21 Mayıs 2019 Salı 21:32:59
» BAŞKANLIK SEÇİMİNDE NE YAPALIM?

BAŞKANLIK SEÇİMİNDE NE YAPALIM?

....
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
BAŞKANLIK SEÇİMİNDE NE YAPALIM?
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Siyaset - 23 Haziran 2018, Cumartesi 12:36:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞKANLIK SEÇİMİNDE NE YAPALIM?

     Bağımsızlar, aday yapılırsa "Akşener veya İnce'nin oyu bölünür" kaygısına gerek yok. 1. turda Akşener veya İnce geçemez. Erdoğan'ı geçirmemek asıl hedef olmalı. 2.turda Erdoğan karşısında en nitelikli aday karşısında birleşiriz. Bağımsızların sayısını artıralım ki AKP ve MHP'den oy alsınlar.

 

Bize baskın seçimi dayattılar. Sonra yurtdışındaki vatandaşın seçme hakkı çiğnendi. Dilekçe hakkı gaspedildi. Dahası e-devlet varken seçim kuruluna gitmeye zorlandık. Bu oyunu bozalım. 80 milyon bağımsız adayları, aday yapmalı. Ama şu 1-2 gün bağımsız adayların 100 bini tamamlamaları sağlanmalı. 

 

Akşener, Karamollaoğlu 100 bini tamamladı. Eğer Perinçek ilk tura katılırsa seçim ikinci tura kalacaktır.

 

   "Düşmandan al haberi" diye söz var. Partilerüstü Politika Merkezi uzmanı Nicholas Danforth, "ABD'de yaptırımlar yoluyla Erdoğan'ın yola getirilebileceği görüşünde olanlar harekete geçti" dedi. Bundan bazıları "Erdoğan'ın arkasında kümelenmek gerekli" manasını çıkarabilir. Söylemek istediğim ABD, TAM itaatkar iktidar tasarlıyor. Buna dikkat edelim. Meselenin sadece tek adamdan kurtulmak olmadığı ABD'nin tavrıyla ortada. ABD at değiştirmek istiyor. Peki adaylar arasında "Katil ABD Ortadoğu'dan, üslerimizden defol" diyecek, Esad ile anlaşacak, "bağımsızlık, laiklik, emek" diyecek şu ana kadar kim var? 
Doğu Perinçek. Ermeni Soykırımı iddiasını Avrupa'da bitirdi, Silivri önlerinde yüzbinlik eylemlere öncülük etti, darbeyi herkes sadece FETÖ ilişkisi bağlamında değerlendirirken O "arkasında ABD var" diyerek emperyalizmi gösterdi, Rusya ile görüşerek ilişkilerin düzelmesine katkı koydu. Solcu bile "laik" diyerek PYD'nin yanında iken, "katil Esad" derken laik vatansever Esad ile defalarca görüştü, yanında durdu. Bölge ülkeleriyle işbirliğine çabaladı, gayrimilli müfredata karşı partisine ülke çapında imza masaları açtırdı. Bu bir propaganda yazısı değil. Ülkeme, kendime karşı vicdani sorumluluğumun gereğidir. Oy vermeyin isterseniz ama seçim kurullarına giderek başkanlık için aday gösterelim. Başkan seçimine kadar ülkemizin siyaset iklimini daha bağımsız, laik, emekten yana olmak adına etkilesin. OY VERMESENİZ DE PERİNÇEK'İN YARIŞMASINI SAĞLAYALIM, ERDOĞAN'IN OYLARINI BÖLELİM. Yarın daha büyük zorlukları göze almak durumunda kalmayalım. Çevremizi de adaylık için imzaya davet edelim. 1. turda Erdoğan'ı seçtirmeyelim.

 

Kimileri Perinçek'in muhalefete yönelik sert eleştirilerine kızarak vermeye yanaşmasa da sonuçta o eleştiriler emperyalizme yaklaşmamaları, emekten, laiklikten, milli birlikten yana daha fazla olmalarına yönelikti. Dahası İnce de, Akşener de bağımsız adaylara destek istedi. Onlar da biliyor ki Erdoğan'ın gücünü azaltmak için 1 oya bile ihtiyaç var. Karamolloğlu da 100 bini tamamladı. Doğu Perinçek ve Vecdi Öz'ü de tamamlayalım.

 

Katılamazlarsa büyük ihtimal Erdoğan ilk turda seçilecektir. 2. turda bağımsızlık, laiklik, emek konusunda daha duyarlı aday üzerinde birleşiriz. Oyunu bozalım, imzamızı verelim!

 

Seçime kadar (sonrasında da elbette) çevrenizdeki dernek, sendika, partiler aracılığıyla bağımsız, laik, emekten yana Türkiye için propaganda yapılması ve dolaylı olarak bu aday/adayların desteklenmesi yönünde yapacağınız çalışmalara konuşmacı olarak katkı sunarım. Kutuplaşmayı azaltmalı, milletimizi birleştirmeliyiz. Kim seçilirse seçilsin "güllük gülistanlık Türkiye" beklemeyin.

 

Suriye'de ABD'den yönelen tehdit ortada. Ege adaları, Kıbrıs meseleleri büyüuor. Eğitimdeki Atatürk, cumhuriyet, laiklik, kadın karşıtı yani gayrimilli dönüşümü tersine çevirmek için birleşmek, birleştirmek durumundayız.

 

Mustafa SOLAK


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Bağımsı Özgür Fikir, Düşünce yazar Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir