20 Haziran 2019 Perşembe 10:00:09
» Tabii ki İnanırsanız: Çok pişmamış, herkesten özür diliyormuş...

Tabii ki İnanırsanız: Çok pişmamış, herkesten özür diliyormuş...

Karatersiz ve ... olanın sözüne inanırsanız işte haber; Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video görüntüsü sonrası hakkında dava açılan Safiye İnci'ye "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Mahkeme hükümle birlikte İnci'nin tahliyesine karar verdi. Duruşmada son sözü sorulan İnci ise bu ... ya İnanırsanız "Çok pişmanım, herkesten özür diliyorum" ifadelerini kullandı haberi yayıldı... bu arada savunma hakkı kutsaldır denir ve şimdi size soralım bu ... olan kişiyi savunan Bülent Demir hangi ülkede eğtimini alarak avukat oldu... ve hangi şartlarda bu ... olan kişiyi kimin direktifleri ile savundu... ve de Ankara Barosu'nun davaya katılma talebinin reddedilmesini talebini hangi cesaret ile talep etti? bunu üzerine Demir'in bu talebini değerlendiren mahkeme, Ankara Barosu'nun katılma talebini hangi cesaret ile reddetti? İşte fazla yorum yapmadan artık haberi verelim. çünkü söylenecek çok söz var... Bunu yapılmasını nedeni ne olduğu araştırmadan yapılan bu dava acaba Kamu oyunu rahatlattı mı? dersiniz. Evet bu günkü dersiniz bu olsun... Bunun yanında eskiden yalaka olan kişi olarak tanıdığımız kişilik 22.07.2018 tarihinde Melih Gökçek, Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'nin 'normal yaşantısı' diye başka bir kadının fotoğrafını Twitter'da paylaştı. Gökçek, fotoğrafın sahibi İstanbul Üniversitesi Tuğçe Maden tepki gösterince, tweet'i silip özür dilemek zorunda kalmıştı. Ve bu yalaka olan kişi hakkında da her hangi suçluyu korumak ve kollamak yolunda soruşturma açılmamıştı...
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Tabii ki İnanırsanız: Çok pişmamış, herkesten özür diliyormuş...
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Türkiye - 09 Ekim 2018, Salı 18:02:09
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

...

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anıtkabir'de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret içeren video çekip sosyal medyada paylaşan Safiye İnci hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan dava açmıştı. Ankara 28. Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davanın ikinci celsesi görüldü. Mahkemeye, tutuklu sanık Safiye İnci, avukatı Bülent Demir ve ailesi ile Ankara Barosundan çok sayıda avukat duruşmaya katıldı.

 

Mahkemeden söz alan İnci'nin avukatı Bülent Demir, Ankara Barosu'nun davaya katılma talebinin reddedilmesini talep ederek, "Katılma hakları malumunuz suçtan zarar görmeye bağlıdır. Ankara Barosu'nun bu duruşmaya katılan sıfatıyla katılmaları usule aykırıdır. Salon dışarısına çıkarılmasını talep ediyorum" dedi. Demir'in bu talebini değerlendiren mahkeme, Ankara Barosu'nun katılma talebini reddetti.

 

'HAKARET AMAÇLI SÖYLEMEDİM'

 

Daha sonra söz hakkı verilen sanık İnci, "Önceki ifadelerimi tekrar ediyorum. Ben hakaret amaçlı hiçbir şey söylemedim. Herkesten özür dilerim, olaydan dolayı pişmanım. Ben buralara geleceğini düşünmemiştim. Beraatime karar verilmesini istiyorum" ifadelerini kullandı. İnci'nin avukatı Demir ise şunları kaydetti: "Müvekkilimin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği iddiası, dosyadaki deliller ve iddianamedeki iddialar yetersiz ve mesnetsizdir. Müvekkilim öz çekimde bir kişiye ilişkin sevgisini veya o kişinin fiilini bireysel olarak değerlendirmiş, bunu da kamuya açık olmayan kendi gizli Instagram hesabından paylaşmıştır.

 

Savcının iddianamede ceza arttırım sebebi olarak ileri sürdüğü basın yoluyla neşir gerçekleşmemiştir. Cezanın yarı oranında arttırım talebi hukuka uygun değildir. Türkiye Cumhuriyeti devletinde herkes bir kişiyi sevip sevmemekte özgürdür. Bir siyasi lider ve 1. cumhurbaşkanı olarak müvekkilim sevmediğini hür iradesiyle beyan etmiştir. Bu ise suç olamaz. Türkiye'yi kurtarıp kurtarmadığı cümlesiyse zaten profesyonel tarihçilerin tartıştığı bir konudur.

 

'HAKARET DEĞİL, KIYAS'

 

 

Müvekkilimin son cümlesinde 1. cumhurbaşkanı ile 12. cumhurbaşkanını kıyas ettiği ancak bunu nahoş bir kelime ile ifade etmesi de hakaret unsurunu içermemektedir, bir kıyastan ibarettir. Müvekkilim de cumhurbaşkanlarının arasındaki muhabbete dayalı kıyas yapmakta serbesttir. Dolayısıyla suç oluşmamıştır, müvekkilimin beraatine karar verilmesini ve bu celse tahliye edilmesini talep ediyorum."

 

Son sözü sorulan İnci, "Çok pişmanım herkesten özür diliyorum" ifadesini kullandı. Daha sonra kararını açıklayan hakim, İnci'nin "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 2 yıl 6 ay hapse çarptırılmasına karar verdi. Hakim, hükümle birlikte İnci'nin tahliyesine karar verdi.

 

Bunun yanında eskiden yalaka olan kişi olarak tanıdığımız kişilik 22.07.2018 tarihinde Melih Gökçek, Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci'nin 'normal yaşantısı' diye başka bir kadının fotoğrafını Twitter'da paylaştı. Gökçek, fotoğrafın sahibi İstanbul Üniversitesi Tuğçe Maden tepki gösterince, tweet'i silip özür dilemek zorunda kalmıştı. Ve bu yalaka olan kişi hakkında da her hangi suçluyu korumak ve kollamak yolunda soruşturma açılmamıştı...

 

Haber şöyle idi: 

 

Anıtkabir'de çektiği videoda Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci hakkındaki tweetlerinde sosyal medyada yayılan bir fotoğrafı ‘Safiye İnci'nin başı açık gerçek hali' diyerek paylaşan Gökçek, İnci'nin esasında 'ODTÜ öğrencisi olduğunu' ileri sürdü.

 

Gökçek'in paylaştığı fotoğraftaki Tuğçe Maden ise "Melih Gökçek Bey, fotoğraftaki benim. Yani çarşaflı kızın açık hali değilim!? Lütfen böyle kaynağı belirsiz paylaşımları daha da yayarak insanları yanlış yönlendirmeyin! Hele ki siz Türkiye Cumhuriyeti'nin başkentini uzun süre yönetmiş birisiniz.." diye tepki gösterince, Gökçek de tweet'i silip özür diledi.

 

 

​Gazete DuvaR'ın haberine göre, Gökçek dün gece attığı tweetlerde, Atatürk'e hakaret görüntülerini piyasaya sürenin FETÖ'cü bir hesap olduğunu söyleyerek, 'yeni neslin provokatörü' dediği Safiye İnci'nin polis olan amcası ile öğretmen olan yengesinin FETÖ'den ihraç edildiği iddialarına dikkat çekti. Ardından da, İnci'nin başı açık fotoğrafı olduğunu iddia ettiği kareyi paylaştı.

 

​Ancak Gökçek'in paylaştığı fotoğraftaki kişi Safiye İnci değil, İstanbul Üniversitesi'nde sosyoloji öğrencisi Tuğçe Maden'di. Maden tepki gösterince, Gökçek de fotoğrafı silip özür dilemek zorunda kaldı.

 

​Tuğçe Maden ise, fotoğrafını paylaşan hesaplara tazminat davası açacağını belirtti.


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Adalet Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir