28 Şubat 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
12
Hayır
849
Çekimser
5
Fikrim yok
3

Toplam Oy:869

SON EKLENENLER
Dereyi geçene kadar at değiştirilmez dediniz, suçlu aramıyoruz fakat bu savaşın sorumlularını ve hangi savaş sanatı ve taktiği uyguladığını soruyoruz. Bu savaş sanatını, taktiklerini veren ve operasyonu başındaki zatı muhterem suçlu değil ise kim resmi kaynaklara göre 33 şehidin sorumlusu… Evet Yanlışın neresinden dönülürse kardır… Bu sanal ve yapısal darbeden sonra şehit cenazelerinden hem sonra düğün derneğe katılan ve darbe sırasında esir olan nereye Aktığı biline ama hakkında işlem yapılmayan ve bu olaylardan sonra ödüllendirilen bu at ne zaman değiştirmeyi sayın zatı muhterem planlıyor? Daha resmi veya gayri resmi kaç şehidimiz olmasını bekliyordur bu zatı muhterem? Evet, su akar yolu bulur, “su uyur düşman uyumaz” derler uyun sudan akarsa işte Akar: Hain saldırı sonrasında 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Mesajı verir… bu Akar, "Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Atışlar sonucu 5 helikopter, 23 tank, 23 top ve obüs, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 309 rejim askeri etkisiz hale getirildi" der… bunu yanında doğu savaş kolu liderliğindeSergeyLavrov, İdlib'deki duruma ilişkin olarak sürekli temas tesis edildiğini der…daha sonra doğu savaş kolu liderliğinden başka açakalma gelir; Kremlin'den yapılan açıklamada, “Liderler Suriye'nin kuzeydoğusundaki durumun normalleşmesi için ek tedbirler alınması hususunda anlaştı” derler.Biz daha fazla yorum yapmadan verilen habeleri aynen verelim. Bakalım neye akıyormuş Akar… Karar sizlerin…
Sayın denile zatı muhterem, Su birikintisini geçtik, Çayı geçtik, Dereyi çoktan geçtik. Bu Acı günlerde sorulmaz Fakat topal atı ne zaman değiştirmeyi düşünüyorsunuz…
» Tuncay Erciyes: YANLIŞ İŞLER YAPIYOR?

Tuncay Erciyes: YANLIŞ İŞLER YAPIYOR?

Paylas
Tuncay Erciyes:  YANLIŞ İŞLER YAPIYOR?
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 14 Şubat 2020, Cuma 11:51:19
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP NİÇİN YANLIŞ İŞLER YAPIYOR?

SEBEP PETER PRENSİBİ Mİ?

14 Şubat 2020

Ekte resmi görülen bu  kitabı yeni mezun olduğum yıllarda okudum. İş hayatımdaki amirlerim genellikle bir şeyler öğrendiğim  insanlar olsa da aralarında PETER PRENSİBİNİ hatırlatanlar da oldu.

PETER PRENSİBİ sadece fabrikalarda ve şirketlerde de  SİYASİ PARTİLERDE de geçerlidir. Örneğin 'Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği′nin genel başkanlık görevini hakkıyla yapan Kılıçdaroğlu CHP'den MV olup Baykal tarafında CHP grup Başkanı yardımcılığı görevine getirildiğinde, bu makamın onun başarıyla ifa ettiği son terfi basamağı olması gerekirdi. Ama bu pozisyonu yeterli görmedi. ABD'nin Baykal'a düzenlediği Kaset komplosundan istifade etmek için görevinden istifa etmesi ve CHP Genel Başkanı olmasıyla  Peter Prensibinin tanımladığı EHLİYETSİZLİK, yetersizlik BASAMAĞINA kadar terfi etmiş oldu.

PETER PRENSİBİ çok başarılı bir Baro Başkanı olan ÜMİT KOCASAKAL'IN İstanbul Barosu Başkanlığından istifa edip siyasete atılmasında da  çalışmıştır. Genel Başkanı olmak istediği CHP'nin bütün üyelerinin katıldığını ADALET YÜRÜYÜŞÜNE katılmamakla kalmamış KARŞI çıkmıştır. Tabii bu durum CHP üyelerince hoş karşılanmamış yeterli imzayı toplayamadığı için ADAY dahi OLAMAMIŞTIR. Daha da kötüsü onun istifa etmesinden sonra İSTANBUL BAROSUNUN sesi duyulmaz olmuştur. Üstelik rakipsiz  kalan TURHAN FEYZİOĞLU köpeksiz köyde değneksiz dolaşmaya başlamış,  partili CB Erdoğan'ı eleştirmeyi bırakıp Saray'a ziyarete gitmiş, TBB'nin saygınlığını sıfırlamıştır.

Beylikdüzü'nde ikamet ettiğim için yakından tanıdığım, çalışmalarını beğendiğim EKREM İMAMOĞLU'NA gelince, dileğim; CHP İlçe Başkanlığı ve Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevlerinde çok başarılı olan İmamoğlu'nun, CAN ATAKLI, NECATİ DOĞRU ve diğer Atatürkçülerden gelen ELEŞTİRİLERİ dikkate almasıdır. DEPREMZEDELER çadırlarda yaşama tutunmaya çalışırken Kayak resimleri paylaşmaması, AKP'lilere "Başkan KAYAK TATİLİNE GİDERKEN Elazığ'a da UĞRAYIVERDİ" dedirtmemesidir. Ve artık AKP'nin atadığı üst düzey İBB yöneticileriyle çalışmaktan vazgeçmesidir. "Yeni birini atarsam başarısız olursa hem oy kaybederim hem de bana oy veren AKP'li seçmen gelecek seçimde bana oy vermez" diye düşünerek ne başarılı olunur ne de seçim kazanılır. EŞİNİN KILIÇDAROĞLU'NUN EŞİYLE birlikte yaptığı ziyaretler ve DOĞUM GÜNÜ kutlamaları gibi HDP ile İTTİFAK görüntüsü veren davranışlar ise, sadece Atatürkçüler tarafından değil kendisine oy veren İYİ PARTİLİ ve AKP'Lİ seçmen tarafından da HOŞ KARŞILANMAYAN, gelecek seçimde oy kaybına sebep olan davranışlardır. Dilerim bu yanlış davranışlar tekrarlanmaz.

Sevgilerimle.
Tuncay Erciyes

**
PETER İLKESİ

Peter İlkesi, hiyerarşi içerisinde çalışan her insanın YETERSİZ olduğu EHLİYETSİZLİK BASAMAĞINA kadar TERFİ etme, atanma eğiliminde olduğunu iddia eden ilke olup Dr. Laurence J. PETER ve Raymond Hull tarafından yazılan 1968'de yayınlanan Peter İlkesi (THE PETER PRİNCİPLEadlı mizahi kitabın ana konusudur.

Bu ilke, hiyerarşiye dayalı bir organizasyonda kişilerin başarılı oldukları sürece daha yüksek bir pozisyona terfi etmeleri nedeniyle, eninde sonunda artık yeterli olmadıkları EHLİYETSİZLİK SEVİYESİ'ne geleceklerini öngörmektedir. Kişiler ulaştıkları bu son noktada kalacak, artık YETERSİZ oldukları için daha yüksek pozisyonları elde edemeyeceklerdir.

Bu kuramın doğal sonucu olarak; zamanla, bir organizasyondaki her pozisyon o pozisyona ait görevleri yerine getirebilecek yeterlilikte olmayan çalışanlarca doldurulacak ve görevler henüz yetersizlik pozisyona kadar yükselmemiş olan insanlar tarafından yerine getirilecektir.

Peter İlkesi birçok alanda gözlenebilecek bir durumun özel bir şeklidir: çalışan her şey, başarısız olduğu noktaya kadar kademeli olarak artan zorlukta görevlerde veya uygulamalarda kullanılacaktır. Bu genelleştirilmiş Peter İlkesi'dir. Bu durum Dr. William R. Corcoran tarafından NÜKLEER GÜÇ istasyonlarında yapılan düzeltici faaliyet programlarında da gözlenmiştir.

Terfi eden kişinin yetersiz kalması, atandığı yeni pozisyonun daha zor görevler içermesinden olabilirse de asıl sebep; kişinin yükseldiği yeni pozisyonun eski pozisyonundan FARKLI olması ve kişinin sahip olmayabileceği FARKLI BİLGİ, BECERİ ve YETKİNLİKLER gerektirmesidir.. Örneğin bir fabrika işçisinin üstün performansı, amirlerinin onu yönetici pozisyonuna terfi ettirmesi ike sonuçlanabilir. Ancak mevcut yeterlilikleri yeni görev tanımı içerisinde büyük oranda etkisiz kalacaktır.

ÇÖZÜMLER????????

???????? Kurumlar çalıştırdıkları personelin mevcut görevindeki başarısını terfi ettirmek için yeterli görmeyerek, yeni pozisyon için sahip olunması gereken, başarıyı getirecek yeterlilikleri kazanana kadar terfi ettirmeyerek bu ikilemden kaçınabilirler. Böylece, önceki örnekte olduğu gibi, yönetsel becerilere sahip olmayan bir işçinin bu becerilere ihtiyaç duyan bir pozisyona getirilmesi önlenmiş olur. 

Sorunun aşılması için çözümler:

???????? Kendini işine adamış, başarılı bir çalışanın çabası, TERFİ yerine ÜCRET ZAMMI ile ödüllendirilebilir.

 

???????? Çalışanın ancak YENİ POZİSYON İÇİN GEREKLİ EĞİTİMLERİ aldıktan ve ilgili yeterlilikleri kazandıktan sonra atanması, sorunların atama sonrası fark edilmesi yerine, önceden giderilmesini sağlayabilir.

Ülkemizde çalışan insanların terfi ettirilmesindeki bu yöntemler maalesef uygulanmamaktadır. 

Siyasi partiler dahil tüm kurumlarda karar verici amirler, yaptığı işte iyi olanın bir üst görevi de layığıyla yapacağını varsaymaktadır. Üstelik TORPİL, adam kayırma, kişinin etkili birisiyle AKRABALIK veya MENFAAT ilişkisi olma durumları daha etkili olmakta yeteneği ve donanımı yetersiz kişiler hızla EHLİYETSİZLİK BASAMAĞINA terfi ettilmekte, bunun sonucu olarak da YANLIŞ İŞLER yapılmaktadır..

Sevgilerimle.

Tuncay Erciyes


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.