13 Aralık 2018 Perşembe 05:57:12
» BÜYÜK YALAN !!!

BÜYÜK YALAN !!! - Prof. Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR

Paylas
BÜYÜK YALAN !!!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 07 Kasım 2017, Salı 11:02:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Gerçeği kapar, yer altına gömerseniz o yine büyüyerek patlar ve yalanı yok eder.

Emile ZOLA

 

 

 

Değerli arkadaşlar,

 

2 Kasım 2017 Perşembe günü, Taksimdeki Feronya Otelde, Değerli Şükrü Server Aya’nın yazmış olduğu BÜYÜK YALAN (THE BIG LIE) isimli kitabın tanıtım toplantısına katıldım.

 

1930 doğumlu değerli Aya, yukarıda kapağı bulunan bu kitap ile AB-D emperyalizminin sözde ermeni soykırımı hakkındaki yayınlarını belgelere dayalı yorumlarla yine yalanlıyor. Yani AB-D emperyalizminin yalanları bitmiyor.

 

Ancak, acı gerçekler er veya geç ortaya çıkar. Nitekim ABD gazeteci örgütlerinin bir araştırması, ABD Başkanı George W. Bush ile diğer yetkililerin Irak'ın işgali öncesinde, bu ülkenin tehdit oluşturduğu konusunda 935 yanlış (YALAN) açıklama yaptıklarını saptadı. En çok yanlış beyanat veren kişilerin başında, kitle imha silahları hakkında 231, Irak'ın El Kaide ile bağlantısı hakkında 28 olmak üzere toplam 259 açıklamayla Başkan Bush geliyor. Bush'u, kitle imha silahları hakkında 244, Irak-El Kaide ilişkisi hakkında 10 beyanatla dönemin Dışişleri Bakanı Colin Powell izliyor (24.01.2008-Milliyet).

 

ABD yöneticileri, Irak için yaptıkları yalan ve yanlış açıklamalarla birlikte 11 Eylül olayını da kullanarak, dünyanın birçok ülkesini, Irak işgali için ikna ettiler. Dünyada sanki bir haçlı seferi gibi algılanan, bu işgalden sonra geçen 5 yıl içinde Irakta;

 

  • 800.000 Iraklı hayatını kaybetti, 1,5 milyon Iraklı ise yaralandı,
  • 3 milyon Iraklı ülkesinden göç etmek zorunda kaldı,
  • 1250 Üniversite hocası ve akademik kişi öldürüldü,
  • 4000 ABD askeri öldü, binlercesi yaralandı ve sakat kaldı,
  • Irağın müzeleri soyuldu, tarihi eserleri çalındı,
  • Geride kalan Sünnilerle Şiiler, birbirine düşürüldü. Müslüman olmalarına rağmen birbirilerinin camilerini bombalar hale getirildiler,
  • Kalanlar için yaşamak çok zorlaştı. Her gün patlayan bombalar, binlerce masum çocuk ve kadının hayatına mal oluyor. Yaşam için gerekli olan bir bardak temiz su bulmak bile mucize oldu.

 

 

Değerli arkadaşlar,

 

AB-D ve Rus emperyalizminin kullandığı ve kışkırttığı Ermeniler de, yıllardır birlikte yaşadığı Osmanlıyı arkadan vurdular. Bunun üzerine tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın da belirttiği gibi Almanların önerisi ile başlatılan ve Osmanlıda ilk kez uygulanan tehcir olayı gerçekleşiyor. Osmanlı İmparatorluğunda Tehcir olayının 1915 yılında olmasına ve Osmanlıdan sonra 28 adet ülkenin meydana çıkmasına karşın, sadece 1923 yılında kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti suçlanmaktadır. Bu suçlamayı gerçekleştirmek için de yıllardır sözde soykırım  propagandasını 1915-18 arası olaylar olarak sunarken, son 5 yıldır afiş ve pankartlarında da 1915-23 olarak tanımlamaktadırlar. Ancak ikinci dünya harbi sonrası 1948 yılında hukuksal olarak tanımlanacak şekilde bir soykırımın olmadığı da gittikçe ortaya çıkmakta ve belgelenmektedir.

 

 

Değerli arkadaşlar,

 

Gönül arzu ederdi ki bu kitabın basım ve desteğini, Türk Tarih kurumu yapsaydı. Ne yazık ki Prof. Dr. Yusuf Hallaçoğlu’nun 2008 de görevden alınmasından sonra artık Türk Tarih Kurumunun, Ermeni meselesinde adı ve sanı duyulmuyor. Söz konusu kitabın tanıtım toplantısında da Türk Tarih Kurumundan kimse yoktu.

 

Bu konuda oluşması gereken tepkiler ve araştırmalar, hep bireysel kalmış, hükümetlerimiz ve kurumlarımız tarafından yeterince lobi faaliyeti yapılamamıştır. Ancak rahmetli Kamuran Gürün, Bilal Şimşir, Prof. Dr. Türkkaya Ataöv, Erol Ulubelen, Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Yar. Doç. Orhan Çekiç, Ercan Ciritcioğlu, Uluç Gürkan ve Şükrü Server Aya gibi değerli aydınlarımızın bu konudaki emeklerini kutlamak ve eserlerini bir kez daha anmak gerekiyor.

 

Umarım, diğer devlet kurumlarımız, STK’lar, Vakıflar ve Dışişleri Bakanlığımız da bu uyarımı dikkate alırlar. Önümüzdeki dönemde bu kitabın özellikle sözde Ermeni Soykırımını tanıyan Yunanistan, Belçika, Lübnan, İtalya, Fransa, İsviçre, Kanada, Slovakya, Hollanda, Polonya, Arjantin, Rusya, Uruguay, Almanya, Venezuela, Litvanya, İsveç devletleri ile ABD’nin 42 eyaletindeki yetkili elçiliklerimize ve medya kuruluşlarına gönderilmesini ve de orada dağıtılmasını organize ederler. Tüm yöneticilerimiz ve danışmanları, Osmanlı döneminde yapıldığı iddia edilen Sözde Ermeni soykırımı sorunumuzun Dünyaya anlatılması için yapılması gereken mücadeleyi kişilere bırakmaz. Dış İşleri Bakanlığı, Türk Tarih Kurumu ve Üniversitelerde kurulması gereken Enstitüler kanalıyla sürdürürler.

 

 

Sevgi ve saygılarımla 

 

(7.11.2017).

Prof. Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR


E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir