29 Şubat 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
12
Hayır
849
Çekimser
5
Fikrim yok
3

Toplam Oy:869

SON EKLENENLER
Dereyi geçene kadar at değiştirilmez dediniz, suçlu aramıyoruz fakat bu savaşın sorumlularını ve hangi savaş sanatı ve taktiği uyguladığını soruyoruz. Bu savaş sanatını, taktiklerini veren ve operasyonu başındaki zatı muhterem suçlu değil ise kim resmi kaynaklara göre 33 şehidin sorumlusu… Evet Yanlışın neresinden dönülürse kardır… Bu sanal ve yapısal darbeden sonra şehit cenazelerinden hem sonra düğün derneğe katılan ve darbe sırasında esir olan nereye Aktığı biline ama hakkında işlem yapılmayan ve bu olaylardan sonra ödüllendirilen bu at ne zaman değiştirmeyi sayın zatı muhterem planlıyor? Daha resmi veya gayri resmi kaç şehidimiz olmasını bekliyordur bu zatı muhterem? Evet, su akar yolu bulur, “su uyur düşman uyumaz” derler uyun sudan akarsa işte Akar: Hain saldırı sonrasında 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Mesajı verir… bu Akar, "Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Atışlar sonucu 5 helikopter, 23 tank, 23 top ve obüs, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 309 rejim askeri etkisiz hale getirildi" der… bunu yanında doğu savaş kolu liderliğindeSergeyLavrov, İdlib'deki duruma ilişkin olarak sürekli temas tesis edildiğini der…daha sonra doğu savaş kolu liderliğinden başka açakalma gelir; Kremlin'den yapılan açıklamada, “Liderler Suriye'nin kuzeydoğusundaki durumun normalleşmesi için ek tedbirler alınması hususunda anlaştı” derler.Biz daha fazla yorum yapmadan verilen habeleri aynen verelim. Bakalım neye akıyormuş Akar… Karar sizlerin…
Sayın denile zatı muhterem, Su birikintisini geçtik, Çayı geçtik, Dereyi çoktan geçtik. Bu Acı günlerde sorulmaz Fakat topal atı ne zaman değiştirmeyi düşünüyorsunuz…
» 'Tulumbada su kalmadığı için İş Bankası'na çökmek istiyorlar'

'Tulumbada su kalmadığı için İş Bankası'na çökmek istiyorlar'

Paylas
'Tulumbada su kalmadığı için İş Bankası'na çökmek istiyorlar'
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 13 Şubat 2020, Perşembe 15:36:54
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Barış Yarkadaş, AKP'nin İş Bankası'na çökme planına sert tepki gösterdi.

 

Gazeteci Barış Yarkadaş, TV 100'de Ahu Özyurt'un konuğu oldu.

 

Yarkadaş, programda Erdoğan'ın başkanlık ettiği AKP MKYK toplantısında, İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine'ye devrinin gündeme gelmesi ve Nurettin Canikli'nin MKYK'ya sunum yapması hakkında konuştu.

 

Yarkadaş, yaptığı açıklamada, AKP'yi İş Bankası'na çökme planıyla ilgili uyararak "AKP artık Türkiye'yi idare edemeyeceğini görüyor. Bu yüzden İş Bankası'nın parasına bir şekilde çökmek istiyor. Bunun adı çökme operasyonudur. Kenan Evren'in yolundan gidiyorlar. AKP, İş Bankası'nın 295 milyar TL'sine çökmeye çalışırsa Türkiye'ye tek bir yabancı yatırımcı bile gelmez. Bir daha altını çiziyorum AKP, günü kurtarma adına Türkiye'nin geleceğini ateşe atamaz" dedi.

 

Yarkadaş'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"BUNUN ADI ÇÖKME OPERASYONUDUR"

"Geçen yıl bugün Halk TV'de bir programa katılmıştım. Orada yine İş Bankası'nın hisselerinin Hazine'ye ya da Varlık Fonu'na devrini konuşmuştuk. 1 sene önce de yine AKP aynı tartışmayı açmış. Belli ki geçen yıldan bugüne değişmeyen tek şey şu: Ekonomi battı, AKP artık Türkiye'yi idare edemeceğini görüyor. Bu yüzden İş Bankası'nın parasına bir şekilde çökmek istiyor. Bunun adı çökme operasyonudur, başka bir şey değildir. Açıkça söylemek lazım. Neden çökmek istiyorlar?

 

"KENAN EVREN'İN YOLUNDAN GİDİYORLAR"

Çünkü artık tulumba su basmıyor, tulumbada su bitti. Öyle rakamlarla enflasyon sepetiyle oynayarak, siz hayatın gerçeğini değiştiremiyorsunuz. Tayyip Erdoğan'ın önüne gelip, "Biz açız, aç" diye bağırıyor. Açlık artık geldi Saray'ın kapasına dayandı. Bu açlık, işsizlik tablosundan çıkamayanlar, tulumbaya su basamayanlar... Ne yapıyorlar Kenan Evren'in yolundan gidiyorlar.

Hatırlayalım 12 Eylül faşist darbesi olduktan sonra Kenan Evren, hem CHP'nin mallarına hem de CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerine el koydurtmuştu. Bunun daha katmerlisini 1953'te (Adnan) Menderes, yine CHP'nin mallarına el koydurtarak yaptırtmıştı. Hatta müthiş örnektir; CHP'deki çay tabaklarına kadar el koymuşlardı.

"ATATÜRK'UN EMRİYLE KURULAN İŞ BANKASI DÜNYANIN 75'İNCİ BÜYÜK BANKASIDIR"

Niye İş Bankası'na gelmek istiyorlar? Kısaca İş Bankası'nı tanıyalım, anlayalım. İş Bankası Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle kurulan, Atatürk'ün cumhuriyetin ekonomi modelini sergilediği önemli bir bankadır. Şu anda Atatürk'ün kurduğu bu banka dünyanın 75'inci büyük bankadır. Bu bankanın değeri 30 milyar TL'dir. Yine bankanın 50 milyar TL de öz kaynağı vardır. Buraya baktığınızda bu kardan CHP'ye giden bir şey yok. İş Bankası 2018 yılında 7 milyar, 2019 yılında ise 6.1 milyar TL kâr elde etti. Ne bu 7 milyardan ne de 6.1 milyar TL'den CHP'ye giden bir kuruş yoktur.

CHP, Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyeti üzerine,  İş Bankası'ndaki hisselerin yüzde 28'ine sahiptir. Ama buradan elde edilen kâr, yine Atatürk'ün vasiyeti üzerine Türk Tarih Kurumu ile Türk Dil Kurumu'na gitmektedir. CHP adına bankada sadece 4 yönetim kurulu üyesi vardır. Bunlar da Atatürk'ün vasiyetine sahip çıkmakla ve bankanın mali yapısını denetlemekle görevlidir.

 

İktidarı destekleyen kamu bankalarına baktığımızda, örneğin Halk Bankası'nın, Vakıf Bank'ın ve Ziraat Bankası'nın 2018 yılında 3 milyarın üzerinde görev zararı yaptıklarını görüyoruz. Ama aynı dönemde iş yapan İş Bankası ekonomiye sadece 2019 yılında 382 milyar TL katkı sunmuştur. AKP'nin iştahını kabartan da budur!

 

Çünkü şu anda İş Bankası'nın mevduatında tam 295 milyar TL var. 295 milyar TL mevduatın yanı sıra İş Bankası'nı asıl kârlı hale getiren, onu ayakta tutan çalışanlarını standartlarının üstünde yaşatan iştirakleri var. AKP, İş Bankası'nı bir hülleyle Hazine'ye ya da Varlık Fonu'na devrederek, hem bu iştiraklerin yönetimini almak, hem de tulumbaya para basabilmek için bu 295 milyara göz koymuş durumda.

 

Şimdi 1, yasal olarak CHP'nin yasal olarak denetlemekle yükümlü olduğu hisseler, Hazine'ye ya da Varlık Fonu'na devredilebilir mi? Niye Varlık Fonu'na devretmek istiyorlar? Çünkü, 30 milyar TL değerinde olan 50 milyar TL özkaynağı olan, 295 milyar TL'de mevduatı bulunan bir bankayı eğer Varlık Fonu'na devredebilirseniz. Varlık Fonu'nu yabancı sermayeye güvence olarak sunup, kredi çekebilirsiniz, para alabilirsiniz, tulumbayı doldurmaya çalışabilirsiniz.

 

Bunu yasal olarak yapabilir misiniz? Yasal olarak yapabilmeniz mümkün değil! Neden? Çünkü, CHP'nin denetlemekle yükümlü olduğu İş Bankası'ndaki hisseler Medeni Kanunun 557'inci maddesine göre Atatürk'ün vasiyeti olarak orada konuşlandırılmıştır. Eğer AKP, Atatürk'ün vasiyeti üzerine yapılan bu anlaşmayı ortadan kaldırmaya çalışırsa... Bu ne demektir? Medeni Kanun'un tamamen tasfiye edilmesidir. Medeni Kanun'un tasfiye edilmesi bu ülkede miras hukukunu, tapu hukukunu geçersiz kılar. Hiç kimsenin mal güvenliği, para güvenliği, mülkiyet güvenliği kalmaz."

"TÜRKİYE'YE TEK BİR YABANCI YATIRIMCI GELMEZ"

Öte yandan Yarkadaş programda sorulan "CHP'nin İş Bankası'ndan tek kuruş geliri var mı?" sorusuna ise, "Tek kuruş geliri yok CHP'nin, kanunen zaten mümkün değil. Bir kez daha söyleyelim; İş Bankası'ndan CHP'ye tek kuruş para gitmiyor. Bu bağlamda Medeni Kanun'un 557'inci aykırı bir işlemi yaparsa AKP.... Yani yine Kenan Evren'in yolundan, o faşist darbecilerin yolundan gitmeyi tercih ederse... Tulumbasına su basmak için İş Bankası'nın 295 milyar TL'sine çökmeye çalışırsa Türkiye'ye tek bir yabancı yatırımcı bile gelmez. Bir daha altını çiziyorum AKP, günü kurtarma adına Türkiye'nin geleceğini ateşe atamaz."

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Savaş Ve İnsan Ve de Yaşam, Ölüm Ekonomisi Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.