YUKLENIYOR
13 Ağustos 2022
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Dr. Ali Nazmi Çora: KÜRTLER  TÜRKMÜDÜR? ( MAKALELER-SÖYLEŞİLER )
Önce İstihbarat Olgularını Bilgilendirmeği Görülmeyen daha sonra Söylenenlere Göre olan görüşlerden biri: FETÖ’nün istihbarat ağı okullar Yıl 15.07.2022
Hıfzıssıhha Gıda Denetim Bölüm Başkan Yrd. Gönül Özdeğer: Ölüm tehditti aldıklarını açıkladılar
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
89
Hayır
1025
Çekimser
10
Fikrim yok
9

Toplam Oy:1133

» CHP’Lİ DEMİR’DEN PİLOT ADAYLARINDAN İSTENEN SAĞLIK RAPORU ÜCRETİNE TEPKİ

CHP’Lİ DEMİR’DEN PİLOT ADAYLARINDAN İSTENEN SAĞLIK RAPORU ÜCRETİNE TEPKİ

GARİBANSAN PİLOT DA OLAMAZSIN!, “İKTİDAR ‘GARİBANSAN PİLOT DA OLAMAZSIN’ DİYOR”, “RAPOR RANT KAPISINA DÖNÜŞTÜRÜLMEMELİ”
Paylas
CHP’Lİ DEMİR’DEN PİLOT ADAYLARINDAN İSTENEN SAĞLIK RAPORU ÜCRETİNE TEPKİ
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 29 Temmuz 2022, Cuma 15:45:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’Lİ DEMİR’DEN PİLOT ADAYLARINDAN İSTENEN SAĞLIK RAPORU ÜCRETİNE TEPKİGARİBANSAN PİLOT DA OLAMAZSIN!CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirdiği özel hastanelerin, geçerli sağlık raporu için pilot adaylarından fahiş ücret talep etmesine sert tepki gösterdi. Devlet hastanelerinin yetkilendirilmesi yönünde çağrıda bulunan Demir, “Bu iktidar gençlerimize, ‘paran yoksa, garibansan pilot da olamazsın’ demek istiyor!” ifadelerini kullandı.


 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, pilot olmak isteyen gençlerin hayallerinin, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “havacılık tıp merkezi” olarak yetkilendirilen özel sağlık kuruluşlarının talep ettiği yüksek sağlık raporu, sağlık sertifikası ücreti nedeniyle suya düştüğünü söyledi.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Demir, hava yolu pilot lisansı almak için uçuş okullarına başvurmak isteyen öğrenci adaylarından öncelikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesindeki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce (SHGM) yetkilendirilmiş hastanelerden ve sağlık merkezlerinden geçerli sağlık sertifikasının alınmasının şart koşulduğunu anlattı.

 

Türkiye genelinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “havacılık tıp merkezi” olarak belirlenen toplamda 26 hastanenin ve sağlık kuruluşunun bulunduğunu aktaran Demir, söz konusu sağlık kuruluşları listesinde devlet hastanelerinin yer almadığına dikkat çekti.

“İKTİDAR ‘GARİBANSAN PİLOT DA OLAMAZSIN’ DİYOR”

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirdiği özel sağlık merkezlerinin düzenlenecek sağlık raporu, sağlık sertifikası karşılığında pilot öğrenci adaylarından yüksek ücret talep ettiğini belirten Demir, “Parası olmayan adaylar, sağlık raporu, sağlık sertifikası için talep edilen ücreti ödeyemiyor. Bize ulaşan bir gencimizden yetkili bir sağlık kuruluşunun istediği para, 5 bin TL. Maddi durumu iyi olmayan birçok genç, sağlık raporu ücreti yüzünden pilotluk hayalinden vazgeçiyor. Bu iktidar gençlerimize, ‘paran yoksa, garibansan pilot da olamazsın’ demek istiyor! Anayasamızın 42. maddesinde, hiç kimsenin eğitim ve öğrenim hakkından mahrum bırakılamayacağının altı çizilmektedir. Pilotluk sağlık raporu konusunda fahiş oranda ücret talep edilmesi hem Anayasamızın 42’inci maddesine hem Anayasamızın 10. maddesinde yer alan eşitlik ilkesine hem de Anayasamızın 2. maddesinde benimsenen sosyal devlet ilkesine aykırıdır” dedi.“RAPOR RANT KAPISINA DÖNÜŞTÜRÜLMEMELİ”


CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, gençlerin pilotluk hayallerinin engellenmemesi gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti: “Buradan iktidar temsilcilerine, Sağlık Bakanlığı’na, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne sesleniyorum. Pilot adaylığının ilk aşamasında talep edilen sağlık raporunun kamu hastaneleri vasıtasıyla verilmesinin önü açılmalıdır. Pilotluk sağlık sertifikası, kamu hastaneleri vasıtasıyla ücretsiz verilmelidir. Ayrıca şu aşamada da ‘havacılık tıp merkezi’ şeklinde yetkilendirilen özel hastanelerin ve sağlık kuruluşlarının sağlık raporu, sağlık sertifikası için fahiş ücret almaları engellenmelidir. Tüm paydaşlarla bir araya gelinerek makul bir ücret tarifesi belirlenmelidir. Pilotluğa giden yolda istenen sağlık raporu, sağlık sertifikası, rant aracına dönüştürülmemelidir. Parası olmayan gençlerimiz de kolayca geçerlik sağlık sertifikasını alabilirsin.”


Rogg & Nok Sanal Hafıza Bölümü Haber Servisi:- Rogg & Nok: Türk Vatandaşları soruyor...

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.