22 Ağustos 2019 Perşembe 01:45:39
» HIRSIZ, YALANCI, KATİL OLMAYAN MÜSLÜMANLARIN BAYRAMINI KUTLAMA MESAJI

HIRSIZ, YALANCI, KATİL OLMAYAN MÜSLÜMANLARIN BAYRAMINI KUTLAMA MESAJI

İnsan; varlığının anlamını sorgulamak yaşamını anlamlı kılmak ve ölümü sonrası için sorular sormuştur.
Paylas
HIRSIZ, YALANCI, KATİL OLMAYAN MÜSLÜMANLARIN BAYRAMINI KUTLAMA MESAJI
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Yaşam - 16 Temmuz 2015, Perşembe 16:54:06
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Bilinmezlik dünyasına ilişkin düşünce, görüş ve uygulama kodlarını sunmuştur.

 

Akıl ve beş duyusu ile algı yeteneğini geliştiren insanlar; dinlerin ve ideolojilerin çeşitliği içinde, kişisel tercihini yapmış, yaşamını şekillendirme iradesine yönelmiştir.

 

İnsan iradesini yönlendirme gerçeği; farklı din anlayışlarını da beraberinde getirmiştir.

 

Yüzlerce din ortaya çıkmış, bazıları devam etmiş bazıları ise kaybolmuştur. Yeni din anlayışları; değişim ve dönüşüm geçirerek inananları etkilemeye devam etmektedir.

 

Dinlerin temel özelliği; ritüellerle, sembollerle, simgelerle anlam kazanmalarıdır. Kelimeler yanında davranış biçimleri, insanlar arası farklılaşmanın da ayırıcı özelliği haline gelmiştir.

 

Her din; ilkeleri, temel bakış, görüş ve anlayışları ile tek doğru gerçek kabulüne dayanır.

 

Her din; kendini farklılaştıran ritüelleri toplu ayin biçiminde ortaya koyar. Bunlar ibadet biçimi yanında toplu biraraya gelme yardımlaşma ritüelleridir. Bunlar bayramlardır.

 

Bütün dinler; tarihsel anlamı olan inancın yansıması olan bayramlara sahiptir

 

Bayramlar; her türlü kinin nefretin sona erdirilmesi, sevginin barışın kardeşliğin, toplumsal birlik ve beraberliğin sağlanması için insanların bilinçlendirilmesi durumudur.

Müslümanlar; ramazan bayramını kutlarken, özeleştiri yapmak zorundadır.

 

İslam dünyası bugün; farklı İslam anlayışına sahip olanların birbirini katlettiği kendi ülkelerini yakıp yıktığı vahşetin olduğu ülkelerdir.

 

İslamiyet; farklı İslam anlayışı nedeniyle kimsenin kimseyi beğenmediği zıtlıklar dinine dönüştürülmüştür.

 

İnsanlar, gruplar, cemaatler; kendi görüşünü İslam diye sunmaktadır. Bir nevi İslam adında farklı inanç toplulukları oluşmuştur. İslam adında onlarca dinler yaşatılmaktadır.

 

Hurafelere mitolojilere dayalı İslam anlayışı; İslam dünyasını sarmalamıştır. Cesur, dürüst, akıl ve bilim iman sahibi kişilerin etkisi olamamaktadır.

 

Herkes kurtarıcı rolünü oynamakta, gerçekte ise kişisel çıkara dayalı düşüncesini savunmakta, ve uyulmasını istemektedir.

 

Müslümanlar; adaletli olma yerine, yandaşlık, yakınlık ve çıkar odaklı hareket etmektedirler.

 

Müslüman taklidi yapanlar; etkili ve yetkilidir.

 

İslamiyet’i kavramsal anlatımlarla, şekilci yaşayan Müslümanlar; kendi aralarında birliği, sevgiyi, hoşgörüyü, adaleti sağlayamamaktadır. Barışın, adaletin, sevginin hâkim olduğu bir dünya için öncelikle din mensuplarının kendi aralarında bunu sağlamaları gerekir.

 

İnsanları aptal yerine koyan din tacirlerinin gerçek yüzleri halka anlatılmalıdır.

 

İslam’ı istismar edenlerin ortak özellikleri: makam, servet, şehvet düşkünü, yalancı, çıkarcı olmalarıdır. Onlar; mutlular, pişkinler, arsızlar, gururlular, kibirlilerdir.

 

Şartlanmış köleleştirilmiş beyinler sorgulamaz, sorgulayamaz.

 

Müslümanlar; her konuda, ortak değerleri paramparça eden, adaletsizlik ve ayrımcılık yapan, kin, öfke ve hınçla saldıran, sinsice tuzak kuranları iyi tanımalıdırlar.

 

Müslümanlar; şartlandırılmış beyinlerindeki sarmalı parçalamak zorundadırlar. Dogmalarla iğdiş edilen beyinlerini açmalı, uyuşturulmuş bedenlerini sevgi-saygı-paylaşım-adil yönetimle enerjik hale getirmelidir.

 

Aydınlanma; bilinçlenme demektir. Bilinçlenmek için ise okumak ve yansıtmak gerekir.

 

Müslümanların Ramazan Bayramını kutlar; huzur, güven, esenlik ve barış dilerim.

 

Günün Sözü: Gözlerde sevgi, yüzde tebessüm, dilde güzel söz, erdemliliktir.

 

 

Nurullah AYDIN

 

16 Temmuz 2015-ANKARA

 

Rogg & Nok  Yaşam ve Düzen Araştırma Grubu

 

 


Rogg & Nok Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir