13 Aralık 2018 Perşembe 04:57:14
» Tayyipistan'da da buda olmuş! Dayağı savunan kitap' toplatıldı!.

Tayyipistan'da da buda olmuş! Dayağı savunan kitap' toplatıldı!.

...
Paylas
 
Gazeteci kökenli Yarkadaş: "MEB, eleştirilerimiz üzerine 'Dayağı savunan ve Köy Enstitüleri'ne saldıran' kitabı toplattı. Böylece yanlıştan dönülmüş oldu."
 
 
Gazeteci kökenli Milletvekili Barış Yarkadaş, "Etkili Öğretmenlik adı verilen çağdışı kitabın dağıtımı durduruldu. Dağıtılan kitaplar da toplatılmaya başlandı. MEB, uyarılarımız üzerine yanlışa son verdi" dedi.
 
 
Gazeteci kökenli Milletvekili Barış Yarkadaş'ın dün gündeme getirdiği "Etkili Öğretmenlik" adlı kitap büyük tartışma yarattı. Yarkadaş, öğretmenlere dağıtılan kitapta, "öğrencilere dayak atmanın savunulduğu, okuma yazma bilmeyenlerin, okuma yazma bilenlere göre daha ahlaklı olduğu"nun yazıldığını açıklamıştı.
 
 
Aynı kitapta, Köy Enstitütüleri için "Ahlaksızlık yuvası" tabirinin kullanıldığını da gösteren Yarkadaş, "MEB, bu kitabı derhal toplatmalıdır" çağrısında bulunmuş, konuyu TBMM gündemine  taşımıştı. 
 
 
GÖREV YAPTIĞI SİYASİ PARTİSİ ÖZÜR DE BEKLİYORMUŞ !
 
 
Kitabın, öğretmenlere okutulmasının zorunlu hale getirildiğini de belirten Yarkadaş, "Öğretmenler okumakla kalmayacak, bir de müzakere edeceklermiş... Neyi müzakere edecekler, öğrencileri nasıl döveceklerini mi?" tepkisini göstermişti.
 
 
MEB,Gazeteci kökenli Yarkadaş'ın gündeme getirdiği kitabın büyük tartışma yaratması sonucu kitabın çalışma kapsamı dışında tutulmasına karar verdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, az önce okullara bir yazı yazarak, "Etkili Öğretmenlik Kitabı, çalışmaların dışına alınmıştır" talimatını verdi.
 
 
Kararı olumlu bulduğunu belirten Yarkadaş, "Öğretmenler arasında ideolojik çatışmaya yol açacak bu uygulamadan dönülmesi olumlu. Umarım aynı hatayı yeniden yapmazlar" dedi. Gazeteci kökenli vekil, MEB'in kırdığı kişi ve kurumlardan özür dilemesi gerektiğini de belirtti.
 
 
PROTESTO ETTİLER
 
 
Öte yandan, bu sabah Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelen 200 kişilik grup, kitabın öğretmenlere dağıtılmasını protesto etti. görev yaptığı partisi, Eğitim Sen ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği üyesi kişiler, "Bu ayıba son verin'' çağrısı yaptı.
 
 
 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Din Yolu İle Sömürülen Eğitim Düzeni Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir