31 Ekim 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
97 YAŞINDAKİ CUMHURİYETİMİZ NİÇİN ZOR DURUMDA?
Dr. Noyan UMRUK: 97 YIL ÖNCE, 97YIL SONRA…
Barış Yarkadaş: Gazeteciler Eylül'ü adliyelerde geçirdi: 55 gazeteci hakim karşısına çıktı
1 2 3
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
52
Hayır
953
Çekimser
8
Fikrim yok
8

Toplam Oy:1021

» SENİ KARDEŞLİKTEN REDDEDİYORUM!

SENİ KARDEŞLİKTEN REDDEDİYORUM! - Zeki Sarıhan

Paylas
SENİ KARDEŞLİKTEN REDDEDİYORUM!
08 Ağustos 2020, Cumartesi 18:31:55
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sevgili burjuva kardeşim,

Sana burjuva diye hitap ediyorum ama sınıfını tanımlamakta tereddüt diyorum. Rantiyecisin, tefecisin, feodal artığısın. Kısaca burjuva diye hitap ediyorum. Sen anla.

Senin elinden çektiklerimiz nedir? Senin adına politika yapacak adamları piyasaya sürmüşsün. Meclisi doldurmuşsun. Hükümetini kurmuşsun. Türkiye’nin gelir kaynakları senin elinde. İstediğin yere istediğin parayı harcıyorsun. Ama biz çalışanlara, işsizlere, emeklilere gelince elin pek sıkı. Halkın iktidarı, demokrasi, insan hakları denince kaba etine iğne batırılmış gibi hop oturup hop kalkıyorsun. Gerçekleri yazan gazetecileri, seni eleştiren aydınları mahkemeye verdin, hapislere tıktın.  Muhalefetin kazandığı belediyelere kayyım tayin ediyorsun.

Her gün bir ikisi cinayete kurban giden kadınları korumak için hazırlanan İstanbul sözleşmesini, kadını eve kapatmak ve cariye gibi kullanmak isteyen bir avuç gericinin keyfi için feshetmeye kalkıyorsun!

Taksim Direnişinden

İktidara gelmeden önce dilinin ucuyla söylediğin demokrasi vaatleri ne kadar da sahteymiş. Çok hoşuna giderdi değil mi meslek birliklerimizin bölüp parçalanması, kapılarına kilit asılması. Darmadağın bir kitle olurduk. Hiçbir direnme gücümüz kalmazdı. Sen de bu ülkede istediğin gibi ay oynatırdın. Keseni ağzına kadar doldurur, sığmayanları ayakkabı kutularına istif ederdin. Bir taraftan da bir Ortaçağ devleti kurmaya hazırlanırdın…  

Köpeksiz köy bulduğunu ve orada köteksiz gezeceğini sanıyordun. 12 Eylül rejimi sana ne güzel bir miras bırakmıştı.

ALDIĞIN AİLE TERBİYESİ BU MU?

Emekçilerin, kadınların, gençlerin yaptığı her gösteriye müdahale ediyorsun. Kafa kol yarmak sende. Kol bacak kırmak sende. Ağıza alınmayacak küfürler senin adamlarının ağzından eksik olmuyor. Anan baban sana hiç mi terbiye vermedi? Ne görgüsüz bir aileye mensupmuşsun. Bu ailenin tek bildiği şey, sömürmek, mallarına mal katmak, bankadaki hesaplarını şişirmek midir?

Bak burjuva kardeşim! Senin bu gidişinin sonu yok. Ne kadar uğraşsan bizim haklarımızın önünde duramayacaksın. Biz bu haklarımızı en geniş ittifaklarımızı hayata geçirip söke söke alacağız. O zaman insanlar şöyle bir geriye baktıklarında senin bu inatçı tutumuna hayret edecekler. “Allah Allah!” diyecekler, hayretten ağızları bir karış açılarak, “burjuva o zaman ne kadar da hödükmüş!”

Anlaşıldı, sen kuvvetine güveniyorsun. Copuna, medyana, parana, adliyene güveniyorsun. Yalnızca da kuvvetten anlıyorsun.

Böylece bize haklarımızı almak ve iktidara gelmek için ne yapmamız gerektiğini de öğretiyorsun. Daha kalabalık toplanın, daha büyük kuvvetler oluşturun, bölünmeyin, alanları öyle bir doldurun ki iğne atsam yere düşmesin” demek istiyorsun. Bundan sonra senin gösterdiğin yoldan gideceğiz…

Sevgili burjuva kardeşim!

Sen ne biçim kardeşsin Allah aşkına? İşin gücün bize baskı yapmak, yalan söylemek, entrika çevirmek. Tavşana kaç, tazıya tutu politikasıyla keyfine bakmak.

Sana “kardeşim” demeye dilim varmıyor. Doğrusu, Pir Sultan Abdal’la Hızır Paşa ne kadar kardeşse sen de bizimle o kadar kardeşsin.

Seni kardeşlikten reddediyorum!

(Bu yazı, sendikal haklar için 9 Mart 1996 günü Güvenpark’ta toplanan öğretmenlere yapılan polis saldırısı üzerine yazılmış, Öğretmen Dünyası’nın Nisan 1996 tarihli 196. sayısın başyazısı olarak yayımlanmıştı. Devletle emekçilerin birbirlerine karşı rolleri değişmediğinden yazıyı güncelleyerek paylaşma ihtiyacı duydum. 


Rogg & Nok Sanal Hafıza Bölümü Haber Servisi:
E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.