YUKLENIYOR
28 Şubat 2021
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
DEVLET DEĞİL, İKTİDAR!
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
72
Hayır
979
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1070

» UĞUR MUMCU: Dünyada ya olayları TEOKRATİK açıdan göreceksiniz, böyle bir eğitim anlayışınız olacak ya da LAİK anlayış olacak. KARMA EKONOMİ gibi hem İSLAMCI hem LAİK anlayış OLMAZ.

UĞUR MUMCU: Dünyada ya olayları TEOKRATİK açıdan göreceksiniz, böyle bir eğitim anlayışınız olacak ya da LAİK anlayış olacak. KARMA EKONOMİ gibi hem İSLAMCI hem LAİK anlayış OLMAZ.

Paylas
UĞUR MUMCU: Dünyada ya olayları TEOKRATİK açıdan göreceksiniz, böyle bir eğitim anlayışınız olacak ya da LAİK anlayış olacak. KARMA EKONOMİ gibi hem İSLAMCI hem LAİK anlayış OLMAZ.
Siyaset - 24 Ocak 2021, Pazar 21:51:03
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UĞUR MUMCU: Dünyada ya olayları TEOKRATİK açıdan göreceksiniz, böyle bir eğitim anlayışınız olacak ya da LAİK anlayış olacak. KARMA EKONOMİ gibi hem İSLAMCI hem LAİK anlayış OLMAZ.
 
Mustafa Kemal ve düşün arkadaşları BATILI ve LAİK SİSTEMİ BENİMSEDİLER. 
 
Uğur Mumcu'nun 17 Nisan KÖY ENSTİTÜLERİ'nin kuruluş yıldönümü muhasebetiyle 1990 yılında katıldığı bir panelde yaptığı konuşmadır. Konuşmanın videosunu: 
 
 
Uğur Mumcu, önce Atatürk'ün laikliği yerleştirmek için neler yaptığını anlatıyor sonra da Atatürk'ün ölümünden itibaren LAİKLİKLİĞE AYKIRI işler yapılmasının 2000'Lİ YILLARDA Türkiye'yi NASIL BİR ÜLKE haline getireceğini açıklıyor.
 
SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ...
 
Konuşmanın özetlenmiş band çözümü:
 
***
Uğur Mumcu : Türkiye Cumhuriyeti bir HUKUK DEVRİMİ yaptı, hukuk devrimi batılı yasaların resepsiyon (kabulü) yoluyla Türkiye'ye getirilmesi demek.
Bir gülmece dergisinde çıkan Türk vatandaşı tanımı şu; 
Türk vatandaşı, İsviçre medeni kanununa göre evlenen, İtalyan ceza yasasına göre cezalandırılan, Alman ceza muhakemeleri yasasına göre yargılanan, Fransız idare hukukuna göre idare edilen, İslam hukukuna göre gömülen kişidir.
 
O dönemde böyle yasaların alınması zorunluydu. Çünkü toplum bir yol ağzındaydı. Ya Batılı LAİK SİSTEM ya ŞERİ HUKUK. 
Mustafa Kemal ve düşün arkadaşları BATILI ve LAİK SİSTEMİ BENİMSEDİLER. 
 
- 1928 yılında anayasadan devletin İSLAMCI DEVLET olduğu maddesi KALDIRILDI. 
 
- 1930 yılında da okullardan DİN DERSİ KALDIRILDI,
 
- 1939 yılında da KÖY OKULLARINDAN DİN DERSLERİ KALDIRILDI.
 
Bunlar niçin yapıldı?
LAİKLİK İÇİN YAPILDI.
Çünkü dünyada ya olayları TEOKRATİK açıdan göreceksiniz, böyle bir eğitim anlayışınız olacak ya da LAİK anlayış olacak. KARMA EKONOMİ gibi HEM İSLAMCI HEM LAİK anlayış OLMAZ. 
 
Mustafa Kemal ve düşün arkdaşları LAİSİZMİ benimsediler. KÖY ENSTİTÜLERİNİ bu süreç içinde değerlendirmek gerekir...
 
Hangi iktidar DİN SÖMÜRÜSÜNE dayanmış mutlaka YIKILMIŞTIR.
 
- Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı 1949 yılında DİN DERSLERİNİ KABUL ETTİ, yıkıldı, kurtaramadı bu ödün.
 
- Demokrat Parti 1957'de SAİD-İ NURSİ'nin CÜBBESİNİ bayrak yaptı, ne oldu, yıkıldı.
 
- Süleyman Demirel 1960'ların ortasında NURCULARIN, tarikatların, SÜLEYMANCILARIN Sakallarını okşadı, ne oldu, yıkıldı.
 
- HAC SEFERLERİ düzenleyen ANAP ne oldu, yüzde yirmiye indi. 
 
HALKA GÜVENMEK GEREKİYOR. 
 
HER KİM ki DİN SÖMÜRÜSÜNÜ kullanır, bir süre yararlı olur belki, ama mutlaka SEÇİM SANDIĞINDA yenilgiye uğrar. HALK AFFETMİYOR. Din sömürüsünü halk affetmiyor. Bu çok önemli bir olgu, çok önemli bir sonuç, çok önemli bir gerçektir.
 
KÖY ENSTİTÜLERİ üretim içinde eğitim, eğitim içinde üretim ilkesini benimsemişti ve köy çocuklarını ATATÜRK DEVRİMLERİNİN ve KEMALİZM'İN toplumsal yapısını kurmakla görevlendirilmişti.
Ancak ŞİMDİ NE OLUYOR?
Şimdi aynı köy çocukları, kapanan Köy Enstitüleri yerine İMAM HATİP OKULLARINA gidiyorlar. 
Gidiyorlar da ne oluyor?
1983 rakamlarına göre Diyanet İşleri Başkanlığında 46.000 personel var, bu personelin 23.000'i İLKOKUL MEZUNU, peki o zaman bu İlahiyat Fakülteleri ne işe yarıyor? Bu İslam Enstitüleri ne işe yarıyor? Bu İMAM Hatip OKULLARI NE İŞE YARIYOR?
Ne işe mi yarıyor? 
- Bunlar imam-hatip olmuyorlar, HUKUK FAKÜLTELERİNE gidip YARGIÇ ve SAVCI oluyorlar.
- SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTELERİNE gidip KAYMAKAM oluyorlar. Yapılan bir araştırma; kaymakam yetiştiren bölümünün öğrencilerinin %41'nin İlahiyat kökenli olduğunu kanıtlıyor.
Hukuk Fakültesinde okuyup da daha önce İmam Hatip mezunu olanlara BURS VERİYORLAR. Burs verilen öğrenciler de SINAVSIZ YARGIÇ ve SAVCI OLUYORLAR. 
 
2000 YILINA DOĞRU baktığımızda VALİ İlahiyat Fakültesi mezunu, EMNİYET MÜDÜRÜ İslam Enstitüsü mezunu, KAYMAKAM İmam Hatip mezunu olacak.
 
YURTTAŞIN OYUYLA bu İKTİDARI DEĞİŞTİRMEK ve DEVLETİ tepeden tırnağa İLERİCİ DÜŞÜNCELERLE donatmak gerekir. Ancak o koşulla KÖY ENSTİTÜLERİ de kurulabilir.
 
Bugün çeşitli SİYASAL REJİMLER DEPREMLER YAŞIYOR, bu depremler düşünceleri, inançları yeniden DEĞİŞTİRİYOR. Ama biz 21. yüzyıla girerken şunu görüyoruz ki; 
BUGÜNE KADAR sonuç almış EN GÜÇLÜ ÖRGÜT Türkiye'de KUVAYİ MİLLİYE örgütüdür. Mustafa Kemal ve arkadaşlarıdır.
 
KUVAYİ MİLLİYE toplumun en önemli SİVİL ÖRGÜTLENME MODELİDİR.
 
İkincisi kırklı yıllara rastlayan KÖY ENSTİTÜLERİDİR. 
 
İKİSİ de SİVİL TOPLUMUN VAZGEÇİLMEZ KURUMUDUR. 
 
İDEOLOJİDE KUVAYİ MİLLİYE tam bağımsızlık ilkesi, EĞİTİMDE KÖY ENSTİTÜLERİ iki hedef budur.
 
Bizler genç değiliz, o ak saçlı delikanlılar gençtir. HEPSİNİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM, düğme ilikliyorum önünde.
 
Teşekkür ederim"
**

Rogg & Nok Sanal Hafıza Bölümü Haber Servisi:- Rogg & Nok Eğitim Veriyoruz Diye, Din ile sömürülen Zihinleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.