28 Şubat 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
12
Hayır
849
Çekimser
5
Fikrim yok
3

Toplam Oy:869

SON EKLENENLER
Dereyi geçene kadar at değiştirilmez dediniz, suçlu aramıyoruz fakat bu savaşın sorumlularını ve hangi savaş sanatı ve taktiği uyguladığını soruyoruz. Bu savaş sanatını, taktiklerini veren ve operasyonu başındaki zatı muhterem suçlu değil ise kim resmi kaynaklara göre 33 şehidin sorumlusu… Evet Yanlışın neresinden dönülürse kardır… Bu sanal ve yapısal darbeden sonra şehit cenazelerinden hem sonra düğün derneğe katılan ve darbe sırasında esir olan nereye Aktığı biline ama hakkında işlem yapılmayan ve bu olaylardan sonra ödüllendirilen bu at ne zaman değiştirmeyi sayın zatı muhterem planlıyor? Daha resmi veya gayri resmi kaç şehidimiz olmasını bekliyordur bu zatı muhterem? Evet, su akar yolu bulur, “su uyur düşman uyumaz” derler uyun sudan akarsa işte Akar: Hain saldırı sonrasında 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Mesajı verir… bu Akar, "Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Atışlar sonucu 5 helikopter, 23 tank, 23 top ve obüs, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 309 rejim askeri etkisiz hale getirildi" der… bunu yanında doğu savaş kolu liderliğindeSergeyLavrov, İdlib'deki duruma ilişkin olarak sürekli temas tesis edildiğini der…daha sonra doğu savaş kolu liderliğinden başka açakalma gelir; Kremlin'den yapılan açıklamada, “Liderler Suriye'nin kuzeydoğusundaki durumun normalleşmesi için ek tedbirler alınması hususunda anlaştı” derler.Biz daha fazla yorum yapmadan verilen habeleri aynen verelim. Bakalım neye akıyormuş Akar… Karar sizlerin…
Sayın denile zatı muhterem, Su birikintisini geçtik, Çayı geçtik, Dereyi çoktan geçtik. Bu Acı günlerde sorulmaz Fakat topal atı ne zaman değiştirmeyi düşünüyorsunuz…
» Susmuyoruz; S-400 ve İstanbul seçimleri esnasında ABD ile kritik eşik geçiliyor mu acaba?

Susmuyoruz; S-400 ve İstanbul seçimleri esnasında ABD ile kritik eşik geçiliyor mu acaba?

Tarih 22/05/2019: İki Hafta müsaade verildi ve bu iki hafta İstanbul seçimlerden önce! Yine bizimkiler esip kürer mi? Havlayan köpekten korkulur mu? Bu soruların cevapları bilinmez ama biliniyor… Bu durumda ülkemizin göreceği sonuç hiç iyi olmayacağı biliniyor...İki Hafta müsaade verildi ve bu iki hafta İstanbul seçimlerden önce! Yine bizimkiler esip kürer mi? Havlayan köpekten korkulur mu? Bu soruların cevapları bilinmez ama biliniyor… Bu durumda ülkemizin göreceği sonuç hiç iyi olmayacağı biliniyor... Ankara-Washington hattındaki S-400 restleşmesinde kritik bir dönemece girildi. ABD hangi adımları atmaya hazırlanıyor? Silah ambargosu ve ekonomik yaptırımlar gündemde mi? S-400 kriziyle ilgili merak edilenler… Haberleri veriliyor… Fakat bunlar dış basında tartışılırken içerde İstanbul seçimleri ile halk oyalanıyor dolar yükselmeye devam ediyor… Ve de bundan en hoşlana kesim Narko-terör örgütleri dini terör örgütleri olduğu bilinmesine rağmen bu tür örgütleri geçmişte ve şimdileri bile destekleyen Türkiye Yönetimi içerde bu olguların duyulmamasını sağlayan tüm basın organlarından memnun. Çünkü yakın geçmişte Tank-palet fabrikasını bir uçağa satan bu yönetim ve başı şimdi kendi çıkarları sağlayan İstanbul’u kaçırmamaya uğraşıyor… Çünkü ihanetlerini çoğu İstanbul ve çevresinde olduğunu ve tüm Norko terör örgütleri ve silah baronlarının İstanbul’da faaliyet içinde oldukları bilinen başka bir gerçek. İşte bu gerçekler bir kısmı içimiz dışımız düşman olduğu bu ülkede belli oranlarda bunları yayınlayan kişiler dahil herkes susturuluyor. Bilenler konuşmuyor veya konuşturulmuyor…
Paylas
Susmuyoruz; S-400 ve İstanbul seçimleri esnasında ABD ile kritik eşik geçiliyor mu acaba?
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 22 Haziran 2019, Cumartesi 13:19:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Evet,

Batı savaş kolu lideri olan  ABD’nin Türkiye’ye Doğu savaş kolu lideri olan Rusya ile imzaladığı S-400 anlaşmasından vazgeçmek ve Amerikan Patriot sistemleri alımını onaylamak için iki hafta süre tanıdığı, aksi takdirde yaptırımlarla tehdit ettiği bildirildi.

Türkiye'nin Doğu savaş kolu lideri olan Rusya'dan satın almayı planladığı S-400 füze savunma sistemleriyle ilgili gerginlikte Washington yönetiminin Ankara'ya Haziran'ın ilk haftasının sonuna kadar mühlet verdiği bildirildi.

CNBC'nin haberine göre Batı savaş kolu lideri ABD Türkiye'den, Amerikan Patriot hava savunma sistemleri için anlaşmayı kabul etmek ya da S-400 alım anlaşmasına bağlı kalıp Amerikan yaptırımlarına maruz kalmak arasında seçim yapmasını bekliyor.

Konuyla yakından ilgili oldukları belirtilen ve ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan habere göre, Türkiye'nin S-400 anlaşmasını Haziran ayının ilk haftasının sonununa kadar iptal ederek ABD yapımı Patriot füze savunma sistemi almaya razı olmaması durumunda, F-35 savaş uçakları programından çıkarılması, taahhüt edilen 100 F-35 savaş uçağının teslimatının iptali, ABD yaptırımları ve Batı savaş kolu savaş kulübü olan  NATO'da olumsuz sonuçlar gündeme gelebilecek.

CNBC'ye bilgi veren kaynaklar bu sürenin uzatılmasının söz konusu olmadığını ve bunun ABD Dışişleri Bakanlığı’nın son teklifi olduğunu belirtti.

CNBC'ye konuşan bir ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleri ile uyumlu askeri ekipmana sahip olması gerektiğinin altını çizerek "Türkiye'nin S-400 teslimatını tamamlaması durumunda gerçekten çok olumsuz sonuçlarla karşılaşacağını vurguluyoruz” dedi.

Türkiye geri adım atmıyor

S-400'lerin NATO sistemleriyle uyumlu olmadığını belirten ABD, uzun süredir Türkiye'ye Doğu savaş kolu lideri olan Rus füze sistemini satın almaması için baskı yapıyor. Ankara'nın S-400 alması halinde Türkiye'nin F-35programından çıkarılabileceği uyarısı yapan ABD'de son olarak Temsilciler Meclisi'ne geçtiğimiz günlerde söz konusu savaş uçaklarının Türkiye'ye teslimatının engellenmesini içeren bir tasarı sunuldu.

Ancak ABD'nin uyarılarına rağmen Rus füze sistemini almakta kararlı görünen ve Rusya'ya halihazırda bir ödeme yapmış olan Türkiye, S-400'lerden vazgeçmiyor. Hem Türk hem de Rus yetkililer, hava savunma sisteminin Türkiye'ye teslimatının Temmuz ayında gerçekleşeceğini belirtiyor.

İktidar çıkarları için ülkeye ihanet eden  Recep Tayyip Erdoğan son olarak 19 Mayıs günü Rusya’dan satın alınan S-400 füze savunma sisteminden geri adım atmayacaklarını belirterek, S-400'ün ardındann S-500'ün söz konusu olacağını söylemişti.

Ardından bu gün sanal yapısal darbede esir olan daha sonra bu esirliği ödüllendirilen selam vermeği bile bilmeyen, şimdiki söylevi ile hiçbir şey anlaşılmayan ama polemik yapan kişilik saray soytarısı olarak da hal ve askeri otoriteler tarafında itham edilen  Hulusi Akar, Batı savaş kolu lideri olan ABD ile yaşanan S-400 gerginliğinde Türkiye'nin Washington'dan gelebilecek olası yaptırımlara hazırlık yaptığını söyledi. Ama hasıl bir hazırlık içinde veya kimler tarafından hazırlık yapıldığını açıklamadan polemik olarak şunları söyledi…     

Verilen haberde; 

Yazılı ve görsel basının Ankara temsilcileri ile bir araya gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya'dan alınacak S-400 hava savunma sistemi konusunda ABD ile yaşanan gerilimle ilgili açıklamalar yaptı. Akar, Türkiye ile ABD arasında S-400'ler konusundaki görüşmelerde bir iyileşme gözlemlediğini, ancak ABD'den gelebilecek olası yaptırımlara da hazırlanıldığını ve tüm seçeneklerin göz önünde bulundurulduğunu söyledi.

ABD Kongresi daha önce S-400'lerin teslimatı halinde, kısa adı CAATSA olarak bilinen, "ABD'nin Hasımlarına Yaptırımlar Yoluyla Karşı Koyma Yasası"nı devreye sokma tehdidinde bulunmuştu. Söz konusu yasa Rus savunma sanayisiyle ticaret yapan şirketlere yaptırım öngörüyor.

Savunma Bakanı Hulusi Akar S-400'lerle ilgili bazı TSK personelinin "Rusya'ya eğitime gittiği"ne yönelik haberlere de değinerek Rusya'ya personel gönderildiğini doğruladı.

"Patriot teklifini inceliyoruz"

Türkiye'nin F-35 programı konusundaki sorumluluklarını yerine getirdiğini belirten Hulusi Akar, bu nedenle programın devam etmesi beklentisi içinde olduklarını kaydetti. Akar, Türkiye'nin ABD'li Raytheon Co. şirketinin ürettiği Patriot füze savunma sistemlerini satın alabilmek için sunulan teklifi de incelediğini belirtti. Akar, Ankara ve Washington'un ABD'li yetkililerin son teklifiyle ilgili fiyat, teknoloji transferi ve ortak üretim konularında çalıştıklarını ifade etti. 

Türkiye ile ABD, Türkiye'nin Rusya'dan alacağı S-400 hava savunma sistemi konusunda uzun süredir gerginlik yaşıyor. Washington yönetiminden Türkiye'nin S-400 satın alması halinde F-35 jetlerinin Türkiye'ye teslimatının dondurulması yönünde sık sık açıklamalar yapılıyor.

"Washington Ankara'ya mühlet verdi"

Akar'ın açıklaması öncesinde CNBC'de yayınlanan haberde, Türkiye'nin Rusya'dan satın almayı planladığı S-400 füze savunma sistemleriyle ilgili gerginlikte Washington yönetiminin Ankara'ya Haziran'ın ilk haftasının sonuna kadar mühlet verdiği iddia edilmişti. Haberde ABD'nin Türkiye'den, Amerikan Patriot hava savunma sistemleri için anlaşmayı kabul etmek ya da S-400 alım anlaşmasına bağlı kalıp Amerikan yaptırımlarına maruz kalmak arasında seçim yapmasını beklediği iddiasına yer verildi.

CNBC'nin haberine göre Türkiye'nin S-400 anlaşmasını Haziran ayının ilk haftasının sonununa kadar iptal ederek ABD yapımı Patriot füze savunma sistemi almaya razı olmaması halinde, F-35 savaş uçakları programından çıkarılması, taahhüt edilen 100 F-35 savaş uçağının teslimatının iptali, ABD yaptırımları ve NATO'da olumsuz sonuçlar gündeme gelebilecek.

Değer Akal'ın analizlerine göre ise; S-400 krizinde tırmanan gerilim, Ankara'yı Rusya ile ABD arasında stratejik bir tercih yapma noktasına getirdi.

Ankara’nın alacağı kararlar, Türkiye açısından hayati öneme sahip pek çok alanda büyük sonuçlar doğurabilecek, bölgesindeki caydırıcılığının en temel dayanağı olan NATO ittifakındaki konumunu da etkileyebilecek nitelikte. 

DW Türkçe, S-400 krizinde en çok merak edilen konuları, diplomasi kulislerinde konuşulan senaryo ve çözüm önerilerini derledi:

1- Türkiye müttefiki ABD'den Patriot almak yerine niçin üyesi olduğu NATO’nun tehdit olarak algıladığı Rusya’dan S-400 alıyor ? 

Son on yılda balistik füze ve hava savunma sistemi kurma konusunda çalışmalar yürüten Türkiye’nin 2013 yılında açtığı ihaleyi Çin kazanmış, ancak ABD’nin tepkisi, NATO sistemlerine entegre problemi, teknoloji transferinde yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle bu ihale 2015 yılında iptal edilmişti. O dönem ABD’nin Patriot sistemi konusunda verdiği teklif hem çok pahalı olduğu hem de Türkiye’nin teknoloji transferi konusundaki beklentilerini karşılamadığı gerekçeleriyle reddedilmişti. 2017 yılında Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi almaya karar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin S-400'lere ihtiyacı olduğunu, Rusya’nın çok uygun bir teklif verdiğini, bu sistemlerin en kısa sürede teslim alınacağını vurguluyor. Hükümet, ABD’nin Patriot hava savunma sistemi konusunda uzun yıllar boyunca Türkiye’yi oyaladığını, birçok silah satışının ABD Kongresi’ne takıldığını, bu nedenle Türkiye’nin acil ihtiyacını karşılamak için cazip bir teklif sunan Rusya'dan S-400'lerin alınacağını kaydediyor. 

2- ABD’nin itirazları neler ve Erdoğan’ın S-400 tercihi, Türkiye’nin NATO’dan uzaklaşmasını, stratejik kimlik değişimini mi simgeliyor?

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 alma planlarına sert tepki gösteren ve bunun gerçekleşmesi durumunda yaptırımlara hazırlanan ABD’nin uyarıları iki nokta üzerinde yoğunlaşıyor. Bunlardan ilki, S-400’lerin Türkiye’de konuşlanması durumunda, bunların ABD’nin yeni nesil savaş uçağı F-35’lerin gizli teknolojisini, hassas verilerini ele geçirebilecek olduğu tezi. 

ABD’li yetkililerin dikkat çektiği ikinci konu, Türkiye’nin S-400 tercihinin NATOyükümlülükleri konusunda soru işaretlerine yol açacağı. S-400 krizinin Türkiye’nin stratejik kimliğinin sorgulanmasını beraberinde getirdiği, Ankara’nın Batılı ortaklıklarıyla ilişkilerinin “müttefiklik” zemininden çıkmakta olduğu yorumları ağırlık kazanıyor. 

Türk hükümeti S-400 tercihinin bir “eksen kayması” olmadığını savunmakla birlikte, tehdit algılamalarına ilişkin değerlendirmelerinde özellikle eleştiri oklarını Batılı müttefiklerine yöneltiyor. AKP hükümetine yakın medyada Türkiye’nin NATO üyeliğinin sorgulanması, ABD’nin Türkiye’nin güvenliği için bir tehdit olarak gösterilmesi Washington'da tepki yaratıyor. ABD yönetimi son dönemde Rusya ve Iran’a karşı politikalarını sertleştirirken, Ankara’nın bu ülkelerle özellikle güvenlik ve istihbarat alanındaki işbirliğini geliştirmesi de rahatsızlık duyulan konular arasında yer alıyor. Bu arada açıklamalarında ABD’nin İran yaptırımlarına sert tepki göstermesine karşın bunlara uyan Türkiye’nin, son günlerde Washington-Tahran hattında tırmanan gerilimde sessiz kalması ise dikkat çekiyor. 

3- Ankara-Washington hattındaki görüşmelerden sonuç alınabilir mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı son açıklamalar, Ankara’nın gelecek günlerde S-400 alımından vazgeçmesinin pek de muhtemel olmadığını gösteriyor. S-400’lerin NATO’nun ortak hava savunma sistemini tehdit etmeyeceğini savunan Ankara, ABD’nin bu konu ve F-35’ler hakkındaki endişelerini gidermek için ortak bir komisyon kurulmasını öneriyor. Ancak ABD yönetimi, böyle bir komisyonun kurulması halinde çalışmalarının sonuçlarının beklenmesi gerektiğine işaretle, Türkiye’nin S-400 alımını öncelikle 2020 yılına ertelemesini istiyor. Ankara ise bu talebe sıcak bakmıyor. Amerikan CNBC kanalının haberine göre Washington yönetimi, Türkiye’den Rusya ile S-400 anlaşmasını iptal etmesini ve ABD’den Patriot sistemlerini alıp almama konusunda “iki hafta içerisinde” karar vermesini bekliyor. Habere göre, Türkiye’nin S-400 alma planından vazgeçmemesi durumunda ABD yönetimi, Türkiye’yi yeni nesil savaş uçağı F-35 programından çıkaracak, Ankara’nın sipariş ettiği  F-35’ler teslim edilmeyecek ve Türkiye’ye yönelik yaptırımlar uygulanacak. Bu haberin ardından gözler Türkiye’nin atacağı adımlara çevrildi. 

4- S-400 krizinin aşılması için konuşulan senaryolar neler? 

Diplomatik kulislerde ABD ile Türkiye arasındaki derin krizin çözümü konusunda çeşitli senaryolar konuşuluyor. Bunlardan ilki Türkiye’nin S-400’leri teslim alması, ancak bu sistemlerin depoda tutulması, faaliyete geçirilmemesi. Bir başka senaryo ise S-400’lerin Azerbaycan ya da Katar’da konuşlandırılması. Diplomatik çevrelerde dile getirilen bir başka senaryo ise Hindistanalternatifi. Hindistan’ın hava savunma sistemi tedarik planlarını öne çektiği, Rusya’nın üretimini tamamlama aşamasına getirdiği S-400’leri Hindistan’a satabileceği, Türkiye için üretim ve teslimatın daha sonraya bırakılabileceği konuşuluyor. Ancak bu alternatif senaryolar resmi kaynaklarca doğrulanmıyor.

5. ABD ile S-400 anlaşmazlığı çözülemezse sonuçları ne olur? 

Trump yönetimi, S-400 alımının Türkiye için siyasi, ekonomik ve askeri sonuçlar doğurabileceği mesajını veriyor. ABD Kongresi’nin 2017 yılında çıkardığı CAATSA yasası Rusya’dan kayda değer miktarda silah alan her ülkeye yaptırım uygulanmasını öngörüyor. Bunlar Türkiye’ye silah ambargosu uygulanması sonucunu doğurabileceği gibi ekonomik yaptırımları da kapsıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ı ikna ederek olası bir krizi en az hasarla, yaptırım muafiyetleri ile atlatmayı hedeflese de, Washington’daki olumsuz hava nedeniyle bu çok gerçekçi görülmüyor. 

Uluslararası piyasaların ABD ile Türkiye arasında yeni bir krize göstereceği tepki, bunun döviz kurunda yaratabileceği dalgalanma ise Türkiye için en büyük endişelerden birini oluşturuyor. Trump’ın geçen yıl yaz aylarında papaz Brunson krizi sırasında attığı bir tweette Türkiye’yi uyarmasının ardından Dolar/TL kuru bir gün içinde yüzde 22 yükselişle 6,87'nin üzerini görmüştü.

6- Türkiye’nin S-400 ısrarında Rusya’nın tepkisine yol açmaktan duyduğu endişe mi etkili oluyor?

Batılı gözlemciler, Türkiye ile Rusya arasında Suriye ve İdlib konularında süren işbirliğine dikkat çekerek, Erdoğan’ın Putin’in tepkisine yol açabilecek adımlardan kaçınacağı yorumunu yapıyorlar.

Suriye’nin kuzeyinde Rusya’nın alan tanıdığı ölçüde askeri operasyonlar yürütebilen Ankara, bu nedenle Moskova ile ilişkiler konusunda son derece hassas davranıyor. Türkiye’nin dikkatli adımlar atmasının bir diğer nedeni ise İdlib’de tırmanacak gerilimin Türkiye’yi yeni bir mülteci akını ile karşı karşıya bırakabileceği endişesi. 

Geçen hafta çıkan, “Türkiye S-400 alımını erteliyor” haberleri sonrasında Rusya’nın İdlib’deki bombardımanı yoğunlaştırması dikkat çekmiş, hem bölgedeki Türk askerinin güvenliği hem de mülteci akını endişelerini artırmıştı. Bombardıman Erdoğan’ın Putin ile yaptığı telefon görüşmesi sonrasında durmuştu. 

Diplomasi kulislerinde en çok konuşulan iddialardan biri de Türkiye’nin Rusya’ya S-400’ler için 2,5 milyar dolar ödeyerek, bir anlamda son dört yılda yaşanan krizler için “diyet” verdiği şeklinde. İki ülke ilişkileri,  2015 yılında Türkiye-Suriye sınırında bir Rus savaş uçağının düşürülmesi ve 2016 yılında Ankara’da Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un suikasta uğramasıyla çok zor dönemlerden geçmişti. 

7- Rusya için Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi satmak ne anlam ifade ediyor?

Türkiye, NATO’nun en büyük ikinci askeri gücü ve ittifakın güney kanadının en kilit ülkesi konumunda. Batılı dış politika uzmanları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye ile ABD arasında gerilimi bilinçli olarak tırmandırırken, Batı İttifakı’ndaki fay hatlarında daha derin kırılmalara yol açarak, NATO’nun caydırıcılık iddiasının zaafiyete uğratılmasını hedeflediği yorumlarını yapıyor.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Petro-Savaş ve Terör Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.