15 Aralık 2018 Cumartesi 09:41:43
» SEN HALEN UYU TÜK!

SEN HALEN UYU TÜK! - Ali Berham Şahbudak

Paylas
SEN HALEN UYU TÜK!
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
- 04 Aralık 2017, Pazartesi 22:57:28
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEN HALEN UYU TÜK!
 
Tarih, tekerrür etmekte, Osmanlının çökertilme sürecine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti çekilmektedir…
 
Onurlu Türk, artık kendine gel! Kalk artık ayağa, sende katıl milli mücadeleye! Bu miras bizlerin ve bizden sonraki nesillerin koruması gereken onurlu bir sorumluluktur. Büyük mücadele ve fedakarlıklarla kazanılan bu Laik Cumhuriyet, aynı kararlılıkla korunabilir, yaşatılabilir mahiyettedir. Şartlar ne olursa olsun sahip olduğu milli ve manevi değerlere sahip çıkan Türk Milleti, bağımsızlık mücadelesini son nefesine kadar vermelidir.
 
Asil Türk Milleti “ Bak, Anayasanın ilk maddesi, Türk Milletini ve Cumhuriyeti kuran Atatürk'ü nasıl anlatıyor:
 
Türk Vatanı ve Milletinin ebedi varlığını ve Yüce Türk Devletinin bölünmez bütünlüğünü belirleyen bu Anayasa, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, ölümsüz önder, kültür, medeniyet ve hukuk düzeni içinde onurlu bir hayat sürdürme ve maddi ve manevi varlığını bu yönde geliştirme hak ve yetkisine doğuştan sahip olduğu ”şeklindedir. Sen bu derin uykudayken milletimizi bölmek için AKP iktidarı her türlü hileyi kendine meşru sayarak, kendini dindar, milliyetçi ve tüm değerler üzerinde göstererek, onurlu Türk Milletini aldatıyor. Seni de bu büyük yalana - talana alet ediyor. Kendi çıkarlarını ülke çıkarlarından üstün görüp emperyalistlerle işbirliği içinde ülkeyi her geçen gün kaosa sürüklüyor.
 
Ortadoğu’da ne kadar eli kanlı terör örgütü varsa, kendilerini iktidarda tutmak için işbirliği halindedir.
 
BİR KAÇ ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE;
1) PKK Sözde açılım süreci denilerek, Güneydoğu illerimizde yıkılmayan şehir kalmadı. Çünkü ikballerini korumak adına bölgede bulunan Emniyet, TSK, Valiler olmak üzere tüm kurumların terörle mücadele yetkilerini ellerinden aldılar ve kamu adına görev yapan kim varsa, onları etkisizleştirerek PKK Terör örgütünün önünü açtılar. Onlarda şehirlere bomba ve mühimmat sığınağı yaparak, şehirlerimizin altını üstüne getirdiler. Bu işlem, her iki türlü olarak bu vatana ihanettir. Terörle işbirliği yaparak, amacına ulaşmak ,amacına ulaştıktan sonra da, terörle mücadele adı altında şehirleri yıkarak, yıkılan şehirlerin onarımı için milli hazineyi soyarak hazineye çok büyük bir mali yük getirdiler. İşte bunlar dahi AKP’nin ipinin çekilmesine yeter de artar bile. “ Maalesef Ülkemizde hukuk olmadığı için, şimdilik “ben yaptım oldu.” mantığı ön planda devam ediyor. Çünkü sen bir türlü ölüm uykundan uyanmadığını için.
 
Sonuç, yüzlerce masum halk, şehit askerlerimiz, şehit Polislerimiz… IŞID desen ayrı bir dert. Gaziantep olmak üzere, birçok ilde bu insan kasabı katiller üst kurmuş durumda. AKP benim sucum yok diyerek seni kandırmayı başardı. Çünkü seni çok zayıf gördü. Sağ gösterip, sol vurarak yüzlerce masum halkın, askerlerimizin, polislerimizin şehit olmasına neden oldu. FETÖ Terör örgütünü bu ülkenin başına bela etti. Onlarla, önce birlikte hareket ederek TSK’nın başına çorap ördü. Ergenekon kumpasını kurarak, yurt sever Atatürkçü subaylarımızı TSK’ dan çıkardı. Kozmik odadan ülkenin can damarı dediğimiz belgeleri, emperyalist devletlere verdirdi. Laik Cumhuriyeti yıkmak için birlikte kurmadığı kumpas kalmadı. Sonuç 15 Temmuz ‘da alçak bir darbe girişimi yapıldı. 250 masum yurttaşımız bunlar yüzünden tankların altın da ezilerek, kurşunlanarak şehit edildi. Yüzlerce kişi gazi oldu. Neden? Sen uyuduğun için, vatanına sahip çıkmadığın için, onurlu Türk...
 
Peki, AKP’ nin diğer terör örgütleriyle işbirliği El- Kaide El-Nusra Cemaat Tarikatlar Menzil gurubu ve diğerleri ile halen devam etmekte. Nerdeyse bu terör örgütleri 15 Temmuz sonrası, Laik Cumhuriyeti tamamen kuşattı, tüm kurumları ele geçirdi. Neden? Sen bunca olup bitenler karşısında eylemsiz kaldığın için. Dur, daha yetmez. Yolsuzluklar, Milli Hazineyi yandaşlara talan ettirmeleri, tüm ihaleleri sadece 3- 5- yandaş ve akrabalardan oluşan şirketlere vermeleri…
 
Bu da yetmezmiş gibi, şimdi de ABD’ de yargılanan İran asıllı Rıza Zarrab adındaki haini, yine AKP, tıpkı diğer işlerde olduğu gibi, bu kişiyi de kendi çıkarları doğrultusunda, ülkemizde hayırsever bir işadamı diyerek, koruyup kolladıkları, işleri bitince de kendi elleriyle emperyalistlere teslim ederek ABD de yargılanmasının önünü açtılar. Sence bütün bunlar bir tesadüf müdür? Sen hala yaşamındaki güncel değişimlerin yorumunu iyimserlikle karşılamaktasın.
 
Bütün bu yaşananlardan Cumhuriyeti yıkmak için büyük bir çaba harcandığının, Atatürk düşmanı dedelerinin intikamını ve devamlılığını getirme kindarlığının farkında değil misin? Seni harekete geçirecek, milli mücadelede, emperyalist işbirlikçileriyle mücadele etmek için, milli mücadele saflarına katılarak gücümüze güç katmalısın. Çünkü bu senin görevindir! Onurlu Türk Milleti, Laik Cumhuriyet battıktan sonra mı? Kusura bakma, ama zaten sende Cumhuriyetle birlikte hayatta olmayacaksın!
 
Bugün üzerinde gururla ve güvenle yaşadığın Cumhuriyeti kurmak için, 1919’ da Samsun'a çıkan Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk Milli Mücadele afişini görmen için paylaşıyorum. Bu afişe iyi bak, belki unuttuğun mücadeleyi sana tekrar hatırlatır... Milli mücadelenin ilk propaganda afişi, Samsun’dan! 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk'ün, kurtuluş mücadelesini başlatmak için geldiği Samsun'da, milli mücadele çalışmaları kapsamında basılan ilk propaganda afişi, işte gördüğünüz afiş bu afiştir…
 
Afişte Mustafa Kemal ile 13 silah arkadaşının fotoğrafları yer alıyor.
Türk Bayrağı ve iki asker resminin bulunduğu afişin orta kısmında ise üzerinde 'Türk Bayrağından bir elbise bulunan sağ elinde bir kama, sol eli ile haritadaki Misak-ı Milli sınırlarını gösteren bir kadın resmi bulunuyor. Kadın resminin, ayrıca Türklerin Anayurdu ’nu da temsil ettiği belirtilmekte. Taş baskı yöntemiyle basımı yapılan ve İzmit'te yaşayan Mesut Aktaş'a ailesinden kalan bu afiş 2 yıl önce Samsun Kent Müzesi'ne bağışlandı.
 
Millî Mücadele'nin lideri Mustafa Kemal Paşa'nın, özellikle 1919 yılında bugünün kutlanması tamimini yayımladığı günler, Osmanlı hükümeti tarafından hakkında tutuklama kararının çıkarıldığı ve saltanat makamı ile ilişkisinin kesildiği döneme rastlamaktadır. Buna rağmen, Mustafa Kemal Paşa'nın başlattığı milletin istiklâlini koruma mücadelesini kazandıracak ruhu, Türk Tarihinin derinliklerinde aradığı ve buna önem verdiği görülmektedir. Pek çok şehir ve kasabada yapılan törenlerde yapılan konuşmalar ve sonunda gönderilen telgrafların içeriğine bakıldığında bunu görmek mümkündür.
 
Binlerce yıldan beri bağımsız yaşamaya alışmış olan Türk milleti, gelişen olaylarla istiklalini kaybetmek üzere olduğunu görmektedir. Bu sebeple Milli Mücadele, aynı zamanda istiklalini koruma mücadelesi olmuştur. Mitinglerde ortaya çıkan ilk fikir de bu olmuştur. Özellikle, İstanbul'un İtilaf Devletlerince işgal edilmesi üzerine yapılan mitinglerde bu bariz olarak görülmektedir.
 
İstanbul'un işgali ile, Osmanlı Devleti'ne son verilmek istendiği ve istiklallerinin elinden alınacağını anlayan millet, yaptıkları mitinglerde ve gönderdikleri protesto telgraflarında, yapılan hareketleri, varlıkları tarihe karışmış olan milletlerin bile yeniden canlandırılmaya çalışıldığı bir sırada altı yüz otuz senelik bir saltanat ve bin beş yüz senelik bir hayata sahip olan milletin imhasına müsaade etmeyeceklerini, milli haklar ve istiklallerinin açıkça ayaklar altına alınmasının büyük heyecana sebep olduğunu belirterek milli istiklallerini korumak için sonuna kadar savaşmaya kararlı olduklarını bildirdiler. Mitinglerde ortaya çıkan bu istiklal fikri, Milli Mücadelenin verilmesinde en önemli amillerden birisi olmuştur.
 
Milli Mücadelenin başlarında, kurtuluş çaresini çeşitli devletlerin himayesinde arayan bazı aydınlar ve siyaset adamları vardı. Hatta Anadolu'daki milliyetçi hareketin içerisinde de manda taraftarı olan şahıslar bulunmaktaydı. Tıpkı bugün AKP içinde olduğu gibi. Ey Türk Milleti, bugün ülkemizin içinde bulunduğu bu şartlar tıpkı 1919 öncesindeki Osmanlı'nın çöküş şartlarıdır. Bunu sakın aklından da çıkarma. Ve sakın ümitsizliğe de kapılma!
 
Çünkü sen Türk’sün, senin hislerin ve önsezin sana Atan tarafından öğretildi. Sen asırlarca hür ve istiklal içinde yaşadın. Seni hiç kimse esaret altına alamaz! Bugün gururla ve güvenle yaşadığımız bu cennet vatanımızın kurucusu fikirleriyle ve eylemleriyle ölümsüz olan önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Anadolu kentlerini gezerken, konuştuğu her mitingde şöyle bahseder.
 
Kendilerinin yanlış anlaşıldığından bahisle, manda ve himaye istemediklerini açıklamaya çalışmaktadır. Diğer miting kararlarının büyük çoğunluğunda manda ve himaye isteyen ibareler olmadığı gibi, özellikle manda ve himayeyi kabul etmeyeceklerini bildiren ifadeler görülmektedir. Mesela Denizli'nin Çal ilçesinden gönderilen miting kararlarındaki şu ifade anlamlı ve bugünü anlatır niteliktedir. Oda Anadolu’da halkın bu konudaki duygularını çok yüksek ve emperyalistlere geçit vermeyecek oluşunu, her yerde anlatması olur. 05.12.2017…
 
Çünkü Atatürk Türk Milletinin tarihini bilen en büyük Türk türde ondan...
 
MMP. Genel Sekreteri
Ali Berham ŞAHBUDAK

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir