29 Şubat 2020
Üye Girişi
Üye Girişi
×
Türk Vatandaşları Üye Olabilir
[Turkish CitizensCan Be Members Of]
Güvenlik Kodu:
Guvenlik
http://www.bagimsizozgurmedya.com
http://www.bagimsizozgurmedya.com
ANKET
Bu kullandığınız site kapatılsın mı?
CIP 0 - CRZ 0
Evet
12
Hayır
849
Çekimser
5
Fikrim yok
3

Toplam Oy:869

SON EKLENENLER
Dereyi geçene kadar at değiştirilmez dediniz, suçlu aramıyoruz fakat bu savaşın sorumlularını ve hangi savaş sanatı ve taktiği uyguladığını soruyoruz. Bu savaş sanatını, taktiklerini veren ve operasyonu başındaki zatı muhterem suçlu değil ise kim resmi kaynaklara göre 33 şehidin sorumlusu… Evet Yanlışın neresinden dönülürse kardır… Bu sanal ve yapısal darbeden sonra şehit cenazelerinden hem sonra düğün derneğe katılan ve darbe sırasında esir olan nereye Aktığı biline ama hakkında işlem yapılmayan ve bu olaylardan sonra ödüllendirilen bu at ne zaman değiştirmeyi sayın zatı muhterem planlıyor? Daha resmi veya gayri resmi kaç şehidimiz olmasını bekliyordur bu zatı muhterem? Evet, su akar yolu bulur, “su uyur düşman uyumaz” derler uyun sudan akarsa işte Akar: Hain saldırı sonrasında 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Mesajı verir… bu Akar, "Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı. Atışlar sonucu 5 helikopter, 23 tank, 23 top ve obüs, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 309 rejim askeri etkisiz hale getirildi" der… bunu yanında doğu savaş kolu liderliğindeSergeyLavrov, İdlib'deki duruma ilişkin olarak sürekli temas tesis edildiğini der…daha sonra doğu savaş kolu liderliğinden başka açakalma gelir; Kremlin'den yapılan açıklamada, “Liderler Suriye'nin kuzeydoğusundaki durumun normalleşmesi için ek tedbirler alınması hususunda anlaştı” derler.Biz daha fazla yorum yapmadan verilen habeleri aynen verelim. Bakalım neye akıyormuş Akar… Karar sizlerin…
Sayın denile zatı muhterem, Su birikintisini geçtik, Çayı geçtik, Dereyi çoktan geçtik. Bu Acı günlerde sorulmaz Fakat topal atı ne zaman değiştirmeyi düşünüyorsunuz…
» “Yabancı dilde eğitim ve Yabancı dil öğrenimi ile Osmanlıca”

“Yabancı dilde eğitim ve Yabancı dil öğrenimi ile Osmanlıca”

Paylas
“Yabancı dilde eğitim ve Yabancı dil öğrenimi ile Osmanlıca”
Narko-Terör Ve Bağlantıları - 11 Şubat 2020, Salı 16:08:46
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demokrasi ve Eğitim Stratejik Araştırmalar Merkezi (DESAM) Eğitim gündeminde en çok tartışılan konu haline gelmesini istediği “Yabancı dilde eğitim ve Yabancı dil öğrenimi ile Osmanlıca” meselesini ele aldı.

 

DESAM tarafından düzenlenen “19 Yıllık Ak Parti İktidarının Eğitimle İmtihanı!” başlıklı seminerlerinde “Yabancı Dilde Eğitim Ayıbı ve Osmanlıca Meselesi” konusunda konuşan DESAM Başkanı Gürkan Avcı yaptığı ilgili konuşmasında özetle şunları söyledi;

 

İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Çince gibi yabancı dilde eğitim ayıbına Guyana, Madagaskar, Vietnam, Kenya, Liechtenstein, Belarus, Gana, Uganda….  gibi köleleşmiş sömürge ülkelerde rastlanılıyor.

 

YABANCI DİLDE EĞİTİME HAYIR! YABANCI DİL ÖĞRENİMİNE EVET!

Köklü, derin, inovatif, özgün ve engin bir eğitim tarihine sahip Türkiye’ye yabancı dilde eğitim politikası yakışmıyor, sırıtıyor adeta! 200’ü geçkin dünya ülkelerine bakın. Hiçbir bağımsız, müstakil ve onurlu ülkede yabancı dilde eğitim ayıbına rastlayamazsınız. Türkiye, kendisine sömürge ülke ve muz cumhuriyeti görünümünü veren bu özentili, müptezel yabancı dilde eğitim politikasından kurtulmalıdır, kurtarılmalıdır!

 

Tecrübeme dayanarak söylüyorum ki vatandaşlarımızı geçtim aydınlarımız dahası partilerimizin eğitim politika yapıcıları dâhil yabancı dilde eğitim ila yabancı dil öğreniminin pedagojik ve hatta politik farkındalığına, ayrımına ulaşmış değil!

 

Ben şahsen ve alenen yabancı dilde eğitime karşıyım, yabancı dil öğrenimine değil. Yoksa her liseyi bitiren gencimizin en az iki yabancı dili hakkıyla konuşmasını ve mütekâmilen bilmesini gönülden istiyorum.

 

Sayısız sömürge ülkelerinde olduğu gibi Türkiye örneğinde de yabancı dilde eğitimin uygulandığı dahası desteklendiği tüm ülkelerde eğitim sisteminin yozlaştığını, bilimsel gelişimin baltalandığını ve gençliğin eğitim aldığı dilin arkasındaki kültüre hayran, kendi değerlerini küçümseyen, kozmopolit bir ruhla yetiştiğini yaygınlıkla görüyor ve an be an tanık oluyoruz.

 

YABANCI DİL DAYATMASI ÜZERİNDEN SOYULUYOR VE İŞKENCE EDİLİYORUZ!

Çocuklarımız ve gençlerimiz kolej ve üniversitelerde, akademisyenlerimiz bilimsel çalışmalarında yabancı dil dayatmasından dolayı adeta işkence çekiyor, çektiriliyor. Yabancı dilde eğitim ve yabancı dil hazırlık sınıfları adı altında ‘kasıtlı olarak yoksul ve cahil bırakılmış halkımızın’ milyar dolarları ve milyonlarca saat mesaisi heba oluyor, heba ediliyor!

 

Yabancı dilde eğitimin bırakın üniversitelerde anaokullarına kadar özentiyle pohpohlandığını, teveccüh edildiğini görüyoruz. Öte yandan yabancı dilde eğitim veren bazı kolej ve üniversitelerin başarısı büyük bir abartı ve kompleksif argümanlar ile reklâm ediliyor. Bu başarı yabancı dilde eğitim yapmalarından değil, seçme ve seçkin (!) öğrenci almalarından ve okullardaki gelişmiş olanaklardan kaynaklanıyor. Diğer bir hususta yabancı dilde eğitimin özentili, taklitçi, batı hayranı bireyler yetiştirdiği ve beyin göçünü tetiklediği ve dilimizin, kültürümüzün gelişmesini engellediği gerçeğidir.

 

Başka Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olmak üzere tüm muhalefet partilerimizin lider ve sözcülerine sesleniyorum! Yabancı dilde eğitimin zararlarının politik olarak da, pedagojik olarak da ele alınması ve bir an önce bu aymazlığa dur denilmesi gerekiyor!

 

Bu konuda Cumhurbaşkanlığı makamının akademisyenler, MEB uzmanları, dilbilimciler, pedagoglar, STK’ lar ve aynı zamanda çocukların bir araya geldiği çalıştaylar maharetiyle bu eğitim sorununun sadece siyasal değil, pedagojik, sosyal -psikolojik olmak üzere birçok boyutunu da masaya yatırması ve ivedilikle rehabilite etmesi gerekiyor.

 

ŞURA KARARI UYGULANMIYOR!

On sene önce 2010 yılında düzenlenen 18. Milli Eğitim Şurasında şahsımın önerisiyle kabul edilen ve Şura kararı haline gelen “Yabancı dilde eğitimin yasaklanması ve eğitimin tüm kademelerinde derslerin Türkçe anadilde yaılması” maddesi halen hayata geçirilmedi.

 

Eğitimde yabancı dilin kullanılmasının olumsuz pedagojik sonuçları dışında birçok sosyal, siyasal, psikolojik hatta iktisadi sorun doğurduğu da tecrübelerimizle sabi bir gerçektir. Çocuklar birden bire yabancı bir dilde eğitimle karşılaşınca birçok travmatik durum oluşuyor. Dil bir iletişim aracı olmanın yanında aynı zamanda akademik gelişimde önemli bir araçtır. Dil ile bilim ve eğitim arasında sıkı bir ilişki bulunmaktadır. Eğitim dili insanın kimlik kazanmasında, kültürel değerleri içselleştirmesinde, düşünsel yaratıcılığında önemli bir işleve sahiptir.

 

OSMANLICA MESELESİ UNUTULDU!

1928'de Harf Devrimi'yle Osmanlı alfabesi kaldırılmadan Latin alfabesi de tedrisatımıza eklenseydi hiç kuşkusuz ki işte o zaman müspet bir devrim yapılmış olurdu. Bu itibarla Osmanlıcanın, ilköğretim sıralarından itibaren seçmeli ders olmasının, eğitim sisteminin zaruri bir ihtiyacı ve milletin öz vicdanının gereği olduğuna vicdanen ve ilmen inanıyorum. Osmanlıca, kesinlikle çocuk ve gençlerimize ders olarak okutulmalı ve öğretilmelidir. Eğitim sistemimizin kapılarını tarihine açmak gerekiyor. Bu eğitimimizi en az medeni ve muasır dünyayla bütünleştirmek kadar önemlidir. Çocuk ve gençlerimizin, hâsılı milletimizin tarihiyle ve kökleriyle arasındaki duvarı yıkacak yegâne reform, Osmanlıcanın ders olarak okutulmasıdır. Türk eğitim sisteminin yaygın, derin ve tarihi sorunlarla karşı karşıya olduğunu biliyoruz. Kadim medeniyetinin ve şanlı tarihinin öz birikimine ulaşmak, Yeni ve Büyük Türkiye’nin eğitim hedeflerinden birisi olmalıdır.

 

Ancak bundan tam 6 sene önce 2014 yılında yapılan 19. Milli Eğitim Şurası’nda  önergesini vererek ve Şura alt komisyonları ile genel kurulunda savunmasını yaparak Şura kararı alınmasını sağladığım ‘Osmanlı Türkçesi’nin liselerde ders olarak okutulması” kararının da hayata geçirilmediğini ve siyasi rantlara feda edildiğini üzüntüyle görüyorum. Çocuklarımızın ali menfaatini ve pedagojik vizyonu merkeze alarak çıkartmaya çalıştığım bu Şura kararının sözde değil özde bil fiil hayata geçmesini istiyor ve yetkililerden bekliyorum.


Rogg & Nok Haber Servisi:- Rogg & Nok Eğitim Veriyoruz Diye, Din ile sömürülen Zihinleri Araştırma Grubu

E-Posta ile gönderilen veya direk Web sitesine yayınlanması için gönderilen yazı, fotoğraf gibi tüm demokratik protesto, bilgi, haber, yorum ve sosyal/siyasal içerikli paylaşımlar TC Anayasasının;
MADDE 25: "Düşünce ve Kanaat Hürriyeti";
MADDE 26: "Düşünceyi Açıklama ve Yayma Hürriyeti"
kapsamında Web sitemizde yapılmıştır.
Kişisel veya kurumsal Demokratik düşünce ve kanaatlerimiz engellenmesi ve/veya şiddet/baskı altına alınması, bu nedenle
"Yazar olan biz Hakkımızdaki veya kullanıcıların kullandıkları web sitesindeki yayınlanan haberler dolayısı ile olası her türlü anti-demokratik yasal girişimi",
TC Anayasası, AİHM ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi kapsamında, her türlü yasal haklarımız saklı kalmak üzere, peşinen reddederiz…

OKUYUCU YORUMLARI

2 Yorum Yapildi
Yorum
Nejat Ay - 12 Şubat 2020, Çarşamba 12:36:53
Yabancı dilde eğitim konusundaki beyanat çok doğru ve hakikatleri zikreden bir beyanattır. Türkiye`ye yabancı dilde eğitim zehirini ilk zerkeden İnönü, Bayar ve ardından Menderes gelmektedir. Erdoğan güya Osmanlıcılık yapıyor ama Osmanlıca konusunda elinde resmi Şura kararı olmasına rağmen 6 yıldır top çevirip duruyor. Hülasa Akp eğitimde sınıfta kalmakla kalmamış disiplin kurulu kararı ile ihraç edilmiştir halkın nazarında...
Begendim 1 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
Yorum
Gülden TAŞ - 12 Şubat 2020, Çarşamba 08:50:53
Türkiye`nin kanayan yarasına parmak basmışsiniz Gürkan bey. Türkiye`nin bunun gibi kanayan yarası çok ama nedendir bilinmez görmezden geliyorlar . gelecek için ciddi endişeler taşıyorum
Begendim 1 Oy
Begendim
Begenmedim 0 Oy
Begenmedim
UYARI:Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.(Yorum Yapanın Taahütü)Yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
Ad Soyad
E-Posta
Yorum
Copyright ©2010 - Tüm hakları saklıdır.
PHP Haber Sitesi Türkiye Tasarım
Rogg&Nok Haber- Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Ve kaynak gösterilmeden Alıntı Yapılamaz. Yayınlanan Tüm Haber Ve Açıklamalar İlk Kaynaktan Ulaştırılan Açıklamalardır. Sitemiz Bu Açıklamalara Ekleme Veya Müdahelede Bulunmadan Yayınlar. Yorum,Makale, Sizden Gelenler Bölümündeki Yazılardan Yazanlar Sorumludur. Harici Bilgiler Ayrı Bir Sayfada Açılır. Rogg&Nok Haber Bu Linkler Ve İçeriklerinden Sorumlu Değildir.Her Türlü Haber Ve İletişim İçin roggnok@gmail.com Adresini kullanabilirsiniz. Sitemizden Daha İyi Yararlanabilmek için Gizlilik İlekeleri Ve Yayın Prensiplerimzi Okuyunuz. Ekonomik Veriler Bilgilendirme Amaclidir.Kullanimindan Dogacak Sorunlardan Sitemiz Sorumlu Degildir.