10 Aralık 2018 Pazartesi 02:29:03
» Sizlerden bizlere haberler: ATAŞEHİR'DE EĞİTİM İLE ENGELLER AZALIYOR

Sizlerden bizlere haberler: ATAŞEHİR'DE EĞİTİM İLE ENGELLER AZALIYOR

Ataşehir’de çoklu engelli çocukların eğitim göreceği Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu eğitim, spor ve sanat camiasının yoğun ilgisiyle resmi törenle açıldı.
Paylas
http://www.bagimsizozgurmedya.com
Sizlerden bizlere haberler: ATAŞEHİR'DE EĞİTİM İLE ENGELLER AZALIYOR
http://www.bagimsizozgurmedya.com/turkhaber.html
Eğitim - 01 Kasım 2017, Çarşamba 11:47:14
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

 

Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Okulu'nun açılış törenine; Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve İl Müdür Yardımcıları Serkan Gür ve Ebubekir Sıddık Savaşçı,  Şube Müdürü Fatih Çepni,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican ve Şube Müdürleri, Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 No'lu Şube Başkanı Erol Ermiş, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Sadi Özata,  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Belediye Çevre ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, Muhtarlıklar İşleri Müdürü Burcu Der Hasanoğlu,  Ak Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı ve İlçe Başkan Yardımcıları, Ataşehir Eğitim Hizmetlerini Geliştirme, Güçlendirme ve Koruma Derneği Başkanı İsmail Dağ, İstanbul Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, Yenişehir Mahallesi Muhtarı Mustafa Arı, Spor camiasından ünlü spor hocası  Yılmaz Vural, eski Milli sporcular Levent Kartop, Mustafa Kocabey, Milli Voleybolcu Bahar Mert, ünlü komedyen Yavuz Seçkin, mahalle muhtarları, stk temsilcileri, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

 

Sunuculuğunu Şenol İpek'in yaptığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

ÖZGÜL: "ENGELLERİ EĞİTİM İLE AŞMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Açılış konuşmasını yapan Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Okul Müdürü Ahmet Özgül; "Okulumuz sayılı okullar arasındadır. Öğrencilerimiz, çoklu engelli ama orta ve ağır düzeyde öğrencilerimiz var. Okulumuzda, otist, down sendromlu, zihinsel engelli, fiziksel engelli ve çoklu engelli çocuklarımız eğitim görüyor. Okulumuzda 36 derslik, 5 atölye, spor salonu, konferans salonu, yemekhane, rehberlik odası, bireysel odaların olduğu büyük bir okuldur. Biz genelde Özel Eğitim adı altında kadrolu ve ücretli öğretmenlerimiz, stajyerlerimiz, üniversitelerden gelen öğretmen ve öğrencilerle derslere giriyoruz. Bir sınıfta 4 kişi, özellikle otizmli öğrenciler için, orta ve ağır düzeyde de 4 kişilik sınıflarla eğitim veriyoruz. Bir sınıfta; iki tane özel eğitim öğretmeni, bir tane branş öğretmeni ve bir tanede stajyer öğretmenle her sınıfta 4 tane öğretmen olacak şekilde bire bir eğitim veren bir okuluz. Her öğrencimize özel programlar hazırlanarak uygulamalar yapılmaktadır. Bunların yanı sıra  sosyal donatı alanları, açık spor ve oyun alanlarının bulunduğunu okulumuzda 76 öğrenciyle bu yıl eğitim-öğretime başladık. Temel amacımız tüm birimlerimiz ve çalışanlarımızla insancıl, bilimsel program ve uygulamalarla, değerli ailelerimizi de sürecin içine katarak özel gereksinimli öğrencilerimize öncelikle mutlu oldukları ortamlar oluşturmak, ailelerine en az bağımlı hale getirmek, onların toplum ile bütünleşmesini sağlamak ve yaptığımız uygulamalarla öğrencilerimizi üreten bireyler yapmaktır. Bu okulumuzun yapımında, eğitim-öğretiminde ve açılışında katkı sunan emeği olan herkese çok teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

BİLİCAN: "EĞİTİM'DE ENGELLERİN AŞILMASI İÇİN OKULLARIMIZI YENİLİYORUZ"

 

Törende kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilican; "Ataşehir’de 2 bin 600 öğrenciye özel eğitim veriyoruz. Yapımı süren okullarımız var. Bu okullarımız hizmete girdiğinde daha etkin eğitim vereceğiz. Bu okulumuzla birlikte yapımı devam etmekte olan 10 tane okulumuz var. Fiziki çalışmaların yanı sıra eğitime kalitenin artırılması konusunda da gerekli çalışmaları yapmaktayız. Okulumuzun inşaatından eğitimine her aşamada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor saygı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

 

YELKENCİ: "ENGELLİ ÇOCUKLARIN BİZE, BİZİMDE ONLARA İHTİYACIMIZ VAR"

 

Konuşma yapmak üzere kürsüye davet edilen İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci,  “Böyle anlamlı ve güzel bir işin başarılması ve okulumuzun açılıyor olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Biz öğrencilerimiz hayatını güzelleştirmek, kolaylaştırmak için varız. Bu okulumuzda olduğu gibi, kültür sanat camiası, spor camiamız,  STK temsilcileri, hayırsever iş adamlarımız bu tür faaliyetleri desteklerlerse daha güzel yol alabilir daha anlamlı hizmetlere imza atabiliriz. İstanbul valiliği ve bakanlığımızın özellikle üzerinde durduğu bizimde hassasiyetle yaklaştığımız özel eğitim alanında elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu gün itibarı ile  İstanbul'da 65 bin örgencinin 55 bini kaynaştırma sınıflarında, yaklaşık 10 binide  özel eğitim okullarında eğitim görmekte. Bunun yanı sıra Bilim Sanat Okullarında 5 bin 6 yüz civarında öğrencilerimiz var. İhtiyaç duyan öğrenciye hizmet vermekteyiz. Bu alanda bağışçılarımızın da destekleriyle daha hızlı yol kat ediyoruz. 7 okulumuzu bitirdik, yapımı devam eden 7 okulumuz daha var.  Engelli çocuklarımızın bize ihtiyacı olduğu kadar bizimde en az o kadar onlara ihtiyacımız var. Bu noktada emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma, değerli bağışçılarımıza, sanat ve spor camiasından aramızda olan değerli katılımcılarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; bu güzel okulun açılışında sizleri aramızda görmekten son derece mutlu olduğumuzu ifade ediyor hepiniz hoş geldiniz diyerek; “Burada eğitim gören kardeşlerimizin eğitimine odaklanacağız. Hep birlikte bu kardeşlerimizin yüzlerini güldüreceğiz. Onların yüzleri gülerse biz mutlu olacağız. Bu tesisi ilçemize kazandıran ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. İnşallah okulun içini dolduracağız. Asıl alkışlanması gereken onların anneleri ve aileleridir. Onlara da çok teşekkür ediyorum, yüreklerine sağlık. Hepimizin bu engellerle karşılaşma ihtimalimiz olduğundan yaşamdaki engelleri bir an evvel kaldırmak için çalışmamız lazım. Yüreklerimizden engelleri kaldırırsak hayatımızda da engeller kalmaz diye düşünüyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından öğrencilerin halkoyunları ve müzik gösterileri yapıldı. Katkılarından dolayı Yılmaz Vural, Yavuz Seçkin, Bahar Mert, Levent Kartop, Mustafa Kocabey ve sunucu Şenol İpek’e  plaket takdim edildi.

 

Okulun açılış kurdelesi kesildikten sonra sınıflar gezildi ve konuklara ikramlarda bulunuldu. Açılış töreni Zumba konseri ile son buldu.

 


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Eğitim Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazıların fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Güvenlik Kodu: Guvenlik
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. En İyi İnt Exp 8+ 1024x768 Görüntülenir