelime söylüyorlar. Algılama yöntemi ile halkın bazıları buna gerçekmiş gibi inanıyorlar. Ve de buda gündem oluyor… Bu olgu aslında diktatör yönetimini çöktüğünü gösteriyor. Çünkü diktatör yönetimi yalan ve iftira ile kendine düşman kazandırır ve sanki o düşmanla savaşır gibi davranarak iktidarda kalmaya çalışır. Bunun da en iyi yolu bilinçsiz halka yalan söyleyerek algılama olgusunu kullanmaktır. Bunu yanı sıra bu olgulara gülmek gerekir. Çünkü HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAKTIR… Bir balonu şişirdiğiniz zaman eğer beli bir genleşme sırasında tahliye musluğundan havayı biraz dışarı bırakmazsanız o balon patlar… ve çıkan olumlu veya olumsuz etkenler bu patlama sonucu tüm ülkeye zara verir. İşte hedef saptırma olgusu burada devreye girer. Ve hedeften uzaklaşılması sağlanır… Burada fakında olmadan muhalefet yapan kişi ve kurumlarda bu oyunu içine girer. Reklamın iyisi kötüsü olmaz işte algılama böyle yapılır… Pontus, antik Yunanca "deniz" anlamına gelmesinin yanısıra Amasyalı Strabon tarafından itibaren Karadeniz'in güney kıyısında yeralan Kuzey Anadolu sahillerini hinterlandıyla birlikte tanımlamak için kullanılmıştır. Bir kelimeni anlamını bilmeden konuşanlar... "Pontus" veya "Pontos" kelimesi, "etnik" bir isim değil, "coğrafi" bir ifadedir. "Pontus" veya "Pontos" kelimesi Grekçe'de "Deniz" anlamında olup; eski çağlarda Karadeniz'in güneydoğu kısımlarına, bu arada Karadeniz'e de verilmiş coğrafi bir addır. Kelime en eski dönemlerde daha çok "Pont Euksinos" şeklinde kullanılmıştır(1). "Euksinos" sözü ise, "karanlık, uğursuz" demek olan İrani "ahşaena" kelimesinden gelmektedir(2). şimdiki zama diliminde ise Özgür Özel, yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İmamoğlu'nun Karadeniz bölgesindeki illeri ziyaretine değinen Özel, "Geçmişte 'hırsız' dediler tutmadı, Pontus demeye başladılar. Bunun da İstanbul'da yaşayan Karadenizlilere ne büyük hakaret olduğunu hepimiz görüyoruz" dedi.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Susmuyoruz; Bir deli bir kuyuya taş atmış bin  akıllı bu taşı kuyudan çıkaramamış!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 22 Haziran 2019, Cumartesi 17:11:53
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir deli bir kuyuya taş atmış bin  akıllı bu taşı kuyudan çıkaramamış!

Bu taşın adı Pontus muş…

Özgür Özel, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda seçim gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Bu seçimlerin arkasında FETÖ vardır, PKK vardır, hırsı tükenmeyen politikacılar vardır" ifadesinin ibretle dinlendiğini belirten Özel, "Aslında hepimiz biliriz ki terör örgütleri yaptıkları eylemleri, adından söz ettirmek için kendi propagandasını yapmak için yaparlar. Güvenlik bürokrasisinin siyasetçilerden en çok istediği şey, terör örgütlerinin ismini anmamaktır. Çünkü terör örgütünün var oluş sebebi, kendi ismini duyurmak, korku yaymak ve kendisini muktedir göstermek üzerine inşa edilmiştir. MHP diye adında milliyetçilik olan, temel siyasetini milliyetçilik üzerine kurgulayan birisinin, terör örgütlerinin isimlerini her gün anarak onlara itibar kazandıracak bir işi yapması gerçekten son derece manidardır" diye konuştu.

Devlet Bahçeli'nin, 5 Mayıs'ta İstanbul seçimlerine ilişkin "Mitili İstanbul'a sereceğim" ifadesini kullandığını belirterek, "Sadece 11 Mayıs akşamı bir kaç saatliğine o da MHP teşkilatına iftar vermek için geldiniz. Bu nasıl mitili sermek? 32 günde bir gün, o da MHP'ye gelmek, İstanbul'a mitili atmak mı? Hani karargahı buraya kuracaktınız? Hani bütün kampanya boyunca İstanbul'dan ayrılmayacaktınız?" dedi. 

Özgür Özel, seçimlere sayılı günler kaldığını anımsatarak, sözlerine şöyle devam etti:

"Seçimlere sayılı günler kaldı Sayın Bahçeli, Mitili İstanbul'a atmaktan sizi alıkoyan nedir? Size kim söyledi? Kim dedi ki 'İstanbul'a gelirsen zarar verirsin?' Bu nasıl ittifak ki ittifak ortağınız sizden utanmaktadır. Sizi, seçimi kaybettirecek etkide görmektedir. Sayın Bahçeli, madem İstanbul seçimi terör örgütlerinin arzuladığı bir seçimdir, siz de çok milliyetçisiniz, gelip burada mücadele versenize. Peki, ittifak ortağının 'Sokağa çıkma. İstanbul'a ayak basma' dediği, propagandanın bir parçası olma' dediği birisi, bunu içine nasıl sindirmektedir? İbretle takip ediyoruz. Gerçek milliyetçiler, yolunu çoktan MHP'den ayırdılar. Bu yönetim anlayışı sadece MHP'lileri değil, hepimizi utandırmaktadır. Bu zehirli dil, akıl alır gibi değildir."

'KARADENİZLİ 'BİZİM UÇAĞA AYIP ETTİLER' DEDİ'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz bölgesindeki illeri ziyaretine değinen Özel, "Esenler Belediye Başkanı ile başlayan ve Trabzonlu olmasından yola çıkarak, Trabzonlulara ve Ekrem İmamoğlu'na Pontus benzetmeleri, iktidar partisinin bu ülkeyi birleştirebilecek bir dili terk ettiğini, İstanbul'u da kucaklamasının mümkün olmadığını gösteriyor. Geçmişte 'hırsız' dediler tutmadı, Pontus demeye başladılar. Bunun da İstanbul'da yaşayan Karadenizlilere ne büyük hakaret olduğunu hepimiz görüyoruz" diye konuştu.

Sahadan aldıkları en kuvvetli geri bildirimin Karadeniz kökenli seçmenin "Bizim uşağa ayıp ettiler. Bizim uşağa yanlış yaptılar" ifadesi olduğunu öne süren Özel, İmamoğlu'nun Trabzon, Giresun ve Ordu'daki ziyaretlerine işaret etti.

'BU AK PARTİ'NİN KURUMSAL TAVRIDIR'  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin ifadelerine de değinen Özel, "İstanbul seçimlerinde, kendisini ve Giresunluları Pontuslularla mücadele eden Topal Osman; bizleri ve Ekrem İmamoğlu'na sahip çıkan Giresunluları ve Trabzonluları ise Pontuslar olarak gören bir zihniyet. Eğer Canikli ile ilgili dünden bugüne duymadığımız gibi bir düzeltme, bir disiplin işlemi, bir görevden alma duymayacaksak herkes bilsin ki bu AK Parti'nin kurumsal tavrıdır" dedi.

Gazeteci Murat Alan'ın bir tartışma programında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) görev yapan generaller hakkındaki sözlerinin vatandaşın tepkisini çektiğini aktaran Özel, şöyle devam etti:

"Özellikle kendisine bir ABD'li generalden üstün hizmet madalyası niçin aldığı sorulan ya da yine bir Akit yazarı olup, Atatürk'ün manevi evladına küfretmeyi gelenek haline getirmiş bir kadını hastanede ziyareti sorulan ya da 'Keşke Yunan kazansaydı' diyen kişilerle partisinin kurduğu ilişki sorulan Hulusi Akar, bu sorular üzerine genel başkanından aldığı talimatla şahsıma 500 bin liralık tazminat davası açarken orduya, ordunun şerefli neferlerine bu bayram gününde Kuzey Irak sınırında, Ege Deniz Komutanlığı'nda, Karadeniz'de, Rus kara sularının sınırında devriye gezen askerlerimize, 3 bin 500 rakımda nöbet tutan Mehmetçik'e sahip çıkamamalarının nedenini merak ediyoruz."

'ERDOĞAN'IN SERZENİŞLERİYLE BERABER OKUMAK LAZIM'

Özgür Özel, YSK'nin, "Sandık kurulu başkanlarının ve memur üyelerinin usulsüz olarak belirlenmesindeki yoğunluk dikkate alınarak, 13 seçim müdürü başka illere görevlendirilmiştir" açıklamasının hatırlatılması üzerine şunları söyledi: 

"YSK Başkanının apar topar yaptığı açıklamayı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü serzenişleri ile beraber okumak lazım. Aslında dün bütün Türkiye şunu öğrendi, usulsüzlük yaptığı iddia edilen, hedef gösterilen ve onlar yüzünden seçimin iptal edildiği açıkça kısa kararda da gerekçeli kararda da yer alan kişilerin yeniden görev yapmasına karar verdiler. Şu anda biz, 33 bin sandıkta görev yapan ya da ilçe seçim kurullarından kaçının nereye tayin gördüğünü, niye gördüğünü, kime ne yapıldığını bilmiyoruz. 

Bu konuda YSK'nin açıklamasını biraz yasak savar, biraz saraydan sipariş ve biraz da muğlak ifadeler olarak görüyoruz. Bildiğimiz bir şey var, 'seçimin iptaline sebep olan kişiler, yeniden görev yapsın mı?' 'Yapsınlar' dedi YSK. Biz bunu görüyoruz. Bunun üzerine yükselen tepkiler, Devlet Bahçeli'nin '19 gün şimdi bu konuşulacak' açıklaması, Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Orada bir karışıklık var' ifadeleri, YSK Başkanının bir önceki gün, bu iş ve işlemleri yapanların yeniden görev yapmasıyla ilgili YSK kararının üzerine, birazcık iktidarı rahatlatmaya yönelik açıklamalar. Ama gidenler kim? Gidenler, bu görevi kötüye kullananlar mı ve ya değil mi biraz daha bilgiye ihtiyaç var."

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Çıkar İçin Yalancı Siyaseti Türkiye'de Yürütenleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir